Užitočné nápady

7 spoľahlivých čistiacich prostriedkov, ktoré môžete urobiť sami, aby ste neotrávili škodlivú „chémiu“

Pin
Send
Share
Send
Send


V obchode nie je vždy možné nájsť kvalitný čistiaci prostriedok, ktorý je bezpečný a efektívny. Niekedy dokonca aj preverené výrobky časom začnú pôsobiť horšie, nedokážu sa vyrovnať so škvrnami alebo obzvlášť silnou kontamináciou.

Niektoré spoločnosti môžu ušetriť na kvalite svojich prostriedkov, ale domáce čistiace možnosti vás nikdy nezklamu. Tak prečo nevyskúšať niekoľko trikov, ktoré skúsené ženy v domácnosti testovali viac ako jeden rok, zakaždým, bez prestania, sa radujú z výsledku.

1. Leštenie dreveného nábytku

Potrebujete trieť, kým sa neobjaví lesk.

Existuje tiež niekoľko osvedčených spôsobov, ako dosiahnuť, aby starý drevený nábytok žiaril ako nový. Ocot je vynikajúci na čistenie nečistôt, zatiaľ čo olej vyživuje drevo. Zvážte niekoľko príkladov. Po zmiešaní musí byť prvý recept naliaty do rozprašovacej nádoby alebo rozprašovača. Obsahuje štvrtinu šálky bieleho octu a jednu pohár olivového oleja, ktorý sa musí dôkladne premiešať. Druhý recept je účinná zmes pohára minerálneho oleja a troch kvapiek citrónového oleja. Ďalším účinným nástrojom na leštenie nábytku je 50 g strúhaného včelieho vosku a 150 g terpentínu. Ak chcete, aby niektorá zo skladieb fungovala, musíte tento nástroj naniesť na mäkkú handričku a utrieť nábytok. Je lepšie nikdy striekať formulácie priamo na drevený povrch, pretože existuje riziko zanechania škvŕn alebo škvŕn.

2. Odstraňovač škvŕn

Iba 20 minút a znečistené veci budú uložené.

Existuje niekoľko účinných receptov, ktoré pomáhajú odstrániť takmer akúkoľvek kontamináciu z odevov alebo textílií. Pri prvom zložení musíte zmiešať 1 diel sódy na pečenie a 3 diely peroxidu vodíka. Druhý recept obsahuje 2 diely vody a jednu časť jedlej sódy a peroxidu vodíka. Tretí odstraňovač škvŕn pozostáva z dvoch častí vody a jednej časti detergentu a peroxidu vodíka. Akákoľvek formulácia sa musí dôkladne premiešať, aplikovať na škvrnu počas 20 minút, nechať ju nasiaknuť a potom sa ako zvyčajne premyje v práčke.

Sklo môžete vyrobiť čistejšie bez toho, aby ste sa uchýlili k spotrebným materiálom.

Netoxický čistiaci prostriedok je vždy lepší ako chemikálie nachádzajúce sa vo väčšine zakúpených výrobkov. Ak zmiešate 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, 1 polievkovú lyžicu bieleho octu a 1 šálku horúcej vody, získate vynikajúce zloženie pre dokonale čisté zrkadlá a okná. Všetky prísady sa musia dôkladne premiešať a naliať do dávkovača. Potom sa prostriedok nastrieka na povrch a pretrie látkou alebo novinami.

4. Čistenie kobercov v domácnosti

Ekologický čistič kobercov pomôže udržiavať poriadok.

Koberec je jedným z najčastejšie znečistených miest v dome. Zároveň je pomerne ťažké vyčistiť, čo vyžaduje veľa času a úsilia. Na zjednodušenie života a premenu rutiny na príjemné čistenie môžete vyrobiť domáci suchý čistič kobercov, ktorý rýchlo vyčistí a osvieži podlahu. Okrem toho sú všetky zložky už pravdepodobne doma.

Na čistenie budete potrebovať pol šálky kukuričného škrobu a kukuričnej múky, 2 poháre jedlej sódy, 1 lyžicu boraxu (ak je k dispozícii), 1 lyžicu celých klinčekov a 4 bobkové listy. Všetky prísady sa musia pomelieť a zmiešať v mixéri. Potom kobercom posypte zmes a nechajte ju najmenej dve hodiny, najlepšie celú noc, potom všetky zvyšky odstráňte pomocou vysávača. Jedlá sóda pomôže osviežiť zápach a odstrániť nahromadené nečistoty. Bobkový list a klinček - dobré príchute a tiež antibakteriálne a čistiace vlastnosti.

5. Univerzálny aromatizovaný čistiaci prostriedok

Skvelý spôsob, ako udržiavať váš domov čistý a príjemne voňajúci.

Tento nástroj má úžasnú príjemnú vôňu, nespôsobuje alergie, dokonca ani pri citlivej pokožke, bezpečne a efektívne pri použití. Perfektne pomáha pri praní škvŕn od tvrdej vody, čistení stien a kúpeľov, dezinfekcii odpadkových košov, odstraňovaní tvrdých nečistôt a mnohých ďalších úloh pri čistení domu. Ak chcete vytvoriť univerzálny čistiaci prostriedok, musíte zmiešať jednu časť vody a bieleho octu, pridať trochu citrónovej kôry a rozmarínových vetvičiek. Najvýhodnejšie je naliať zmes do rozprašovača.

6. Domáce prášky na pranie

Skvelý nástroj na umývanie vecí.

Takýto prášok bude pre práčku absolútne bezpečný. Má tiež príjemnú vôňu a účinnú štruktúru: dokonale umýva biele a farebné veci, pričom si zachováva svoj odtieň. Kompozícia je hypoalergénna, preto nespôsobuje podráždenie pokožky. Na vytvorenie prášku budete potrebovať 1,5 pohára bóraxu, 1 šálku sódy a 1 kastílskeho mydla. Mydlo by sa malo trieť na jemnom strúhadle a naliať do pohára, v ktorom bude uložený prací prostriedok. K prvej zložke je potrebné pridať zvyšok a premiešať. Na pranie musíte použiť jednu polievkovú lyžicu zmesi na akékoľvek množstvo bielizne.

Užitočné informácie: Kastrálne mydlo je jediný druh prírodného mydla, ktoré pozostáva z takmer 100% panenského olivového oleja. Zloženie mydla pridalo niekoľko druhov olejov, aby sa zabezpečilo, že má pevnú konzistenciu. Často je to kokosový a ricínový olej.

7. Čistič na veľké zaťaženie

Vynikajúci nástroj na čistenie kúpeľní a toaliet.

Tento nástroj pomáha efektívne zvládnuť škvrny od hrdze na porcelánových alebo smaltovaných výlevkách a kúpeľoch, ako aj na iných povrchoch. Dokonale čistí dlaždice v kúpeľni, na toaletách alebo v kuchyni. Na vytvorenie čistiaceho prostriedku budete potrebovať pol citrónu a boraxového prášku. Ak chcete rýchlo vyčistiť znečistenie, musíte ponoriť citrón do bóraxu a potom povrch utrieť. Po vyčistení všetkého povrchu povrch utrite čistou, navlhčenou tkaninou alebo opláchnite vodou.

Pin
Send
Share
Send
Send