Užitočné nápady

10 nápadov pre rohové skrinky, vďaka ktorým bude kuchyňa skutočne pohodlná

Pin
Send
Share
Send
Send


Prakticky v žiadnom rohu bytu sa nepoužíva, a to je obzvlášť viditeľné v kuchyniach, kde je dôležitá funkčnosť a efektívne využitie priestoru.

Ľudia, ktorí chcú optimalizovať dizajn svojej kuchyne, by sa mali zoznámiť s nasledujúcimi myšlienkami rohových kuchynských skriniek.

Pozeráme sa.

1. Hlavná vec nie je množstvo, ale možnosti

Pre najefektívnejšie využitie priestoru.

Aj keď navonok sa zdá, že na tejto fotografii je 6 samostatných zásuviek, v skutočnosti ich sú 3, každá z nich je jednoducho vybavená 2 úchytkami a nezáleží na tom, ktorú z nich treba otvoriť, aby sa zásuvka otvorila. Vyzerá to smiešne a nezvyčajne (a zdá sa, že to nie je príliš praktické). Táto myšlienka vám v skutočnosti umožňuje využiť každý priestor pod kuchynskou doskou.

2. Klasické riešenie

Klasické riešenie pre veľkú kuchyňu.

Ak sa vám nepáči tento špičatý tvar škatule, môžete sa uchýliť k tradičnejšiemu dizajnu. Napríklad v tejto kuchyni obsahuje diagonálna skriňa v rohu spodnú časť zásuvky, priestor pre mikrovlnnú rúru a ďalšie malé kuchynské spotrebiče nad pracovnou doskou a otvorenú policu v hornej časti.

3. Otvorte police

Otvorené police sú vždy dobré.

Ak si neželáte zaplniť svoju kuchyňu uzavretými rohovými skrinkami, môžete si vybrať otvorené police. Môžu tiež umožniť efektívne využitie uhlového priestoru. Ak inštalujete viac políc, môžete vytvoriť druh otvorenej špajzy. Môže byť orámovaný obyčajnými skrinkami na oboch stranách, alebo môže zaberať prázdnu časť kuchyne. V každom prípade je to lepšie ako len prázdny roh.

4. Neobvyklé riešenie

Nezvyčajné riešenie rohových skriniek.

Skladacie rohové skrinky sú dobrým spôsobom, ako maximalizovať ukladanie v kuchyni. V tejto tradičnej kuchyni môžete vidieť sadu drôtených políc, z ktorých niektoré sú nainštalované vo vnútri skrinky pod doskou a niektoré sú pripevnené k dverám. Táto kombinácia umožňuje ľahký prístup ku všetkým policiam a ich obsahu.

5. Rohové police

Rohové drevené police.

Jeden z rohov kuchyne je možné prestavať, aj keď už má nainštalované skrinky. Rohové police v stene sú skvelým spôsobom, ako kompenzovať stratený priestor nad pracovnou doskou. Napríklad tieto drevené police sú na jednej strane pripevnené k nástenným skrinkám.

6. Rohová skriňa

Skrinka v rohu kuchyne.

Presne povedané, existuje niekoľko spôsobov, ako dobre využiť priestor nad kuchynským pultom v rohu. Táto myšlienka je pridať hornú rohovú skrinku, ktorá spočíva na pracovnej doske a má štvorcové vnútorné police. Skrinka môže mať sklenené panely, takže obsah je možné vidieť zvonku bez otvorenia dverí.

7. Zakrivené skrinky

Perfektné riešenie pre rohy.

Zakrivené skrinky sú vynikajúce na skrývanie a premieňanie rohov. Môžu držať zásuvky, otvorené police alebo otočné stojany. V skutočnosti sa zakrivená rohová skrinka môže stať veľkým úložným priestorom.

8. Skrinka šikmo

Originálne riešenie do kuchyne.

Podobnou možnosťou, ale bez zakrivených čiar, bude diagonálna kuchynská rohová skriňa, ktorá tiež spája susedné steny a vypĺňa prázdny roh. Jeho priame línie sú vhodnejšie pre moderné kuchyne.

9. Takéto rôzne uhlové riešenia.

Uhlové rozhodnutia - veľa.

Skrinky nie sú jediné veci, ktoré je možné inštalovať v rohoch. Napriek tomu, že je to menej bežné a možno ešte ťažšie, môžete do kúta kuchyne umiestniť veľké kuchynské spotrebiče. Ľahko sa tam napríklad umiestni umývadlo alebo sporák. Nad sporákom je dostatok priestoru na odsávač pár.

10. Univerzálne uhlové riešenie

Skrinky + police + police.

Jednoduchšia a všestrannejšia možnosť v porovnaní s niektorými z vyššie diskutovaných je inštalácia nástenných kuchynských skriniek na obidve strany rohu až po samotnú stenu. Na mieste ich prechodu bude lepšie vytvoriť otvorené police a stojany.

Pin
Send
Share
Send
Send