Užitočné nápady

6 praktické rady, ako a na čo zmeniť výklenok pod parapetom v kuchyni "Chruščov"

Pin
Send
Share
Send
Send


Staré päťposchodové budovy, ktoré boli navrhnuté pred viac ako 60 rokmi, stále zaberajú najmenej desať percent celkového bytového fondu v krajine. Boli navrhnuté tak, aby vyhovovali minimálnym denným potrebám, takže sa príliš nelíšili.

Uplynulé roky, blahobyt ľudí rástol a obyvatelia týchto „Chruščov“ začali s prestavbou, pretože niektoré projektové nápady sa stali zastaranými, najmä tenká vonkajšia stena pod oknom v kuchyni, ktorá slúžila ako chladiareň. A teraz sú v každom dome chladničky, takže nie je potrebné zabudovať skrinku s touto funkciou. A majitelia bytu začali tento roh kuchyne transformovať a transformovať.

Malá, ale útulná kuchyňa.

Existuje toľko možností a nápadov na racionálne využívanie aj tak malého priestoru. Kuchyne v bytoch týchto projektov majú koniec koncov veľmi malú rozlohu - od piatich do siedmich metrov štvorcových. Ale bez ohľadu na to, aké je to malé, mali by ste sa pokúsiť o zvýšenie pohodlia a funkčnosti, pretože tu všetci členovia rodiny trávia väčšinu času.

Pôvodný dizajn malej kuchyne.

Hlavnou úlohou pri navrhovaní kuchyne - organizácia pohodlného pracovného priestoru na varenie a aspoň malého jedálenského miesta.

Dnes sa pozrieme na niekoľko zaujímavých a užitočných tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ako efektívnejšie využívať výklenok v kuchyni.

1. Na skladovanie zeleniny a konzervovanie používajte výklenok

V tomto výklenku môžu byť uložené v zimnej ochrane.

V tejto chladničke môžete uchovávať nielen zeleninu.

Vytvorenie výklenku s modernými materiálmi.

Aby ste v zime nezaťažili chladničku zeleninou, môžete túto výklenok použiť ako chladiarenský sklad. V prípade potreby stenu trochu zahrejte, aby počas silných mrazov nezmrzla zelenina. Vymeňte police a predné dvere za modernejšie a praktickejšie. Môžete dokonca použiť sklo, jedinou podmienkou je, že by mal byť poriadok, aby sa nenarušil estetický vzhľad interiéru.

V takom otvorenom výklenku môžete ukladať domáce spotrebiče.

Uzatvorená výklenok na skladovanie.

V závislosti od toho, ako usporiadate priestor okolo tohto výklenku, môžete v ňom ukladať veľmi obľúbené predmety a predmety a naopak. Ak k nemu máte voľný prístup, umiestnite tie položky, ktoré používate, neustále. Zrazu bude prístup obmedzený, je veľmi vhodné dať tam všetko, čo používate zriedka alebo sezónne. V každom prípade však takáto ďalšia skrinka bude môcť uvoľniť váš stôl alebo závesné police. V takom prípade je žiaduce zahriať stenu tak, aby studený vzduch neprenikol do bytu. Taký výklenok môže byť vyrobený tak s otvorenými, ako aj so zatvorenými.

3. Vložte batériu do výklenku

Batéria vo výklenku.

Originálny dizajn batérie vo výklenku.

Tento výklenok môže byť použitý ako miesto pod radiátorom, ktorý predizoluje stenu izolačnými materiálmi. Ak sa nachádza v hĺbke neobsadeného priestoru, môžete nielen vyriešiť problém s vykurovaním bytu, ale aj výrazne ušetriť miesto.

4. Vymeňte parapet za pracovnú plochu umývadlom.

Namiesto parapetu môžete nainštalovať umývadlo alebo vybaviť pracovnú plochu.

Nezvyčajný dizajn umývadla, ktoré je nainštalované namiesto parapetu.

Na také police sa veľmi hodia.

Namiesto parapetu môžete nainštalovať aj varnú dosku a pracovnú plochu.

Ak sa vám podarí presunúť komunikáciu, potom namiesto parapetu položte dosku s umývadlom. Takéto riešenie bude racionálne a pohodlné, nielenže sa ihneď objaví viac miesta, takže samotná pracovná plocha pod oknom bude dobre osvetlená a interiér sa zmení - stane sa modernejším a štýlovejším.

Ak sa rozhodnete pre tento druh sanácie, musíte vziať do úvahy niektoré nuansy. Napríklad šírka svahov, aby neboli príliš blízko k umývadlu k oknu, aby sa zabránilo zvyšovaniu vlhkosti a plesní. Takáto inovácia by v žiadnom prípade nemala zasahovať do otvárania a zatvárania okna.

5. Namontujte parapet na pracovnú dosku

Ako usporiadať pracovnú plochu namiesto parapetu.

Možnosť navrhnúť stolovú dosku namiesto parapetu.

Existuje racionálnejšia možnosť, keď je namiesto parapetu nainštalovaný iba pracovný priestor s priestrannými policami alebo zásuvkami. V tomto prípade je možné uvoľniť veľa priestoru, pretože podstavec takéhoto stola bude vo vybraní, ktoré umožní skryť viac kuchynského náčinia.

6. Usporiadajte pohodlný priestor na stravovanie.

Jedáleň namiesto parapetu.

Pôvodný jedálenský stôl namiesto parapetu.

Barový pult s exkluzívnym sedením.

Skladacia tabuľka namiesto parapetu.

Môžete nainštalovať posuvný stôl.

Túto oblasť je dobré využiť ako jedálenský kút. Môžete odstrániť výklenky a deliace steny, čo pomôže vytvoriť priestor pre nohy pod stolom, ako aj pre stoličky alebo stoličky.

Existuje veľa originálnych možností na transformáciu parapetu jedálenského stola. Bude to klasický obdĺžnikový stôl, guľatý alebo tvarovaný, a možno aj veľkolepý barový pult - záleží len na vás. Hlavná vec je, že harmonicky zapadá do interiéru vašej kuchyne a zaberá minimum miesta.

V závislosti od voľného priestoru si môžete zvoliť, ktorý dizajn povrchu sa má použiť - stacionárny, sklápací, skladací alebo zasúvateľný. Posledné tri, vhodnejšie pre tých, ktorí majú veľmi malú plochu samotnej kuchyne.

Pozrite sa na výber originálnych riešení pre návrh výklenku pod oknom a jeho okolia.

Originálny dizajn malej kuchyne s výklenkom.

Interiérový dizajn veľmi úzkej kuchyne s výklenkom.

Minimalizmus v dizajne kuchyne.

Zaujímavý dizajn kuchyne v "Chruščov".

Nezvyčajný dizajn jedálenského priestoru namiesto parapetu a výklenku.

Štýlový a útulný dizajn kuchyne.

Ako používať barové pulty v interiéri kuchyne.

Zaujímavý nápad navrhnúť malú kuchyňu s výklenkom.

Dve možnosti pre návrh parapetu a výklenku pod ním.

Varianty výklenku pod oknom.

Neobvyklý dizajn jedálenských stolov v interiéri "Chruščov".

Parapet premenený na pracovnú plochu alebo umývadlo.

Dúfame, že tieto tipy pomôžu transformovať vašu kuchyňu a stane sa miestom, kde všetci členovia rodiny dostanú najpozitívnejšie emócie nielen z jedenia, ale aj zo vzájomnej komunikácie.

Pin
Send
Share
Send
Send