Užitočné nápady

10 nečakaných spôsobov, ako ozdobiť miesto nad kuchynskou linkou

Pin
Send
Share
Send
Send


V každom dome sú miesta, ktoré sa z hľadiska dekorácie zvyčajne ignorujú. Ide najmä o stenu vedľa vstupných dverí a priestor nad kuchynskou linkou.

Ak niekto chce pridať do svojej kuchyne štýl, tento priestor nad skrinkami sa bude čo najviac hodiť. V skutočnosti existuje veľa možností na dekoráciu tohto priestoru: od starých olejomalieb až po sklady.

1. Nastavte kolekciu

Krásna výstavná galéria.

Mnohí určite majú obľúbenú zbierku, ktorá zhromažďuje prach na mezanine alebo v skrini. Ak ešte nebolo miesto, kde by ste to mohli predviesť, mali by ste sa pozrieť na priestor nad kuchynskými skrinkami. Hodí sa dokonale k jedlám, vázam a dokonca aj k knihám. V tomto príklade bola na skrinkách zobrazená zbierka bielych keramických džbánov s vetvičkami z umelých kvetov, ktoré slúžili ako doplnková dekorácia.

2. Závesné dekorácie

Riad pre babičky.

Ak je v kuchyni dostatok miesta, je možné zavesiť nad skrinky rôzne roztomilé predmety. Bez ohľadu na to, či ide o rodinné fotografie, zrkadlá, malé makramény alebo dokonca kvetináče, je ďalší priestor na stene nad skrinkami úžasne vhodný pre všetky typy nástenných obrazov.

3. Sklenené interiérové ​​prvky

Sklo vždy vyzerá originálne.

Pri inštalácii novej kuchynskej skrinky by ste mali zvážiť kúpu modelu so sklenenými dverami. Spolu s osvetlením tieto skrinky vyzerajú ako niektoré osvetlené výklenky, ktoré zvýrazňujú špeciálne dekoratívne predmety vrátane tanierov a váz.

4. Miesto na riad

Extra priestor na riad.

V každej kuchyni je veľa tanierov, šálok, hrncov, panvíc a iných pokrmov. Môžete s nimi byť veľmi kreatívni. Priestor nad skrinkami sa dá použiť ako miesto na ukladanie predmetov, ako sú kotúče papierových utierok, formy na pečenie a podnosy.

5. Znak „Najchutnejší čaj“

Pre milovníkov dlhých čajov.

Ozdoby nad kuchynskými skrinkami sú prvkom, ktorý sa často vyskytuje vo vidieckych domoch, kde tento priestor doslova zapĺňa teplá, výdatná výzdoba. Znak „Najchutnejší čaj“ je v tomto príklade dokonale kombinovaný s kyticami drahých umelých kvetov.

6. Vnútorná záhrada

Zelení sa príliš nestávajú.

V bežných bytoch (najmä malých) môže byť ťažké nájsť miesto pre vnútornú záhradu. Ako však dokázali dizajnéri, priestor nad skrinkami je ideálnym miestom pre podobný dekor. V tomto prípade je nevyhnutné získať rastliny, ktoré nevyžadujú veľké množstvo slnečného žiarenia.

7. Vysoké veci

Vázy v kuchyni sú tiež dobré.

Ak je medzi kuchynskými skrinkami a stropom veľa voľného miesta, môžete do nich umiestniť pomerne vysoké dekoratívne predmety. Napríklad, vysoko keramické vázy fungujú dobre.

8. Roh na uskladnenie

Dodatočné úložné systémy.

Priestor nad skrinkami sa dá využiť na konkrétny účel. Napríklad v tomto prípade návrhárka použila na odkladanie košov oddeľovacie rohy nad jej skrinky. To poskytlo ďalší úložný priestor v kuchyni. V týchto košoch môžete uchovávať malé predmety a vyzerajú skvele proti bielym skrinkám.

9. Umelé rastliny

Ak čerstvé kvety nerastú.

Priestor nad skrinkami zvyčajne vyzerá „holý“ a nezaujímavý. Každá kuchyňa potrebuje dekor, tak prečo toto miesto nepoužiť. Ak v kuchyni zjavne nie je dostatok zelene, môžete si kúpiť niekoľko umelých rastlín (IKEA je skvelé miesto na ich nájdenie), dať ich do kvetináčov a položiť na skrinky. Dokonale sa kombinujú s inými umelými zeleninami na jedálenskom stole.

10. Umelecká galéria

Pre fanúšikov umenia.

Galéria stien je vždy klasickým dekoratívnym prvkom, ktorý môžete priniesť do ktorejkoľvek domácnosti. Napríklad obrazy v tmavých rámoch sa dokonale kombinujú s skrinkami z tmavého dreva.

Pin
Send
Share
Send
Send