Užitočné nápady

Ak chcete skrátiť čas varenia, zmrazte hotové jedlá pre budúce použitie.

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa prieskumu trávia ženy v priemere viac ako 8 hodín týždenne prípravou jedla. A ak si spočítate celú dobu, ktorú ženy trávia pri sporáku počas svojho života, získate 3 roky nepretržitého varenia! Našťastie existuje spôsob, ako sa tento čas skrátiť, a pomôže vám bežná mraznička. Teraz vám povieme všetko.

Šetrením času pri varení môžete začať dvoma spôsobmi:

 • Pripravte 5 - 6 jedál naraz (porcie by mali byť malé), zmrazte väčšinu jedál a podľa potreby rozmrazte a zjesť.
 • A je možné variť 1 jedlo zakaždým, ale vo väčšej miere, ako je obvyklé, a zmraziť jeho časť. Po týždni alebo dvoch sa v mrazničke nahromadí toľko hotového jedla, že si môžete pravidelne nechať premýšľať o varení, ale jednoducho rozmraziť a znova zohriať zásoby.

My sme Povieme vám, aké hotové jedlá je možné zmraziť a zároveň sa nemusíte báť, že po rozmrazení sa stanú chutnými látkami.

1. Plov

Mrazom. Plov by mal byť zmrazený iba čerstvo pripravený a ochladený na izbovú teplotu. Môže byť zabalený v obaloch (vopred vypustený všetok vzduch) alebo v nádobách. Nezabudnite tiež nalepiť nálepku s dátumom mrazu. Na uloženie mrazená plechovka z pilaf 3 mesiace pri -18 ° C.

Odmrazovanie. Existuje niekoľko spôsobov, ako rozmraziť:

 • Na panvici (ak je zmrazený v obale). Pilaf vložte do nevyhrievanej suchej panvice a varte na miernom ohni pod vekom. Môžete pridať pár lyžičiek vody.
 • V mikrovlnnej rúre. Stačí použiť režim odmrazovania.
 • V chladničke. Vložte mrazený pilaf do neho asi 8 - 10 hodín (v závislosti od objemu) a potom misku zohrejte akýmkoľvek spôsobom, ktorý je pre vás vhodný.

2. Tvarohové koláče

Mrazom. Najskôr musí byť hotová miska vybratá z chladničky, aby vychladla. Po asi 2 hodinách sa korenie môže rozložiť na balíčky bez toho, aby sa zabudlo na ich uvoľnenie. Ak je v mrazničke dostatok miesta, vložte papriku do nádob. Na uloženie hotové plnené papriky môžu byť 3 mesiace.

Ak ste varili papriku s omáčkou, môžete ju zmraziť osobitne pomocou malých nádob.

Rozmrazujeme:

 • V mikrovlnnej rúre pomocou režimu rozmrazovania.
 • V chladničke. Dajte ich tam vopred, napríklad v noci. A toto jedlo môžete zahriať v panvici alebo v rúre.

4. Pizza

Mrazom. Hotová pizza by sa mala ochladiť na izbovú teplotu, zabaliť lepiacu fóliu. Na uloženie pizza v mrazničke by už nemala byť pol roka, Mimochodom, môžete ho rozrezať na kúsky, zabaliť každý film a zmraziť ho.

Odmrazovanie. Najprv nechajte pizzu trochu rozmraziť, môžete až do konca. Potom film odstráňte a pizzu vložte do mikrovlnnej rúry na 3 - 4 minúty alebo do predhriatej rúry na 10 - 15 minút.

5. Ryža

Mrazom. Varenú ryžu môžete zmraziť, ak ju správne uvaríte. Ak sa vám nelepí lepkavá ryžová hmota, potom pri zmrazovaní a rozmrazovaní bude táto hmota ešte menej príjemná. Najskôr je teda potrebné chladiť ryžu. Na tento účel ho položte na plochý podnos a občas zamiešajte vidličkou. Akonáhle sa ryža ochladí, nalejte ju do nádob bez stlačenia. Ponechajte nejaké prázdne miesto. Nádoby vložte do mrazničky a v priebehu nasledujúcich 2 hodín ich niekoľkokrát pretrepte, aby sa zabránilo prilepeniu ryže na jednu veľkú tehlu. Ak sa všetko urobí správne, ryža sa po rozmrazení rozpadne. Na uloženie môže 3-6 mesiaca.

Rozmrazujeme:

 • Položte ryžu na poličku chladničky, až kým nebude úplne rozmrazená.
 • Môžete rozmraziť ryžu a mikrovlnnú rúru: položte ju na tanier, pridajte trochu studenej prevarenej vody a zapnite režim rozmrazovania.
 • Ryžu môžete zohriať aj na panvici: znížte teplotu na minimum, do ryže pridajte trochu vody a čas od času premiešajte.

6. Zemiaky

Mrazom. Zemiaky sú špecifickým výrobkom určeným na mrazenie, pretože po rozmrazení môže zmeniť jeho chuť a štruktúru. Preto je optimálne zmraziť zemiaky vo forme zemiakovej kaše. Musí sa čerstvo zmraziť. Ochladené zemiaky nechajte vychladnúť na izbovú teplotu a potom vložte do 2-3 hodín do chladničky. Potom vložte do nádob alebo obalov a odošlite do mrazničky. Na uloženie zemiaková kaša až pol roka.

Rozmrazujeme:

 • V mikrovlnnej rúre pomocou režimu rozmrazovania.
 • Na polici chladničky na niekoľko hodín.
 • Na panvici - stačí pridať trochu vody.

7. Kashi

Môže sa zdať, že riady, ktoré sú pripravené po pol hodine, nemajú zmysel. Napriek tomu niekedy pol hodiny zohrávajú veľkú úlohu po náročnom pracovnom dni.

Mrazom. Všetky kaše môžu byť zmrazené, jediný rozdiel je v trvaní sklad: kaše uvarené vo vode už nie je možné skladovať 6 mesiacova ovsená kaša na mlieko - nie viac ako 4.

Hotové kaše sa musia ochladiť na 4 - 6 ° C (vložiť ich do chladničky na jednu hodinu) a potom ich naliať do nádob alebo vreciek (napríklad to môžete urobiť s ovsenou múkou alebo pohankou) a vložte do mrazničky.

Malý trik: vložte vrece do nádoby a potom doň vložte kašu. Keď zamrzne, vyberte vrece z nádoby a budete mať mrazenú kašu, ktorá zaberá málo miesta v mrazničke.

Kvapalné obilniny sa najlepšie uchovávajú v pohári alebo nádobe. Nezabudnite, že produkt sa po zmrazení rozťahuje, takže nechajte trochu voľného miesta.

Rozmrazí. Rozmrazovanie Kashi by sa malo vykonávať iba na polici chladničky. Suché topenie za pár hodín, ale tekutinu je lepšie rozmraziť večer. Ráno budete mať pripravené raňajky, ktoré zostanú zahrievané v mikrovlnnej rúre.

8. Polievky, zemiaková kaša, vývary

Mrazom. Do mrazničky by sa mala posielať iba čerstvo uvarená krémová polievka alebo vývar, ale nie tá, ktorá stála jeden alebo dva dni. Za zmienku tiež stojí, že po rozmrazení polievky v nej obsiahnuté cestoviny stmavnú (kvôli škrobu, ktorý reaguje na zmeny teploty). Nezmrazujte tiež polievku, v ktorej sa nachádzajú zemiaky, pretože existuje možnosť, že sa polievka po rozmrazení zmení na ovsenú kašu.

Po vychladnutí polievky nalejte do suchých nádob a vložte ju do mrazničky. Nezabudnite v kontajneroch nechať voľné miesto. Na uloženie takéto polievky by už nemali byť 3 mesiace.

Mimochodom, greeny v polievkach je lepšie nemrznúť. Zmrazte ho čerstvo.

Odmrazovanie. Polievku je možné rozmraziť v mikrovlnnej rúre (v odmrazovacom režime) alebo v chladničke: v tomto prípade sa polievka rozmrazí 4 - 5 hodín a potom sa musí zohriať v panvici na minimálnu teplotu. Nie je potrebné variť polievku.

9. Pečenie

Mrazom. Chlieb, buchty, koláče, muffiny, muffiny, koláče, sušienky a perník možno zmraziť. Veľké pečivo, ako je chlieb alebo koláč, sa najlepšie pred krájaním krája. Na uloženie pečenie v mrazničke je možné vo vreckách alebo nádobách a nie dlhšie 2 mesiace.

Rozmrazujeme:

 • V mikrovlnnej rúre.
 • Nechajte rozmraziť pri izbovej teplote.

10. Mäsové výrobky

Mrazom. Najskôr uvarte akékoľvek hotové mäso (kotlety, kuracie mäso, mäsové guľky atď.) Na izbovú teplotu a zabaľte ho do fólie, potom brikety odošlite do mrazničky. Na uloženie mäsové výrobky by nemali byť dlhšie 3 mesiace.

Rozmrazujeme:

 • Pri izbovej teplote.
 • V mikrovlnnej rúre. Ak chcete ochutnať jedlá, ktoré nie sú zvlášť ovplyvnené, môžete podľa chuti pridať trochu korenené bylinky, maslo alebo trochu omáčky.

Niekoľko dôležitých bodov

 • Po vložení riadu do obalov nezabudnite v nich úplne zbaviť vzduch.
 • Ak zamrznete niečo tekutého (omáčky, polievky), nezabudnite v nádobe nechať malý priestor, pretože keď zamrzne, objem tekutiny sa zvýši a nádoba môže prasknúť.
 • Nezabudnite uviesť dátum zmrazenia na vrecká a nádoby.
 • Je lepšie rozmrazovať potraviny pomaly (na polici chladničky). Mikrovlnnú rúru používajte iba v prípade, že dôjde čas.
 • Hotové jedlá nie je možné po rozmrazení znovu zmraziť.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send