Užitočné nápady

23 ovocných tajomstiev, ktoré vás naučia vytvárať vynikajúce zákusky

Pin
Send
Share
Send
Send


Skutočnosť, že ovocie je užitočné, vie snáď všetko. Právo na čistenie, uchovávanie a varenie ovocia však niekedy môže byť veda.

Áno, o krásu ovocných dezertov by sa malo postarať.

V tomto prehľade boli zhromaždené tipy, ktoré budú užitočné pre všetkých, bez výnimky, hosteska, ktorá sníva o tom, že na ich stole sú ovocie a jedlá od nich celoročne.

1. Banánová zmrzlina

Musíte vziať toľko banánov, koľko chcete, ošúpať ich a vložiť do mrazničky na hodinu (približne, kým nezmrazia). Potom sa musia dostať, nakrájať na malé kúsky a pomocou mixéra pripraviť banánovú „kašu“ (v prípade potreby môžete pridať trochu vody).

Ako vyrobiť banánovú zmrzlinu.

V závislosti od zrelosti bude chuť banánov rôzna, takže môžete pridať ďalšie prísady, ako napríklad arašidové maslo, čokoládové lupienky alebo med. Zmes znovu zmrazte a pochúťka je pripravená.

2. Mrazené bobule

Bobule z mrazničky sú vždy dobré.

Vždy môžete zmraziť akékoľvek bobule, aby ste si pripravili občerstvenie, ktoré bude dokonale kombinované s akýmkoľvek koktailom. S ich pomocou môžete dokonca chladiť studené víno bez oslabenia jeho chuti.

3. Kocky ovocného ľadu

Toto je najjednoduchší a najkrajší recept.

Toto je najjednoduchší a najkrajší recept. Ovocie alebo kúsky musíte dať podľa chuti vo forme ľadu, naliať vodu a vložiť do mrazničky. Potom sa tieto kocky ľadu s ovocím vo vnútri môžu pridávať do nápojov, dezertov atď.

4. Oranžové sviečky

Jednoduché a vkusné.

Ako viete, vynaliezavosť nemá žiadne hranice. A v prípade ovocia sa môžete zaoberať tvorivosťou, napríklad vyrábaním sviečok z polovíc tohto ovocia.

5. Apple sny

Snívať o tých najsladších snoch ...

Aby jablká nestmavli.

Môžu byť ľahko „oživené“ pomocou nasledujúceho receptu. Do nádoby s vodou je potrebné pridať niekoľko polievkových lyžíc medu, zamiešať a potom na pár minút umiestniť potemnené jablká.

7. Pamäťová poznámka pri kúpe avokáda

Ako zvoliť správne avokádo.

Potrebujete odtrhnúť „chvost“ avokáda. Ak má ovocie pod ním tmavý povrch, prezrel. Ak je žltá, môžete si ju bezpečne kúpiť.

8. Zvyšné avokáda

Balenie je ideálnym miestom na uloženie.

Aj keď je lepšie skladovať avokáda v chladiči semien (budú čerstvejšie), niekedy musíte zostávajúce polovice skladovať bez semien. Predtým, ako ich vložíte do chladničky, musíte polovice vložiť do plastového vrecka.

9. Zrelé banány

Keby mala veľa banánov.

Ak doma zaspala aj veľa banánov, nezáleží na tom. Musíme ich vyčistiť, nakrájať na kúsky a zmraziť. Potom môžu urobiť skvelý smoothie.

10. Domáce sušené ovocie

Sušené ovocie je možné vyrábať doma.

Za týmto účelom vložte ovocie do rúry na teplotu 55 - 65 stupňov na nasledujúci čas:
- slivky, hrušky, broskyne, banány, jablká - 6 hodín;
- hrozno, pomaranče - 8 - 10 hodín;
- Čerešňa, čerešňa, jahoda - 12 hodín.

11. Mrazené melóny

Kúsok letnej ľadovej zimy.

Mrazenú dužinu môžete zmraziť, nakrájať na kocky a celý rok ju uložiť do mrazničky.

Pôvodný dezert z melónu.

To vám umožní kedykoľvek si vychutnať ovocný ľad z melónu, koktaily a všetky druhy nápojov z melónu.

12. Ovocie proti muškám

Existuje jeden jednoduchý, ale úžasný trik, ako sa zbaviť všetkých ovocných mušiek v dome - zobrať nejaké nakrájané banány a zvyšky mangovej kôry, dať ich do plastovej nádoby a prikryť ju plastovou plachtou alebo vekom.

Ovocný flycatcher.

Teraz musíte vziať tenkú a ostrú tyčinku, aby ste prepichli nádobu priamo v strede a počas niekoľkých dní budú všetky muchy zablokované v tejto pasci.

13. Mrazené chutné hrozno kebab

A hrozno môže byť kebab.

Ak má niekto rád zdravé jedlo, môžete si na nasledujúcom večere dať zmrzlinu z hroznového kebabu na dezert alebo na drink. Budú apelovať na každého hosťa. Môžete dokonca vyskúšať mrazené ananásy.

14. Ako získať citrónovú kôru

Krásny cukrársky dom.

Môžete zmraziť nastrúhanú citrónovú šupku a pridať ju k mnohým receptom - studené nápoje, šaláty, cestoviny, pizza, koktaily atď. V šupke je viac antioxidantov ako v citrónovej šťave.

15. Technológia krájania citrónov

Najsladší citrón

Citrón musíte odrezať, nie naprieč. Takže môžete vytlačiť viac šťavy.

16. Odšťavovač nie je potrebný

Kleště namiesto odšťavovačov.

Šťavu z polovíc citróna možno vytlačiť pomocou bežného klieští. A nepotrebujete žiadne drahé kuchynské spotrebiče.

17. Technológia krájania na mango

Technológia krájania na mango.

Málokto vie, aké jednoduché a štýlové je znížiť mango. Ovocie je potrebné rezať na polovicu a potom rezať na dužine vo forme "mriežky", aby sa vyrobili kocky. Teraz vezmeme a jednoducho presunieme tieto „kocky“ na stranu z jamy.

18. Nová teória: ananásová šťava nahradí lekára každý deň.

Ananásová šťava - zdravotné prínosy.

Do diéty musíte zadať ananásovú šťavu, pretože prináša veľa zdravotných výhod. A najlepšie - je to veľmi chutné.

19. Miska z melónu

Melounová misa.

Je potrebné rozrezať melón na polovicu a odstrániť všetky dužiny z polovíc tak, aby z misky zostali čisté „misky“. Do týchto misiek môžete dať ovocie a servírovať ich na stôl.

20. Ako ľahké je olúpať granátové jablko

Granátové jablko.

Granátové jablko je potrebné rozrezať na dve polovice a jemne stlačiť stredovú časť, „vyrežeme“ kuchynskú lyžičku (najlepšie drevenú) z kože.

21. Ako kreatívne rezať mandarínky

Mandarinka očistite správne.

Je to jednoduché. Vezmite mandarínku, odrežte dva hroty a urobte rez kože z jednej strany na druhú. Potom môže byť mandarínka „nasadená“ ako akordeón.

22. Nádherné jahody

Nádherné jahody.

Najzdravší a najkrajší dezert z jahôd si môžete vyrobiť tak, že na slamky dáte bobule. Takže najjednoduchší spôsob, ako odstrániť "chvosty".

23. Mini karamelové jablká

Na rezanie melónov z jablka môžete použiť špeciálny nôž.

Rezáme jablká.

A z dezertu.

Potom ich môžete nasekať na tyčinky a ponoriť ich do karamelu.

Pin
Send
Share
Send
Send