Užitočné nápady

Domáce triky na riešenie mnohých domácich problémov s cukrom

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri novom preskúmaní sa zhromaždilo 15 malých, ale neuveriteľne užitočných trikov naraz, z ktorých každý je absolútne užitočný v každej domácnosti.

Na implementáciu každej z nich bude potrebné použiť cukor.

V navrhovaných metódach nie je nič ťažké, nechajú nejaký čas stráviť.

1. Zastavenie krvácania

Použitie cukru na kusy.

Cukor sa môže použiť na zastavenie krvácania pri poraneniach a poraneniach kože. Stačí ju položiť na ranu a zabaliť ju obväzom. Krv rýchlo zhustne a zastaví sa a rez sa uzdraví veľmi rýchlo.

2. Čistenie tela

Domáce kroviny na báze cukru.

Cukor je vynikajúci produkt starostlivosti o pleť. Malé sladké zrná dokonale odstraňujú nečistoty, odumreté kožné bunky, napínajú póry, zvlhčujú a dokonca pôsobia proti starnutiu. Preto má zmysel pripraviť si vlastný peeling z domáceho tela, vďaka ktorému bude pokožka hladká a zamatovo hebká. Aby ste to dosiahli, zmiešajte niekoľko polievkových lyžíc granulovaného cukru s olivovým a kokosovým olejom, pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja, všetko zmiešajte v homogénnej kaši, vložte do pohára s vekom a použite na čistenie pokožky 1-2 krát týždenne.

3. Kytice kvetov

Predĺžte životnosť kytíc.

Pridajte 3 polievkové lyžice cukru a 2 polievkové lyžice octu do vázy s vodou, aby kytice kvetov zostali dlhšie čerstvé a pôsobili príjemne na pohľad.

4. Horenie ohňa

Použitie cukru na zapálenie ohňa.

Posypte palivové drevo, varte na oheň, cukor a až potom zapnite zapaľovanie. Cukor znásobuje horenie a oheň sa rozžiari bez námahy.

Cukor na odstránenie škvŕn.

Cukor sa vyrovná tvrdohlavým škvrnám a škvrnám z čerstvej trávy. Za týmto účelom zmiešajte cukor s malým množstvom teplej vody, aby ste získali hustú kašu. Pripravenú zmes naneste na škvrnu a nechajte ju niekoľko hodín, potom ju vyperte ako zvyčajne.

6. Náprava pri škytavke

Cukor zo škytavky.

Ak ste mučili škytavky, vložte si do úst kúsok rafinovaného cukru alebo lyžičku cukru a rozpustite ho až do úplného rozpustenia. Takýto trik pomôže vyrovnať sa aj s najsilnejším útokom škytavky.

7. Čistenie rúk

Čistenie rúk na odolné nečistoty.

Cukor pomôže vyčistiť ruky od mačiek, mastnoty alebo akýchkoľvek iných nečistôt. Zmiešajte ho s malým množstvom teplej vody, aby ste vytvorili hustú suspenziu, ktorá by sa mala aplikovať na vaše ruky a trieť a opláchnuť vodou. Tento postup vám umožní rýchlo odstrániť mastnotu a znečistenie, ako aj zabezpečiť hĺbkové čistenie pokožky.

8. Čerstvé pečenie

Cukor na skladovanie pečiva a syrov.

Aby koláče, zákusky, sušienky a chlieb neboli zastarané a nepoškodené, skladujte ich v uzavretých nádobách s niekoľkými kusmi rafinovaného cukru. Tiež pomocou rafinovaného cukru môžete zabrániť vzniku plesní na syre.

9. Zbavte sa nepríjemných zápachov.

Cukor na potlačenie zápachu v miestnosti.

S pomocou cukru sa môžete zbaviť korozívnych zápachov pálenia alebo rýb v kuchyni. Stačí vložiť kúsok rafinovaného cukru do starej kovovej misky a zapáliť ho.

10. Nápravný prostriedok proti uhryznutiu osy

Cukor z osy.

Ak vás kousne osa, včelí alebo sršeň, posypte postihnutú oblasť cukrom. Odstráni jed z rany a zabráni vzniku edému.

11. Náprava pri popáleninách jazyka

Cukor z horiaceho jazyka.

Cukor sa môže použiť na zmiernenie bolesti od popálenín na jazyku alebo sliznici úst pomocou horúceho nápoja alebo jedla. Stačí dať trochu cukru na postihnutú oblasť a bolesť ustupuje.

12. Pasca na hmyz

Pasce na osy, komáre a sršne.

Aby sa zabránilo komárom, vosám a sršniam stmavnúť ich čas v prírode, vytvorte pre nich jednoduchú pascu. Aby ste to dosiahli, musíte z narezanej fľaše postaviť druh lievika a naplniť ho zmesou cukru, vody a droždia. Kvasinky produkujú oxid uhličitý, ktorý priťahuje čierne muchy, muchy a komáre a cukor zaujme iný hmyz.

13. Škrobové položky

Olovo vedie cukor.

Škrobové veci sú hustejšie, silnejšie, chrumkavé, menej pokrčené a zostávajú dlhšie čisté. Je však možné škrobovať škroby nielen pomocou škrobu, ale tiež pomocou cukru. Na tento účel pripravte sirup s 5 až 6 lyžicami cukru na liter vody. Sirup by sa mal variť, kým sa cukor úplne nerozpustí vo vode. Veci by sa mali ponoriť do horúceho sirupu, stlačiť, narovnať a vysušiť.

14. Shugaringová pasta

Odstraňovanie chĺpkov z vlasov doma.

Odstraňovanie chĺpkov z vlasov je populárny postup, ktorý môže natrvalo zbaviť nežiadúcej vegetácie a urobiť pokožku hladkou a zamatovo hebkou. Takýto postup môžete vykonať doma. K tomu je potrebné pripraviť špeciálnu pastu obsahujúcu 10 polievkových lyžíc cukru, 4 polievkové lyžice vody a pol lyžičky kyseliny citrónovej. Všetky ingrediencie je potrebné zmiešať v panvici s hustým dnom a prevariť na miernom ohni za stáleho miešania, aby cukor nespálil. Keď pasta dostane karamelový odtieň, trochu tmavší než ležiak, musíte panvicu odstrániť z tepla, ochladiť ju a začať epiláciu.

15. Izbové rastliny hnojív

Špičkový dresing kvetov s cukrom.

Aby izbové kvety rýchlo rástli, boli silné a kvitli, musia sa pravidelne kŕmiť cukrom. Takéto hnojivo bude obzvlášť dôležité v zimnom období, keď rastliny zažívajú akútny nedostatok ultrafialového žiarenia. Cukor sa môže naliať do kvetináča s jednou čajovou lyžičkou, potom sa zaleje čistou vodou alebo sirupom pripraveným z lyžice cukru, zriedenou 500 ml vody.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send