Užitočné nápady

15 riešení problémov so škrobom v domácnosti, ktoré nahradia celú policu domácich chemikálií

Pin
Send
Share
Send
Send


Najčastejšie sa škrob kupuje na použitie pri varení.

Málokto si však uvedomuje, že možnosť škrobu sa neobmedzuje iba na kuchyňu.

Zhromaždili sme 15 mimoriadnych spôsobov použitia škrobu v každodennom živote, ktoré sa vyrovnajú s malými problémami.

Pozeráme sa.

1. Perfektné košele

Nažehlené biele košele.

Naše babičky vždy pokrývali bielizeň a košele tak, aby boli biele a menej pokrčené. Mnoho hostesiek to robí teraz pomocou špeciálnych pripravených sprejov alebo vytvorením vlastných. Do sprejovej fľaše nalejte 3 šálky studenej destilovanej vody, pridajte 3 polievkové lyžice škrobu, niekoľko kvapiek éterického oleja a dobre premiešajte. Táto kompozícia je ideálna na žehlenie bielych košieľ vyrobených z prírodnej látky. Odevy spracované podobným spôsobom si zachovajú belosť, budú menej pokrčené a opotrebované.

2. Čisté hračky

Spracovanie mäkkých hračiek.

Mnoho ľudí ani nevie, koľko prachu a nečistôt sa hromadí na mäkkých hračkách. Škrob pomôže dosiahnuť, aby vaše plyšové zvieratá boli v správnom vzhľade. Do tesného vrecka alebo vrecka nalejte veľké množstvo škrobu, vložte doň hračky, dobre pretrepte a nechajte ich cez noc. Ráno vysajte každú hračku osobitne.

3. Suché čistenie zvierat

Suchý šampón pre domáce zvieratá.

Kukuričný alebo zemiakový škrob sa môže použiť ako alternatíva suchého šampónu. Dokonale absorbuje mazu a čistí vlasy. Preto, ak chcete rýchlo usporiadať srsť zvieraťa, posypte ho škrobom a potom ho dôkladne rozčesajte.

4. Prstové farby

Domáce farby zo škrobu.

Škrob možno použiť na výrobu domácich farieb. Na to budete potrebovať 2 poháre vody, potravinárske farbivá a päť polievkových lyžíc škrobu. Na začiatok sa musí škrob zmiešať s vodou, zapáliť, privariť a prevariť, až kým tekutina nezhustne. Hotovú látku nechajte vychladnúť, vylejte potravinárske farbivo do malých nádob a potom nalejte zmes vody a škrobu. Dôkladne premiešajte a môžete začať kresliť.

5. Čistenie kobercov

Koberec dobre vyčistite.

Pomocou zemiakového alebo kukuričného škrobu môžete kvalitne vyčistiť koberec od škvŕn a mastnoty. Stačí posypať práškom škrobovým práškom, nechať niekoľko hodín pôsobiť a potom dôkladne vysať.

6. Vyčistite okná

Poháre bez pruhov.

Aby ste netrpeli, trením okien, aby ste sa zbavili škvŕn, pridajte do pracieho prostriedku malé množstvo škrobu. Je to prírodné brúsivo a ľahko sa zbaví akýchkoľvek rozvodov, vďaka čomu je čistič okien oveľa efektívnejší.

7. Knihy

Starostlivosť o knihy.

Staré, zberateľné edície môžu časom získať nepríjemnú vôňu. Jemne aktualizované knihy pomôžu škrobovému prášku, ktorý by mal byť posypaný stránkami kníh.

8. Obnovte karty

Aktualizujte balíček kariet.

Majte zanietených hráčov, karty sa rýchlo stávajú zbytočnými, lepkavými. Vráťte ich do predchádzajúcej podoby, pomôžu škrobu. Vložte ju do obalu na zips, vložte tam obal a opatrne ho pretrepte. Potom z každej karty zotrite zvyšný prášok.

9. Telový prášok

Hygienický prášok pre telo.

Pomocou škrobu vytvorte telový prášok, ktorý dokáže absorbovať nadbytočný pot a mazu a skryť malé kožné chyby. Hlavnou zložkou prášku bude kukuričný škrob, do ktorého pridajte trochu kakaového prášku na tónovanie a niekoľko kvapiek obľúbeného éterického oleja. Prísady dôkladne premiešajte. To je všetko, telový prášok je pripravený. Použite ho na odstránenie lesku v výstrihu alebo na zníženie potenia chrbta.

10. Suchý šampón

Osviežte mastné korene.

Ak sú chĺpky pri koreňoch mastne lesklé a na umývanie nie je absolútne čas, použite kukuričný škrob. Naneste malé množstvo prášku na delenie, masírujte prstami a vlasy dôkladne rozčesajte. Škrob absorbuje prebytočný mazu a vlasy budú vyzerať oveľa lepšie.

11. Squeaky podlahové dosky

Muflový vŕzganie.

Škrob sa dá použiť na potlačenie vŕzgajúcich zchladených podláh. Stačí ho rozložiť na podlahu v „problémových“ miestach a prebytok zametať metlou. Prášok vyplní dutiny pod podlahovými doskami a problém na chvíľu vyrieši.

12. Podráždenie pokožky.

Zmiernite zápal a podráždenie pokožky.

Rozmiešajte škrob s trochou vody a naneste na zapálenú pokožku. Tento postup pomôže vyrovnať sa s svrbením spôsobeným bodnutím hmyzom, popáleninami od slnka a inými vyrážkami. Počas kúpeľa sa môže do kúpeľa pridať tiež malé množstvo škrobu.

13. Zhlukované marshmallows

Balené marshmallows v balení.

Na oživenie marshmallow, prilepeného spolu v obale, bez zjavnej straty chuti pomôže škrobu. Za týmto účelom posypte lepkavou marshmallow malým množstvom prášku. Škrob odstraňuje lepivosť a marshmallows možno doslova oddeliť za minútu.

14. Vzduchová omeleta

Sladká vzduchová omeleta.

Pridajte do vajíčok štipku škrobu a potom začnite biť. Omeleta bude vysoká, našuchorená a veľmi jemná.

15. Čistenie striebrom

Čistenie strieborného tovaru.

Striekajte striebro a ozdoby vo vode so škrobom. Po takom jednoduchom čistení budú svietiť nové.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send