Užitočné nápady

13 spôsobov, ako legálne znížiť náklady na komunálne služby

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohí z nás si zvykli vypnúť nečinnú tečúcu vodu a horiace svetlo v čase. Vo vašom dome je však stále niekoľko položiek, ktoré by ste mali skontrolovať, a tým výrazne znížiť náklady na komunálne služby. A kto nechce platiť účty nie za 12, ale za 11 mesiacov v roku?

Vybrali sme najneobvyklejšie a najúčinnejšie spôsoby, ktoré pomôžu nespáliť peniaze zbytočne.

1. Vložte fľašu do odtokovej nádrže

Naplňte 1,5 litrovú fľašu vodou, odvážte ju s kamienkami a vložte ju do nádrže. Objem nádrže sa teda zníži a podľa toho sa zníži aj množstvo vypustenej vody. Vďaka tomu môže rodina 3 ľudí ročne ušetriť asi 11 kociek studenej vody.

2. Často čistite vrecko vysávača.

Čím je upchatý zberač prachu a filter, tým viac energie sa vynakladá na čistenie.

3. Používajte riad z ľahko zahrievaných materiálov.

Kuchynský riad zo skla, medi a hliníka sa zahrieva rýchlejšie, a preto na varenie vyžaduje menej energie. Ak však nedokážete opustiť svoju obľúbenú liatinovú panvicu, nezabudnite kachle vypnúť o 10-15 minút skôr, pretože požadovaná teplota sa zachová.

4. Usporiadajte chladničku

V ideálnom prípade sa odporúča umiestniť chladničku na najchladnejšiu stenu, ďaleko od radiátorov a kachlí. Musíte tiež nechať medzeru medzi stenou a chladničkou. V takýchto podmienkach bude na chladenie spotrebovať menej energie.

5. Vložte pákovú batériu

Miešačka s jednou rukoväťou vám umožní rýchlo upraviť teplotu vody, čo znamená, že bude mávať menej zbytočne.

6. V kanvici raz varte vodu.

Ak nevaríte rýchlovarnú kanvicu, ale povedzte napríklad vodu na 1 - 2 šálky, spotrebuje sa oveľa menej energie a rýchlejšie budete mať horúci čaj. To isté platí pre varenie: nelejte vodu „s rezervou“. Takže po varení nemusíte naliať veľa prebytočnej vody a varenie bude trvať menej času.

7. Umyte v studenej vode

Denné pranie sa najlepšie vykonáva pri nízkych teplotách, väčšina nečistôt je stále dobre praná. A vynakladá sa na zohriatie vody na 30 ° C so 4-krát menšou spotrebou energie ako na 60 ° C. Okrem toho sa oplatí znížiť počet otáčok počas cyklu odstreďovania na 600 - 800. Takto ušetríte nielen energiu, ale zachováte aj vzhľad textílií.

8. Skontrolujte inštalatérske práce

Ak chcete skontrolovať, či toaleta netečie, môžete do splachovacej nádrže pridať škvrnu. Cukrová šťava alebo modrá (metylénová modrá) to urobia - ich stopy sa dajú ľahko odstrániť pomocou bežných čistiacich prostriedkov na toaletné misy. Ak po 30-40 minútach spozorujete, že toaleta je zafarbená na červeno alebo modro, uniká to. Preto je potrebné zavolať inštalatérovi a netrácať peniaze za ďalších 18 metrov kubických vody ročne.

9. Použite odpadkový kôš

Presnejšie povedané, toaletu nepoužívajte ako nádobu na odpadky a nehádžte do nej odpadky, ktoré je ťažké umyť.

10. Utrite žiarovky

Prašné svetlo horšie svieti o 10 - 15%. Namiesto toho, aby ste večer zapínali ďalšie žiarovky, môžete pravidelne utierať strop a žiarovky samy od prachu.

11. Elektrické zariadenia na odstraňovanie vodného kameňa.

Spodok na vyhrievacích prvkoch kanvice, práčky a umývačky riadu znižuje tepelnú vodivosť, čo znamená, že spotrebiče začnú spotrebovávať viac energie na ohrev vody na štandardnú teplotu.

12. Zahodiť rozšírenia

Akékoľvek predlžovacie káble vytvárajú väčší odpor v sieti, čo zvyšuje spotrebu elektriny. Preto sa vždy, keď je to možné, pokúste pripojiť elektrické spotrebiče priamo k zásuvke.

13. Pri čistení zubov použite šálku.

Mnohí už zvykli vypínať kohútik, keď si čistili zuby alebo holili. Avšak bude ešte ekonomickejšie naliať vodu do pohára, ako zbierať ju do dlane. Stačí vypláchnuť ústa zubnou pastou.

Ako ušetríte? Podeľte sa o svoje know-how v komentároch.

Pin
Send
Share
Send
Send