Užitočné nápady

10 pokukovaných kulinárskych trikov, opakujte, že každý môže v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina žien v domácnosti sníva o tom, že ich pokrmy ohromia a potešia doma i hostí.

A aby varené jedlá mali svoju chuť, musíte poznať tie malé tajomstvá.

Zhromaždili sme 10 jednoduchých kuchárskych trikov, nahliadnutých do varných majstrov, ktoré môže robiť každý vo vlastnej kuchyni.

1. Víno na varenie

Víno na varenie akýchkoľvek jedál.

Víno je možné používať nielen na pitie, ale aj na varenie.
Pridaním tohto ušľachtilého nápoja do tradičných jedál môžete dosiahnuť celkom úžasný výsledok. Je potrebné poznamenať, že alkohol dokonale štiepi tuky, čo znamená, že ho možno použiť na varenie akýchkoľvek jedál od marinády až po priechod zeleniny. Červené a biele víno navyše dobre funguje takmer so všetkými výrobkami, čo pomáha lepšie odhaľovať ich chuť a arómu.

2. Vaječné rezance

Nový rezancový recept.

Chcete trochu diverzifikovať obvyklé cestoviny? Rozdeľte sa do vriacej vody, v ktorej sa varia rezance, kuracie vajcia a rýchlo sa premiešajú. Nakoniec získate chutné vaječné rezance, ktoré sú úplne odlišné od toho, čo ste zvyknutí jesť každý deň.

3. Šťavnaté placky

Šťavnaté hamburgery pre hamburgery.

Varenie hamburgerov na mäsové gule - zdá sa, čo by mohlo byť jednoduchšie? Každý kuchár však má svoj vlastný recept a vlastné triky, aby vytvoril svoj „dokonalý“ kotleta. Slávny šéfkuchár Graham Elliot zdieľal niekoľko tajomstiev varenia najdôležitejších detailov akéhokoľvek hamburgera. Elliot najskôr priznal, že do mletého mäsa nikdy nepridáva cesnak a cibuľu. Po druhé, aby sa zachovala šťavnatosť mäsa počas procesu vyprážania, kladie kocka ľadu na vrchol každej kotlety.

4. Francúzsky toast

Francúzsky toast novým spôsobom.

Chcete prekvapiť domácky jednoduché a zároveň nezvyčajné jedlo? Odporúčame vyprážať francúzsky toast. Čo je neobvyklé v toaste? V klasike nie je nič neobvyklé. Ak však namiesto bežného mlieka používate karamel alebo čokoládu, získate úplne novú chuť. Takéto hrianky sa dobre podávajú s banánmi a čokoládou, jahodami so smotanou alebo pečenými jablkami.

5. Olej do vody

Aby sa voda neprevarila.

Aby voda nevytekala z panvice s intenzívnym varom, pridajte do panvice trochu rastlinného oleja. Takýto trik nielen zabráni znečisteniu taniera, ale tiež zlepší kvalitu misky. Rastlinný olej je vhodný pre všetky obilniny a cestoviny, čo umožňuje, aby jedlo zostalo ostré a nelepilo sa spolu.

6. Škorica

Škorica do mäsa.

Všetci sme zvykli používať škoricu na pečenie a zákusky, dokonca ani netušili, že je vhodná aj na mäso. Pridajte toto korenie na kurča, hovädzie, teľacie a jahňacie mäso. Škorica pomôže odhaliť chuť mäsa a známe jedlo bude trblietať novými tónmi.

Poznámka: Škorica je považovaná za jedno z najstarších korení. Počas vykopávania pyramíd sa v Egypte našlo použitie stromovej kôry. Starí Rimania sa zmienili aj o škorici, ktorá ju prirovnávala k striebru.

7. Karamelizovaná cibuľa

Rýchly recept na karamelizovanú cibuľu.

Aby ste nestrácali čas takými maličkosťami, ako je varenie karamelizovanej cibule, posypte ju malým množstvom sódy. Tento trik skráti čas jeho prípravy na polovicu.

8. Citrónová šťava

Citrónová šťava namiesto soli.

Ak chcete čiastočne znížiť príjem soli, použite citrónovú šťavu. Môže sa pridávať do zeleninových šalátov, špagiet, ryže a tiež rôznych marinád na mäso a ryby.

9. Ovocie so soľou

Slané ovocie.

Podľa našich informácií existujú v ľudskom jazyku receptory, ktoré reagujú na sladké veci iba v prípade slaného podnetu. Vďaka nim sa sladka so soľou stáva ešte sladšou. Neveríte? Potom pridajte malú soľ do ovocného šalátu alebo mierne zalejte niektoré z vašich obľúbených bobúľ. Určite vás prekvapí úplne nový vkus.

10. Zvädnuté zelené

Resuscitujte greeny, ktoré vädli.

Ak počas procesu varenia zistíte, že zelená uschla a úplne stratila svoj vzhľad, oživte ju pomocou trikov špehovaných šéfkuchármi. Aby to bolo možné urobiť, kôpr a petržlen si musia vytvoriť nejakú kontrastnú dušu. Najskôr ponorte lúče do horúcej a potom ihneď do studenej vody. Približne rovnaký účinok sa dá dosiahnuť znížením bylín v studenom roztoku dvoch pohárov vody a dvoch polievkových lyžíc octu.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send