Užitočné nápady

20 spôsobov, ako aktualizovať záclony a zmeniť miestnosť bez rozpoznania

Pin
Send
Share
Send
Send


Okná sú dôležitým prvkom každej miestnosti. Poskytujú vstup do miestnosti svetla a vzduchu a tiež od nich závisí usporiadanie nábytku. Ľudia však často prehliadajú skutočnosť, že záclony alebo tyly nie sú len dekoráciou okien, pokiaľ ide o celkový dizajn miestnosti. Ak sú závesy špinavé, prehnuté alebo jednoducho nudné, je zrejmé, že je potrebné ich aktualizovať.

Výmena závesov môže úplne zmeniť osvetlenie v miestnosti a tiež k tomu pridať osobnosť.

1. Technika „shibori“

Závesy vyrobené technikou "shibori".

Shibori (shibori) je starodávna japonská technika, ktorá spočíva v skrútení alebo stlačení látky a následnom použití indigového farbiva, aby látka získala bohatú modrú farbu s neobvyklým vzorom. Teraz táto farba zažíva skutočný nárast popularity a je to vynikajúca príležitosť aktualizovať jednoduché biele záclony. Pretože indigo nie je vhodné do každej miestnosti, môžete si zvoliť farbu podľa individuálnej chuti.

2. "Vodovodné potrubie"

"Vodovodné potrubie".

Ak je niekto v duchu priemyselného dizajnu blízky, je pre neho táto aktualizovaná rímsa ideálna. V tomto príklade bola obvyklá záclonová tyč na zavesenie záclon nahradená vodovodnou rúrou, ktorá sa nachádza v každom železiarstve.

3. „Závesná záhrada“

Hrnce s bujnou zeleňou namiesto záclon.

Môžete aktualizovať svoje záclony a úplne sa ich zbaviť. Prečo radšej zavesiť rad kvetináčov do sviežej zelene namiesto záclon?

4. Mosadzná rímsa

Štýlová mosadzná rímsa.

Ďalšia aktualizácia závesovej lišty je taká jednoduchá, že nie je ani jasné, prečo to tak ešte neurobil každý. Okná v miestnosti môžete dať skutočne majestátnemu vzhľadu jednoducho pomocou mosadze, namiesto kovu alebo plastu. Ak mosadz nie je možné kúpiť (alebo je príliš drahá), môžete maľovať starú rímsovú farbu „pod mosadz“.

Pompony sú módne.

Modernizácia záclon neznamená, že musíte zahodiť tie staré. Musíte byť iba kreatívni. Napríklad si môžete vziať staré záclony a všiť ich okrajmi malými očarujúcimi pomponami. A ak skombinujete jasné neónové pompony s tkaninou neutrálnej farby, efekt bude obzvlášť zaujímavý.

6. Viacvrstvové závesy

Kombinácia dvoch typov záclon.

Ak je v miestnosti iba jedno okno, kombinácia dvoch alebo viacerých typov záclon súčasne predstavuje skvelý spôsob, ako pridať veľkosť miestnosti a tiež umožniť lepšiu kontrolu svetla a vzduchu. Malo by to začínať žalúziami (najlepšie bambusmi), potom na nich zavesiť záclony. Aby bolo možné vytvoriť ilúziu vyššieho stropu, je nutné, aby odkvap bol 10 - 15 centimetrov nad oknom.

7. Svetlé klipy a držiaky

Svetlé klipy a držiaky záclon.

Závesy sú späť v móde, ale to neznamená, že musíte použiť tie, ktoré vám jasne pripomínajú dom babičky. Dokonca aj staré a biele biele záclony sa dajú transformovať pomocou klipov, ktoré sa môžu po otvorení znovu naplniť. Zaujímavým nápadom by bolo použitie kryštalických pier, na ktoré sa nalepujú polovice achátu.

8. Korálky

Ľahké korálkové závesy.

Záclony nie sú určené len na zatvorenie okien. Napríklad sú vynikajúce na rozdelenie miestností medzi miestnosti alebo priestorové štúdio. Ako zaujímavý nápad môžete strunové gule z expandovaného polystyrénu navlečené na jednoduchom lane, aby ste moderne napodobnili hippie záclony 70. rokov.

9. Domáce rímsy

Domáce rímsy.

Pre tých, ktorí sa nedokážu rozlúčiť so svojimi starými záclonami, bude jedinečný odkvap vyrobený z vlastných rúk vynikajúcou voľbou. Používa maľované drevené hmoždinky a konzoly, ktoré sa dajú ľahko nájsť v železiarstve. Takýto nápad môže priniesť pohodlie životnému priestoru a bude stáť menej ako 20 dolárov.

10. Zemiaková pečiatka

Staré záclony transformované zo zemiakov.

V tomto príklade sa použili najlacnejšie závesy IKEA, na ktorých sa vytvoril ozdobný trojuholníkový vzor. A trojuholníky boli aplikované pomocou farby a domáceho pečiva ... zemiakov.

11. Makrame

Makrámová opona.

Možno mnohí už vedia, že makramen je späť v móde a teraz ho možno bezpečne použiť v domácom dekorovaní. Napríklad, tieto prútené záclony, aj keď vyzerajú komplikovane, ich môže vyrobiť aj osoba, ktorá nikdy pletenú makrotu nepletla. Takýto záves môžete použiť namiesto dverí skrinky.

12. Farbiace závesy

Ručne maľované záclony.

Aj keď chýbajú umelecké zručnosti, nebojte sa. Koniec koncov, na vytvorenie takýchto módnych záclon stačí na ne minúť pár riadkov štetcom.

13. Rohy

Držiak na záclonu - rohy.

Nie všetky domy majú, samozrejme, rohy, ale dávajú pocit vidieckeho domu alebo horskej chaty, zatiaľ čo dekoráciu „neodhadzujú“. Málokto si to uvedomuje, ale je možné použiť umelé rohy, ktoré sa v obchode dajú ľahko nájsť.

14. Aplikácia

Aplikácia kvetov.

Takéto kvetinové záclony z "Design Love Fest" jednoducho "zakričia" svojím vzhľadom: "buď šťastný." Veľmi ľahko sa obnovia, bude si to vyžadovať umelé kvety a trochu lepidla. Takýto dizajn je zaručený, aby sa všetci usmiali.

15. Svetlé farby

Žiarivo žlté závesy.

Závesy sú najjednoduchším spôsobom, ako transformovať miestnosť. Takéto žiarivo žlté závesy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v kaviarňach, vytvárajú dokonalú atmosféru na čítanie tohto malého rohu.

16. Svetlé sfarbenie

Odtiene hry.

Tento príklad maliarskych záclon je podobný ako u Shibori, ale je jednoduchšie ho vyrobiť. Stačí len natrieť záclony čiarami - horná časť je svetlejšia a spodná časť tmavšia.

17. Čierne vzory

Model z "Colossal".

Ak je niekto unavený z jeho nudných záclon, bude taký chúlostivý model z „Colossal“ určite na jeho vkus. Aj keď to bude ťažšie urobiť sami, možnosti tvorivosti sú nekonečné. S pomocou dier v tmavom materiáli môžete vytvoriť akýkoľvek graf, ktorý zaujme.

18. Akcenty dekorácie

Farebné pompony.

To je skvelý nápad pre ľudí, ktorí žijú v prenajatom byte, alebo pre kohokoľvek, kto nechce radikálnym spôsobom prerábať záclony. Je to jednoduché - na záclony musíte vyrobiť remienky s krásnymi farebnými pompoms.

19. Vzory

Kontrastný vzor.

Myšlienka vytvorenia vzoru na záclonách je vhodná pre detskú izbu. V tomto prípade sa použil vzor čiernych kruhov na bielej tkanine.

20. Prekrývanie

Záclony sa prekrývajú.

Vzhľad okna a celej miestnosti sa dá oveľa ľahšie zmeniť, ako si všetci myslia. Stačí len zavesiť záclony jeden na druhý a zatlačiť ich opačným smerom. Funguje to najlepšie s čírym tylom alebo čírymi plachtami.

BONUS

Túžba, fantázia a trochu práce ...

Pin
Send
Share
Send
Send