Užitočné nápady

Ani jeden krát: tajomstvá dokonale vyžehlených vecí

Ak sa ľudstvu podarí presunúť bielizeň do takmer všetkých automatov, potom je to so žehlením trochu komplikovanejšie.

Aj najmodernejšie žehličky s množstvom užitočných funkcií vyžadujú krehký prístup a dodržiavanie určitých pravidiel. Tu je niekoľko rád, ako vyzerať vaša bielizeň skutočne dokonale.

Vyberte správny režim

Nenechajte sa v pokušení upraviť nastavenia žehličky a žehliť všetky odevy. V mnohých veciach sa syntetické vlákna často pridávajú k prírodným vláknam. Takže oblečenie drží tvar lepšie. Skontrolujte informácie na značke av prípade pochybností použite najcitlivejší režim.

Začnite žehliť najcitlivejšími textíliami.

Každý vie, že vlna a syntetika by sa nemali žehliť horúcim železom. Bohužiaľ, keď si kúpili drahé zariadenie, ľudia naň niekedy pripájajú príliš veľké nádeje. Dokonca ani najmodernejšie železo nevie ochladiť za pár sekúnd. Začnite žehliť v najcitlivejšom režime a potom choďte na vyššie teploty.

Tajomstvo žehliacich košieľ

Neponáhľajte sa položiť horúce železo na police na plachty alebo operadlá. Pri žehlení manžiet a rukávov pravdepodobne pokazíte výsledok svojej práce zbytočnými záhybmi. Začnite s najťažšími sekciami, golierom a švami. Centrálna časť železa v poslednom kole.

Pripravte si veci vopred

Nezabudnite, že všetky veci sa musia úplne ochladiť, aby bol elegantný. Pred samotnou prácou nežehlite sukňu ani blúzku. Veci, ktoré budete potrebovať, potlesk ďalší večer. V núdzových situáciách ich možno zavesiť na plecia a pred nasadením ich nechať vychladnúť studeným vzduchom.

Naučte sa, ako zaobchádzať s parou

Väčšina moderných žehličiek má funkciu pary. Nebojte sa použiť v rôznych režimoch žehlenia. Vlhké vlákna sa môžu vyhladiť pri nízkych teplotách, čo zabraňuje horeniu tkaninou.

Dajte veci z prírodných tkanín trochu visieť

Bavlna a ľan sa po praní nemôžu vysušiť. Ak sa ukázalo, že bielizeň nebolo možné vybrať včas, posypte ju vodou a zaveste na vešiaky. Po 10 minútach môžete začať žehliť.

Sledujte stav žehliacej dosky

Toto nie je téma, ktorá by sa mala prenášať z generácie na generáciu. S vekom sa dosky deformujú a žehlenie na nich už nie je vhodné. Ak doska vypršala, vymeňte ju. Moderné odľahčené alebo vstavané modely môžu výrazne zjednodušiť vašu prácu.

Nalejte mäkkú vodu do železa

Ak má vaša vodovodná voda vysokú tuhosť, železo si bude musieť kúpiť destilovanú vodu. Pomôže to výrazne predĺžiť životnosť zariadenia a zabrániť zlomeniu.

Po žehlení vypustite vodu zo železa

Nadmerný kontakt s vodou môže spôsobiť poškodenie. Preto naplňte nádobu tesne pred žehlením a po dokončení práce ju vyprázdnite. Ak na železo používate špeciálne tekutiny - postupujte podľa pokynov.

Nezabudnite žehličku vyčistiť

Je nevyhnutné neustále monitorovať čistotu povrchu železa a bez vnútorného vodného kameňa. Niektoré moderné modely majú samočistiacu funkciu, ktorá sa vyskytuje pri najvyšších teplotách. Tipy starej mamy sú vhodné iba pre staré modely a pre moderný teflónový alebo keramický povlak sú neprijateľné! Je lepšie kúpiť špeciálne čistiace prostriedky, ktoré nepoškodzujú.