Užitočné nápady

Ako organizovať ukladanie vecí v malom byte a zároveň nezaistiť skládku

Máte malý byt a vy chcete usporiadať veľa vecí, aby ste nechceli hľadať každú maličkosť celé hodiny, takže všetko v kuchyni alebo kúpeľni je po ruke, ale nie je viditeľné.

A vy nechcete, aby ste preplietli váš domov veľkými skrinkami s chladničkou.

Potom táto zbierka racionálnych rozhodnutí, ako dať všetko do bytu, ale zároveň nezaistiť skládku, pre vás.

Nezabudnite urobiť nákres bytu.

Začnime odznova - pred začatím racionálneho návrhu priestoru vášho malého bytu nakreslite jeho rozloženie. Nezabudnite uviesť veľkosť všetkých miestností, výklenkov, skladovacích priestorov a balkónov, ako aj výšku miestnosti. Toto je veľmi dôležitá súčasť každej opravy alebo plánovania. Ak už máte nábytok alebo ste už rozhodli o jeho veľkosti, pokračujte v práci. Môžete donekonečna kresliť možnosti pre svoje umiestnenie alebo používať jednoduché programy na internete, ktoré vám pomôžu zvládnuť túto úlohu online.

Ak stále vyzvedávate nábytok, tieto tipy sa pravdepodobne hodia:

Pridelte priestor pre jednu veľkú úložnú plochu.

Šatníková skriňa v obývacej izbe.

Pokúste sa nájsť miesto v byte, kde si môžete nainštalovať jeden veľký šatník. V súčasnosti nie je objednávanie výroby nábytku žiadnej veľkosti a tvaru problémom. Hlavnou vecou je určiť miesto, výšku a tvar.

Posuvná skriňa je uhlová.

Posuvná skriňa radiálna.

Môžete dokonca navrhnúť svoju vlastnú polohu a dostupnosť určitých modulov, pokiaľ je to vhodné pre všetkých členov rodiny. Táto možnosť vytvorenia dokonca pomôže skryť prázdne rohy a čo najlepšie z nich vyťažiť.

Skryte nábytok alebo zamaskujte niektoré predmety z interiéru

Možnosť zlúčenia vstavanej skrine s interiérom.

Zaujímavá varianta rohovej šatníka v spálni.

Na nábytok nie je príliš rozlišovať, je lepšie zvoliť vstavané systémy až po strop. Správne zvolená povrchová úprava fasády pri zohľadnení farebnej schémy samotnej miestnosti pomôže vizuálne skryť prítomnosť skrinky v miestnosti.

Ako skryť skrinku na obuv za zrkadlom.

Ako skryť police na dekorácie za zrkadlom.

Za zrkadlom a obrázkom sa dá veľa skryť.

Na maskovanie môžete použiť zrkadlo alebo obrázok - interiér sa zmení a úspešne ho skryjete: malú skrinku na obuv, police na dekorácie, všetky poháre na smotanu a dokonca aj žehliacu dosku.

Vytvorte druhú vrstvu

Posteľ nad skrinkou.

Aj keď nie je apartmán po celej dĺžke, je možné pomocou niektorých trikov kombinovať niektoré zóny, napríklad:

Posteľ na pódiu ušetrí miesto.

Posteľte si posteľ na vysokej pódiu, priestor pod ňou môže slúžiť ako oddychový priestor so vstavanými policami, zásuvkami a skrinkami na odkladanie a ako prístelka.

Šatňa pod posteľou.

Taktiež je možné vybaviť plnohodnotnú šatňu, v ktorej môžete zavesiť a rozobrať všetky svoje veci.

Môžu sa tiež použiť kroky.

Existuje aj iná možnosť, ako zostaviť rebrík zo špeciálnych schodových modulov a umiestniť do neho posteľ. Všetky schody sú zásuvkami, do ktorých sa zmestí veľké množstvo vecí, a priestor pod ňou je obrovská šatníková miestnosť.

Využite všetky miestnosti

Začnime chodbou

Ako usporiadať priestor malej chodby.

Ako usporiadať priestor na chodbe.

Všetko záleží na tom, v akej oblasti a tvare chodby. Nezáleží na tom, aký malý je, mal by sa zmestiť stojan na kabát, puzdro s krabicou na topánky alebo polica.

Využite maximum pod stropom.

Hlavnou vecou je využitie voľného priestoru nad dverami a pod stropom. S pomocou políc a mezipatín môžete efektívnejšie využívať prázdny priestor.

kuchyne

Usporiadanie priestoru v malej kuchyni.

Spravidla sa v kuchyni vždy snažia zistiť hmotnosť skriniek na skladovanie riadu, domácich spotrebičov, potravín a všetkého ostatného tovaru. Zároveň je vždy nedostatok miesta.

Moderné zásuvky v kuchyni.

Moderné zásuvky v kuchyni.

Ako ukazuje skúsenosť s používaním, modernejšie posuvné vertikálne škatule sú praktickejšie, vhodnejšie na použitie, ale hlavná vec je priestrannejšia.

Moderné zásuvky v kuchyni.

Nemusia sa hádať po dlhú dobu a hľadať správny hrniec v ďalekých rohoch. Jednoduchým stlačením dverí sa všetko, čo potrebujete, objaví pred vami.

Rohový kuchynský nábytok

Ak existuje takáto príležitosť, je lepšie nahradiť staré kuchynské steny novými modulmi, ktoré pomôžu racionálnejšie využívať priestor.

Vytvorte obyčajnú špajzu - špajzu.

Využite priestor medzi chladničkou.

Nezabudnite využiť všetok nevyžiadaný priestor, môže byť tiež prispôsobený na ukladanie.

Využite medzeru pod tabuľkou.

kúpeľňa

Ako využiť priestor nad dverami.

Ako používať dvere a priestor za nimi.

Táto malá miestnosť môže a mala by byť dokonca utesnená. Vždy používajte dvere a priestor za nimi, ako aj nad nimi.

Zásuvky umožňujú maximálne využitie priestoru.

Posuvné skrine v kúpeľni.

Ak je to možné, inštalujte skrinky a zrkadlá s vertikálnymi zásuvkami. Ak nechcete vymeniť staré skrinky, použite samotné dvere.

Skladacie police na skladovanie kúpeľňových doplnkov.

Neubližuje ani prispôsobenie skladacích škatúľ na skladovanie čistiacich prostriedkov. Táto konštrukcia nielenže pridá úložný priestor pre všetky druhy pohárov a bublín, ale tiež ich skryje, čo je dôležité pre udržanie čistoty.

Ďalšie háčiky a police zvyšujú funkčnosť.

Používajte steny a dokonca aj bar na sprchový záves, ak k nim máte pripevnené háčiky, získate ďalší priestor na umiestnenie uterákov a nielen.

WC

Ako využiť priestor za WC.

Tento roh sa nedá nazývať ani miestnosťou, ale ani by mu neuškodilo využitie jeho priestoru. Zadná stena je obvykle voľná, takže existuje aj oblasť činnosti. A čo je najdôležitejšie, ak inštalujete police za toaletu a zatvoríte dvere, nielenže bude existovať ďalší priestor na inštaláciu kotla alebo na skladovanie čistiacich prostriedkov, ale všetka komunikácia bude skrytá.

Ako využiť priestor v blízkosti toalety.

Niekedy môžete využiť aj vedľajší priestor. Prirodzene časť stropu a nad dverami, tiež na vašom úplnom mieste.

Úschovňa

Ako uložiť skrinku s kuchyňou.

Táto časť interiéru bytu môže byť použitá rôznymi spôsobmi, v kombinácii s chodbou, kuchyňou, premenou na špajzu, prestavanou na vstavanú skrinku atď.

Ako urobiť skrinku zo špajze.

Ako zmeniť komoru so zásuvkami.

Vaša fantázia a možnosti vám pomôžu čo najefektívnejšie využívať, hlavnou vecou je nezabudnúť.

balkón

Šatníková skriňa na balkóne.

Spravidla ide o najviac preplnené miesto v byte, kde sa neukladajú veľmi potrebné alebo sezónne veci.

Ako usporiadať nielen úložný priestor, ale aj rekreačný priestor na balkóne.

Ale ak je to rozumné naplánovať, potom sa tento sklad môže zmeniť nielen na vhodné ďalšie skladovacie miesto, ale aj na oddychovú miestnosť.

Povoliť multifunkčný nábytok

Pohovky, ako miesto na ukladanie vecí.

Nábytok môže byť tiež použitý ako skladovacie miesto. Netreba dodávať, že sedacie súpravy sú to obľúbené odľahlé miesta nielen pre mačky, ale aj posteľnú bielizeň alebo nevybavené veci.

Sklopné postele ako úložný priestor.

Ak nepotrebujete prístelku, môžete použiť aj dizajn zasúvateľnej postele.

Používajte skrinky s posuvnými vertikálnymi policami.

Stôl s posuvnými policami.

Získajte skrinky, skrinky alebo stoly s vertikálnymi posuvnými policami, sú priestrannejšie. Je tiež možné rekonštruovať a modernizovať staré skrinky alebo kanistre a zmeniť ich na moderné posuvné systémy. Takýto krok nielen zvýši užitočný priestor na umiestnenie predmetov a vecí, ale tiež poskytne interiéru novosť.

Zdroj