Užitočné nápady

12 tipov, ktoré vám pomôžu štýlovo a správne zariadiť malú kúpeľňu

Pin
Send
Share
Send
Send


V kúpeľni je malý av moderných apartmánoch nie sú neobvyklé.

A predsa aj malá kúpeľňa sa môže stať skutočne štýlovou a funkčnou miestnosťou.

V tomto prehľade rady profesionálnych dizajnérov, ktorí budú užitočné pre absolútne každého.

Pozeráme sa.

1. Odklon od klasickej dlaždice

Miestnosť je úplne obložená - v minulom storočí.

Dlaždice sú najpraktickejším riešením pre kúpeľňu. Nezabudnite však, že existujú aj ďalšie rovnako atraktívne materiály. Na dokončenie miestnosti od podlahy po strop nepoužívajte v žiadnom prípade dlaždice rovnakej farby. Tým sa vytvorí pocit uzavretého priestoru, ktorý je už v kúpeľni, kde nie sú okná a dvere. Najlepším riešením pre malú kúpeľňu by bola kombinácia svetlých alebo svetlých keramických obkladov s vysoko kvalitnou farbou. Dlaždice môžu byť použité na dokončenie spodnej časti kúpeľne alebo na ozdobenie jednej alebo dvoch stien, ktoré sú najviac vystavené vlhkosti.

2. Zákazkové riešenia

Pôvodné umiestnenie nábytku a inštalatérske práce.

Kúpeľne v štandardných ruských apartmánoch často nie sú príliš veľké. Nie je to však dôvod navrhnúť vašu kúpeľňu podľa vzoru. Nepokúšajte sa umiestniť všetky potrubia v rade alebo pozdĺž každej steny. Aj keď je oblasť kúpeľní skromná, inštalatérsky trh nestojí pokojne. Prezrite si bližšie neštandardné modely umývadiel, toaliet a spŕch. Možno práve rohová toaleta alebo falošný drez je presne to, čo potrebujete. Okrem toho je pravdepodobné, že dôkladné vyhľadávanie bude korunované úspechom a nájdete nielen to, čo bude vrcholom tohto priestoru, ale tiež ušetríte miesto.

3. Kompaktné police

Kompaktné a originálne police.

Pri plánovaní opráv nezabudnite na úložné systémy. Prítomnosť vstavaných skriniek a výklenkov nie je rozmar a luxus, ale otázka ďalšieho pohodlia. Ak vo vašich plánoch nie je zahrnutá rozsiahla oprava, zakúpte si niekoľko úzkych kompaktných políc. Na tieto účely sú ideálne police na korenie. Zaveste ich na stenu pri zrkadle a použite na uchovávanie kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej starostlivosti.

4. Accent Center

Stred kúpeľne.

Aj keď je vaša kúpeľňa veľmi skromná, nemali by ste ju zmeniť na nudný priestor bez tváre. Aj v malej kúpeľni nájdete miesto pre krásne inštalatérske práce. Ak sa chystáte kúpiť kúpelňu, nechajte to byť hitom vašej kúpeľne. Táto zóna môže byť vyzdobená neobvyklým dekorom alebo zavesiť vysoko kvalitný veľkolepý záves.

5. Magnetická doska

Magnetická doska pre kozmetiku.

Aj malá kúpeľňa môže byť pohodlná, útulná a funkčná. Na tento účel však musíte byť inteligentní a nie štandardné myslenie. Stojí za zmienku, že to bude možné aj bez veľkých kapitálových investícií. Napríklad vyzdvihnite pôvodný úložný systém. Magnetická doska sa stane veľmi štýlovým a praktickým akvizíciou. Ozdobte ho vlastnými rukami, zarámujte ho a použite na uskladnenie kozmetiky.

6. Tmavé tóny

Tmavé odtiene v malej kúpeľni.

Tmavé tóny sú úplne nevhodné pre malú kúpeľňu. Preto ak si chcete vytvoriť štýlový a atraktívny priestor, vyhýbajte sa čiernym, hnedým, šedým a iným tmavým odtieňom. V opačnom prípade bude miestnosť vyzerať ešte tmavšia. V takej miestnosti sa budete vždy cítiť unavení a ráno sa nebudete môcť zobudiť. Jasné odtiene naopak odrážajú svetlo a zväčšujú priestor.

7. Veľké zrkadlo

Veľké zrkadlo, ako hlavný dôraz.

Ak hovoríme o malom priestore, potom sa nemôžeme obísť bez zrkadla. V malej kúpeľni môže byť hlavným vrcholom priestoru. Ak sa rozhodnete, nehanbite sa, vyberte väčšie zrkadlo. Pozerajte sa bližšie na modely v štýlových lakonických rámoch. Ďalšou výhodou bude prítomnosť podsvietenia. Ďalším zdrojom svetla bude ďalší plus, ktorý vytvorí ilúziu priestoru.

8. Ergonomické riešenia

Ergonomické inštalatérske práce.

Ak si nemôžete dať do svojej kúpeľne všetko, čo máte na mysli, ušetrite priestor pomocou ergonomického potrubia. Napríklad si môžete kúpiť rohové umývadlo a umiestniť ho nad vaňu. Môžete tiež venovať pozornosť hlavnému modelu, ktorý sa ľahko inštaluje do práčky alebo dokonca na toaletu.

9. Dvere

Štvorcové dvere.

Ak hovoríme o malej kúpeľni, skúste využiť všetky možné priestory. Napríklad k dverám môžu byť pripevnené vešiaky na uteráky. To, samozrejme, nevyrieši problém s nedostatkom miesta, ale uvoľní to priestor pre dôležitejšie veci.

10. Osvetlenie

Dajte pozor na osvetlenie.

Osvetlenie hrá dôležitú úlohu v interiéri malého priestoru bez okien. Nedostatok svetla v malej kúpeľni spôsobí, že to nebude len menšie, ale aj tmavšie. Okrem toho, pri slabom osvetlení si môžete len ťažko vytvoriť normálny make-up, pretože tón pleti nezodpovedá skutočnosti.

Video bonus:

11. Minimalizmus

Minimalistický interiér.

Bidety a objemné podstavce nie sú veľmi vhodné na usporiadanie malej kúpeľne. Vyberte iba to, čo potrebujete. Minimalizmus je vynikajúcim riešením pre takúto kúpeľňu, pretože hlavným pravidlom takejto miestnosti je maximálny voľný priestor.

12. Bezpečnosť

Bezpečnosť v kúpeľni.

Keď premýšľate o kráse, nezabudnite na bezpečnosť. Dlaždice vo vani sú určite veľmi pohodlné a krásne, ale najmenšia kvapka vody môže viesť k pádu. Preto, ak si vyberiete dlaždicu, kúpiť pár koberčekov alebo použiť špeciálne gumové rohože.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send