Užitočné nápady

7 spôsobov, ako sa zbaviť prekážok v kúpeľni a v kuchyni bez pomoci vodovodov

Pin
Send
Share
Send
Send


Medzi hlavné príčiny zablokovania patrí pevný odpad v kanalizácii, usadzovanie tukov, zvyšky potravín, čistiace prostriedky, komplexný dizajn potrubí, ako aj chyby v návrhu a inštalácii. A ak sa nedajú opraviť samy osebe, potom sme celkom schopní zaobchádzať s odpadovými vodami opatrne. Vo Veľkej Británii sa teda vlhké obrúsky obsahujúce nedegradovateľný plast stávajú príčinou 93% prípadov upchatia odtokov.

Zhromaždili sme najjednoduchšie metódy čistenia potrubí, ktoré nevyžadujú špeciálne náklady a budú schopní aj tých, ktorí nikdy neuskutočnili inštalatérske práce.

1. Soda + ocot

Do odtokového otvoru nalejte pol vreca jedlej sódy a na vrch nalejte 100 ml octu. Odporúča sa uzavrieť odtokový otvor handrou tak, aby kyslá a zásaditá reakcia prebiehala vo vnútri potrubia a nie na povrchu.

Počkajte, kým sa penenie nezastaví. Do otvoru pomaly nalejte vriacu vodu a potom na 3-5 minút zapnite studenú vodu.

2. Vantuz

Piest umiestnite priamo nad odtok a pevne stlačte. Napíšte vodu do drezu: efekt bude lepší, ak budete používať horúcu vodu. Dýza piestu musí byť úplne pokrytá vodou. Niekoľkokrát za sebou zatlačte na rukoväť a potom ju nadvihnite nad drenáž. Postup zopakujte niekoľkokrát.

Ak chcete zvýšiť účinok, môžete uzavrieť odtokový otvor vlhkou handričkou.

3. Používajte vzduch

Kanalizáciu môžete vyčistiť aj doma pomocou vysávača.

Za týmto účelom umiestnite pružnú hadicu na výpustný otvor a pevne stlačte. Pre lepšie utesnenie zabaľte vlhkú handru. Vysávač zapnite na 3-5 minút. Po vyčistení vypustite odtok veľkým množstvom tečúcej vody.

4. Používajte silu vody

Na kohútik položte pružnú gumovú hadicu alebo odskrutkujte sprchovú hlavu, hadicu zabalte vlhkou handrou a vytvorte vzduchotesnú zátku. Otvorte vodu na plnú kapacitu po dobu 3-5 minút. Na odstránenie zablokovania a rozpustenie tuku je lepšie použiť horúcu vodu.

5. Soľ a sóda proti tuku

Ak voda v dreze stagnuje v dôsledku tukovej zátky, skúste metódu pomocou soli a sódy.

Za týmto účelom zmiešajte soľ a sódu v pomere 2: 1, rozpustite v pohári vody a nalejte do kanalizácie. Po 10 minútach vytvorte vákuum v rúrke pomocou piestu alebo handry a potom rúrku opláchnite horúcou vodou počas 3 minút.

6. Vákuum + vákuum

Na prepláchnutie kanalizačného systému dvojdielneho prania použite dva piesty súčasne. Pri čistení odtoku v jednej miske ho nezabudnite zatvoriť v druhej. Ak nemáte dva piesty, môžete vytvoriť podtlak s handrou pevne pritlačenou na odtokový otvor.

7. Pilulky na kocovinu nie sú určené

Ak v kuchyni nebola žiadna sóda na pečenie, ale Alka-Seltzer ležala v lekárničke - kanalizačný systém bol zachránený. Tabletu zmiešajte s octom, nalejte do výpustného otvoru. Zakryte handrou. Po 10 minútach vypláchnite veľkým množstvom vody.

Bonus: zabudnúť na dreváky navždy

Aby bola kanalizácia vždy čistá, postarajte sa o včasnú prevenciu blokád. Zvyknite si na niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • Na ochranu potrubí pred úlomkami potravín a veľkými úlomkami používajte drenážne mriežky.
  • Raz týždenne umývadlo umývajte vriacou vodou po dobu 3 minút.
  • Nevypúšťajte kuchynský olej do umývadla.
  • Na preventívne čistenie potrubí zavolajte včas inštalatéra.

Ako udržujete čistotu vodovodných potrubí?

Pin
Send
Share
Send
Send