Užitočné nápady

12 neviditeľných trikov, pomocou ktorých „supermarkety a nákupné strediská“ pestujú ”spotrebiteľov

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý, kto občas prechádza supermarketmi alebo nákupnými centrami, si určite všimol, že peňaženka alebo kreditná karta je vždy vyprázdnená oveľa väčším množstvom, ako bolo plánované vopred. Šiel som vziať chlieb a mlieko, ale z nejakého dôvodu ste prišli k pokladni s plným košom.

V skutočnosti ste nútení prijať viac. Na neviditeľných trikoch, s ktorými supermarkety a nákupné centrá „chovali“ spotrebiteľov, potom v materiáli.

1. Extravaganza vôní

Vôňa v nákupných centrách.

V sekciách na varenie a domácom pečení neinštalujú konkrétne silné výťažky, ktoré umožňujú vôňu zaplniť priestor. Výpočet je jednoduchý, zápach z úst zobudí recepty kupujúcich a hladný zákazník je skvelý kupujúci. V tomto stave sa atraktívnosť výrobkov výrazne zvyšuje, rovnako ako potravinový kôš spotrebiteľa. Ak teda nechcete kupovať ďalšie jedlo, držte si zuby a prejdite okolo „voňavých“ oddelení.

2. Svetlo v montážnych miestnostiach

Sly svetlo a zrkadlá s tajomstvom v montážnych miestnostiach.

Mnoho kupujúcich ani nevie, ako šikovne s nimi manipulujú majitelia predajní. Teraz budeme hovoriť o zrkadlách a osvetlení v šatni obchodov s odevmi. Určite ste konfrontovaní s takou situáciou, že v čase, keď sa veci kupovali, sa zdalo dokonalé a neskôr sa zdá, že doma je úplne iné. A to nie je prekvapujúce, pretože v montážnych kabínach visia špeciálne zrkadlá, vďaka ktorým sú štíhlejšie a opálené. To isté platí pre osvetlenie, správne nasmerované svetlo môže výhodne zmeniť farbu oblečenia, pokožky a dokonca aj vlasov.

Výpočet podnikateľov je jednoduchý: čím viac kupujúcich ako oni, tým viac sú ochotní kúpiť. Ak sa nechcete nechať chytiť na trik majiteľov butikov, po montáži choďte na zváženie vybavenia v hale. Tam je osvetlenie bližšie k dennému svetlu a úplne iné zrkadlá.

3. Nedostatok okien a hodín

Priestor pri pokladni.

V mnohých supermarketoch nie je páska pokladnice príliš veľká a okolo nej nie sú žiadne prázdne police. To všetko nie je šetrenie len pre to, aby kupujúci nemali príliš veľa miesta na výpočet nákupov, a preto nemali možnosť dôkladne sa pozrieť na obsah svojho košíka. To znamená, že pravdepodobnosť, že zmeníte názor, aby ste niečo zaplatili, je zanedbateľná, a preto si kupte viac.

5. Útulná atmosféra

Útulná atmosféra vo vnútri obchodov.

Pri vchode do obchodov z hlučnej chodby obchodného centra vás privíta príjemná hudba, mäkké svetlo, štýlová výzdoba a príjemná aróma stúpa vo vzduchu. To všetko sa robí preto, aby sa zákazníci na obchodnom parkete trochu oneskorili a zvýšila sa pravdepodobnosť nákupu.

6. Usporiadanie

Zmena usporiadania tovaru.

Ak často navštevujete rovnaký supermarket, pravdepodobne viete situáciu, keď sa všetok tovar drasticky presúva na iné miesto. Stáli zákazníci sú pobúrení, ale poslušne sa túlajú po obchode pri hľadaní správnych oddelení a súčasne venujú pozornosť iným produktom. Tento trik je súčasťou múdrej schémy navrhnutej tak, aby ste videli viac produktov, a preto sa veľkosť potravinového koša zvýšila.

7. Umelé vzrušenie

Poloprázdne police a umelý humbuk.

Ak vo veľkých supermarketoch narazíte na police s honosnými „dierami“ - nemyslite si, že toto je práca kupujúcich, ktorí sa odvážili najlepší produkt. V skutočnosti je to trik obchodníkov, ktorí tak vytvárajú ilúziu zvýšeného dopytu. Druh psychologického triku, vďaka ktorému si zákazníci myslia: „Pretože takmer každý bol rozobraný, znamená to kvalitný produkt.“ Najčastejšie je všetko presne opačné. Obchody sa tak zbavia stagnujúcich produktov. Tip: nezohľadňujte počet položiek na polici, vezmite osvedčené a v primeranom množstve.

8. Zrkadlá na obchodnom parkete

Zrkadlá na stenách obchodnej podlahy.

Ak je účelom zrkadiel v montážnych miestnostiach to, aby nás urobili, kupujúci, krajší, zrkadlá zavesené v predajnej oblasti majú inú funkciu. Mnohé z nich sú zavesené v rohoch, kde je svetlo lámané a sú určené predovšetkým pre nezabezpečených, notoricky známych jednotlivcov. Faktom je, že väčšina ľudí sa automaticky zameriava na svoje úvahy a ak to, čo vidia, ich neuspokojí, je potrebné niečo zmeniť. Napríklad nákup krásnej blúzky alebo šaty.

9. Víla farieb

Atraktívne farby.

Pravdepodobnosť predaja atraktívneho produktu je oveľa vyššia ako zľava, ale pokazená. Predajcovia v obchode sú si toho dobre vedomí a používajú rôzne triky na to, aby prezentácie predviedli k ideálu. Najčastejšie pomáha pri zlepšovaní vzhľadu výrobkov príslušné osvetlenie. Vo svetle špeciálnych lámp získajú banány krásny žltý odtieň, nezrelé paradajky sa menia na šarlátové a jablká majú lesklý lesk.

10. Výhodné ponuky

Akcie zo série: „Nakúpte viac, platte menej.“

Väčšina ľudí ochotne kupuje tovar vo veľkých množstvách s veľkými transparentmi „Akcia! Iba 999 rubľov.“ Tento trik vám umožňuje vytvoriť nákupnú horúčku od nuly. Ak však nad tým premýšľate, je zrejmé, že neexistuje žiadny rozdiel medzi cenovkou 1 000 rubľov a 999 rubľov. Ale magická sila slov „akcia“, „predaj“ a „výhoda“ vykonáva svoju prácu. Aby ste nestratili viac, vždy vydelte cenovku množstvom tovaru a porovnajte túto tašku s cenou za jednotku. Najčastejšie sa ukázalo, že nie je nižšia, a preto neexistuje žiadna výhoda.

11. Klam chaosu

Ilúzia chaosu na obchodnom parkete.

Pri výbere medzi úhľadne zložených tričiek na policiach a vecí, ktoré sú náhodne zavesené a ktoré nie sú usporiadané podľa farby, si kupujúci podvedome vyberie druhé. Nedostatočný poriadok naznačuje, že je to dopyt po tomto stánku, čo znamená, že sa tu udržiava to najlepšie. V skutočnosti predajcovia jednoducho používajú metódy psychologického vplyvu na klienta a na také vešiaky často umiestňujú tovar zo starých zbierok.

12. Kaviarne v nákupných centrách

Otvorte kaviarne a reštaurácie v nákupných centrách.

V každom obchodnom centre sú malé kaviarne a reštaurácie. Najčastejšie majú otvorené usporiadanie a sú akýmsi vstupným dvorom: malé stoly, nepohodlné stoličky, hluk, jedálenský stôl a veľa zvedavých očí zo všetkých strán. Účelom týchto inštitúcií je vytvoriť ilúziu odpočinku. Mnoho unavených kupcov zastavuje v týchto kaviarňach, aby jedli a odpočívali. Spotrebiteľ tu však nedostane úplný odpočinok a čoskoro bude nakupovať znova, čím vytvorí priestor pre ostatných, ktorí si chcú oddýchnuť. Výsledkom je zisk kaviarne, ktorá prenajíma priestor, zatiaľ čo dobitý kupujúci strávi v budove viac času.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send