Užitočné nápady

8 zvláštnych, ale vhodných výrobkov, vďaka ktorým je čistenie kuchyne rýchlym a príjemným zážitkom

Pin
Send
Share
Send
Send


Čistenie kuchyne je chúlostivá záležitosť. Tu nebudete robiť čistenie podlahy a odstraňovanie prachu vlhkou handričkou. Budete musieť dať do poriadku kachle, mikrovlnná rúra, rúra, kachle, kuchynská zástera ...

Tento zoznam môže pokračovať navždy, pretože všetko, čo je v miestnosti, si vyžaduje zvýšenú pozornosť a pravidelné čistenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako uľahčiť proces čistenia kuchyne, napríklad pomocou majonézy alebo ponožky. Prekvapený? Potom si rýchlo prečítajte článok, v ktorom odhalíme všetky tajomstvá rýchleho a kvalitného čistenia.

1. Coca-Cola pre výfukové plyny

Pšenica Coca-Cola dobre spaľuje tuk.

Kuchynská digestor trpí každý deň obrovským množstvom tuku a pachov, v dôsledku čoho sa jeho filtre lepia a samotné zariadenie prestane plniť svoj určený účel. Ak nechcete tráviť celý deň čistením odsávača pár, pravidelne ho čistite. Najlepšie je raz mesačne. V takom prípade nebude mať zariadenie čas na hromadenie veľkého množstva tuku a môžete ho ľahko odstrániť.

Ako čistiaci prostriedok sa môžu použiť sýtené nápoje, ako napríklad Pepsi alebo Coca-Cola. Ak čítate minulé články, už viete, že odvádzajú vynikajúcu prácu so znečistením, dokonca lepšie ako najobľúbenejšie čistiace prostriedky. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť filtre z odsávača pár do nádrže, naliať ich do Coca-Coly a nechať niekoľko hodín (môžete cez noc). Ráno z nich môžete ľahko odstrániť tuk a špinu tým, že na ne strávite 5 minút.

2. Alkohol na poháre

Zmes vody a alkoholu pomôže zbaviť sa škvŕn na pohári

Ukazuje sa, že môžete nielen piť alkohol z pohárov, ale tiež ich použiť na ich čistenie. Ak sa nemôžete zbaviť škaredých škvŕn na pohári ich skla a krištáľu, potom použite na tento účel víno, brandy, vodku alebo akékoľvek iné nápoje s „stupňom“, ktoré sú po ruke. Alkohol by sa mal zmiešať s vodou v pomere 1: 1, utrieť uterák vo výslednej zmesi a utrieť poháre. Po takom jednoduchom a rýchlom postupe bude vaše jedlo žiariť a nebude obťažovať nepríjemnými rozvodmi.

3. Papierový uterák v chladničke

Papierová utierka v chladničke dobre zvláda kondenzáciu.

Ak ste začali čistiť kuchyňu, choďte okolo, chladnička nebude fungovať. A keďže je stále potešením ho umyť, musíte použiť hackovanie života. Napríklad vložte papierové utierky pod zeleninu a fľaše. Takýto jednoduchý úkon pomôže zabrániť hromadeniu kondenzátu v chladničke, ktorá sa vytvára z čerstvej zeleniny alebo zahmlených nádob. Na tieto účely je okrem papierových utierok vhodný aj vak zo silikagélu z krabice na topánky, takže pri kúpe novej obuvi alebo obuvi ju nevyhadzujte.

Zaujímavý fakt: Na resuscitáciu mokrého telefónu možno použiť vak zo silikagélu. Všetko, čo potrebujete, je dať smartphone do misky a naplniť ho silikagélom. Po jednom dni môžete telefón zapnúť.

4. Mikrovlnná vriaca voda

Para pomôže vyčistiť mikrovlnnú rúru

Ak vás nebaví tráviť niekoľko hodín čistením mikrovlnnej rúry, použite nasledujúci životný hacking: vložte do nej tanier s vodou a nechajte tekutinu nechať 4-5 minút. Pridelená para vytvorí skutočný zázrak - takmer úplne vyčistí rúru, rozpustí mastnotu a iné nečistoty. Všetko, čo musíte urobiť, je utrieť steny mikrovlnnej rúry vlhkou handričkou. Túto metódu je možné použiť v prípade viacerých výrobcov. Pokiaľ ide o rúru, para tam nepomôže, musíte si poradiť.

5. Múka proti tuku

Na čistenie kachlí je možné použiť múku.

Niekedy sú také situácie, že na stole, sporáku alebo v rúre sa stopy tuku neodstránia, v dôsledku čoho zaschne. Staré škvrny je takmer nemožné vyčistiť mäkkou špongiou, takže sa musíte uchýliť k používaniu kovu. Ak povrch vyžaduje jemné zaobchádzanie, použite múku. Posypte ho mastnotou, počkajte niekoľko minút a potom jemne nakláňajte. Takže sa môžete zbaviť starých škvŕn bez toho, aby ste vytvorili škrabance.

6. Uhlie ako prostriedok na boj proti zápachom

Aktívne uhlie odstraňuje nepríjemné pachy

Zvyčajné aktívne uhlie absorbuje nepríjemné pachy, ktoré sa vytvorili v chladničke, nástennej skrinke alebo na akomkoľvek inom mieste. Stačí umiestniť niekoľko tabliet na miesto, odkiaľ pochádza „aróma“, a čakať. Postup „namáčania“ zvyčajne trvá niekoľko hodín až jeden deň, v závislosti od pretrvávania zápachu.

7. Majonéza pre rastliny

Pomocou majonézy môžete do listov umelých rastlín pridať lesk

V súčasnosti väčšina ľudí dáva prednosť zariadeniu bytu čerstvými kvetmi, pretože nielen čistia vzduch, ale tiež zdobia miestnosť a stávajú sa jasným akcentom v dizajne. Existujú však aj takí, ktorí v dome udržiavajú umelé rastliny, o ktoré sa prakticky nemusí starať. Ak patríte do druhej kategórie ľudí, náš životný hack je pre vás. Ak majú umelé kvety žiariť, musia byť utreté z prachu a potom rozmazané zmesou vody a majonézy. Túto metódu je možné použiť pre akýkoľvek lesklý plast.

8. Použitie druhej ponožky

Ponožku bez páru možno použiť ako handru

Ak sa dvojica ponožky opäť stratí v útrobách bytu, neponáhľajte ju vyhodiť, bude to pre vás stále užitočné. Tesná ponožka bude vynikajúcou náhradou za handru, ktorá sa dodáva s mopom. Všetko, čo musíte urobiť, je dať ho na mop a vyčistiť ho podlahou. Verte mi, ponožka bude zhromažďovať prach nie horšie ako špeciálna čistiaca handra.

Pin
Send
Share
Send
Send