Užitočné nápady

7 prírodných odstraňovačov škvŕn v domácnosti, ktoré efektívne nahradia chemikálie pre domácnosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes sa mnohí snažia, aby bol ich život bezpečnejší a odmietajú používať domáce chemikálie v prospech prírodných produktov.

V tomto prehľade príbeh o 7 prírodných produktoch, ktoré pomôžu odstrániť škvrny a zápach z oblečenia.

Navyše to urobia veľmi efektívne.

Pozeráme sa.

1. Destilovaný biely ocot

Destilovaný biely ocot - skutočný zázrakový pracovník pri umývaní. Je to lacnejšie, „lojálnejšie“ k látke a je bezpečné ju používať ako chlórové bielidlá alebo aviváže. Stačí si uvedomiť, že musíte zvoliť biely ocot, a nie jablko.

Najbežnejším octom sú zázraky.

Biely ocot je kľúčom k odstráneniu žltých škvŕn a zápachu v podpazuší, odstráneniu škvŕn z plesní, bielenia a rozjasnenia odevov. Stačí len pridať do vody jeden šálka destilovaného bieleho octu na záverečné opláchnutie, potom sa oblečenie ukáže ako mäkké a voňajúce čerstvé.

Ocot môže tiež použiť ocot na čistenie práčky a odstránenie zápachu zatuchnutej farby.

2. Jedlá sóda

Skutočný nález pre hostesku.

Tá istá škatuľka sódy na pečenie, ktorú majú všetci v kuchynskej skrinke, je jedným z najlepších darčekov prírody na umývanie (navyše je veľmi lacné ju používať). Ide o dokonalý odstraňovač zeleného zápachu, ktorý pomôže všetkým odevom v domácnosti získať sviežu vôňu.

Sóda na pečenie tiež pomáha zlepšovať výkon čistiacich prostriedkov, zmäkčuje textílie a znižuje penenie počas prania.

3. Citrónová alebo limetová šťava

Čerstvá alebo vo fľaške 100% skutočná citrónová alebo limetová šťava má na bielizeň prírodný bieliaci účinok vďaka kyseline octovej, ktorú obsahuje.

Dobré nielen pre čaj a koktaily.

Ak používate šťavu na farebnom oblečení, musíte pamätať na jej rýchle odstránenie skôr, ako kyselina povedie k nezvratnému zafarbeniu. Citrónová a limetová šťava sa však dá bezpečne použiť na biele látky na odstránenie žltých škvŕn pod pažami alebo škvrnami od hrdze.

4. Peroxid vodíka

Ideálny nástroj na boj proti škvrnám.

Vyplatí sa pozrieť do domácej lekárničkovej súpravy pre obvyklý peroxid vodíka. Táto látka môže byť dobrou alternatívou k oveľa prísnejšiemu bielidlu chlóru v prípade, že potrebujete bieliť oblečenie. Peroxid vodíka (H2O2) je oxidačné činidlo, ktoré sa môže použiť ako bielidlo. 3% roztok predávaný v lekárňach ako dezinfekčný prostriedok prvej pomoci je najlepšou voľbou na umývanie. Peroxid vodíka sa rozkladá na vodu a kyslík a je ekologickejšou alternatívou k chlórovému bielidlu.

Funguje skvele pri odstraňovaní škvŕn pod pažami, ako aj škvŕn od lakov na nechty, karí a červeného vína.

5. Borax

Mastenec, kukuričný škrob alebo krieda.

Mastenec alebo detský prášok, kukuričný škrob alebo obyčajná biela krieda sú úžasné prírodné látky, ktoré pomáhajú odstraňovať škvrny od tuku. Ak ich použijete okamžite po objavení sa škvrny, tieto látky ich môžu dokonca odstrániť.

Musíte iba posypať tukové škvrny detským práškom, mastencom, kukuričným škrobom alebo utrieť túto oblasť bielou kriedou. Potom musíte počkať aspoň desať minút, aby sa tuk vstrebal a prášok jednoducho utrieť. Nakoniec je potrebné prádlo umyť a osušiť obvyklým spôsobom.

7. Stolová soľ

Babičky hovoria, ako používať soľ, aby sa zabránilo šíreniu škvŕn farby na tkanine. Soľ bohužiaľ na dnešných tkaninách a farbivách nebude fungovať. Jednoduchá stolová soľ však funguje ako mäkký abrazívny prvok na pranie, ktorý odstraňuje hrdzu a škvrny červeného vína a absorbuje tekuté škvrny.

Soľ proti škvrnám.

Ak sa na nohavice rozlialo červené víno, posypte ho veľkodušnou soľou. Môžete použiť najlacnejšiu soľ, ktorá je v obchode. Soľ musí absorbovať tekutinu a potom ju musíte pred jej vymazaním striasť. Je potrebné si uvedomiť, že ak to neumývate, soľ môže na tkanine zanechať biele škvrny.

Ak sa na spodnej časti panvy vytvorili škvrny alebo zvyšky spáleného jedla, soľ funguje dobre ako jemný brúsny prostriedok. Ľahko navlhčite hrsť soli a panvicu utrite (potom utrite čistou navlhčenou textíliou).

Pin
Send
Share
Send
Send