Užitočné nápady

19 vecí, ktoré sa majú zbaviť, aby z bytu nepremenili skládku

Pin
Send
Share
Send
Send


Možno, že každý v dome má hromadu reklamných brožúr, ktoré takmer každý deň dopĺňajú poštovú schránku alebo riady s hranolkami.

Ale v skutočnosti, tieto malé veci - skutočný odpad, ktorý nenecháva priestor na údržbu domu v poriadku.

V tomto prehľade, 19 vecí, ktoré je čas sa zbaviť, aby sa z bytu nestal skutočný skládka.

1. Rozmazaný odev

Odev roztrhaný a opotrebovaný.

Do koša by sa mal zaslať sveter so škvrnami z omáčky, ktoré nemožno odstrániť, džínsy s dierou na najnevhodnejšom mieste a ďalšie opotrebované veci. Pletené odevy sa však môžu použiť namiesto handier a útulku pre zvieratá by sa malo dať teplé oblečenie.

2. Oblečenie, ktoré sa stalo príliš veľkým.

Keď oblek už nesedí.

S oblečením, ktoré sa v priebehu rokov zmenšilo, je lepšie sa zbohom nemilosrdne rozlúčiť. Aj keď na vás džínsy, ktoré ste nosili v prvom ročníku univerzity, zbiehajú za pár rokov, pravdepodobne ich nebudete chcieť nosiť, pretože vyšli z módy. To isté možno povedať o odevoch, ktoré sa stali veľkými. Oblečenie v dobrom stave je možné vymeniť za niečo skutočne vhodné, predať alebo darovať. So všetkými ostatnými časťami bez ľútosti.

3. Staré topánky

Zastarané a roztrhané topánky.

V skrinke na topánky je tiež užitočné z času na čas vykonať audit a vyhodiť všetko zbytočné. Staré domáce papuče, topánky so zlomenou pätou, tenisky s popraskanou podrážkou. A nedúfajte, že jedného dňa s touto topánkou pôjdete do dielne. Ak ste to ešte neurobili, tieto topánky naozaj nepotrebujete.

4. Umelé spodné prádlo

Posteľná bielizeň by mala byť v perfektnom stave.

Nosenie podprsenky, ktorá stratila svoju farbu alebo vyblednuté nohavice, je neúcta k milovanej osobe. Spodná bielizeň má tiež dátum exspirácie: tkanina mizne, sú tam diery a škvrny, ktoré nie je možné odstrániť. Rozlúčka bez ľútosti.

Otvory a utiahnutie.

Na pančucháče sa objavila šípka - mali miesto v popelnici, nie v skrini. V chladnom počasí si môžete nechať nosiť pod nohavicami pár párov pančuchových nohavíc. Pri netesných ponožkách je algoritmus nasledujúci: šijeme ho alebo ho vyhodíme včas.

5. Šperky

Pokladnička.

Možno má každé dievča svoju vlastnú pokladnicu. A nebude zbytočné pravidelne vykonávať audit v tejto „hrudi“, zbavovať sa zlomených, roztrhnutých a zastaraných.

7. Staré prázdninové oblečenie

Obľúbené oblečenie.

Niektoré svadobné šaty alebo plesové šaty sa uchovávajú roky. Je však nepravdepodobné, že niekto bude schopný racionálne odpovedať na otázku - prečo? Samozrejme, že sú krásne a pripomínajú šťastné udalosti, takže to je pravdepodobne všetko. Je nepravdepodobné, že by bolo možné nosiť ho za 5 rokov.Ak niet duchovnej sily poslať tieto šaty na odpadky, môžete ich dať na predaj alebo darovať.

8. Gombíky a tkaninové sondy

Tie isté legendárne tašky.

Tieto miniatúrne vrecká sú známe všetkým. Zároveň ich takmer nikto nepoužíva na určený účel. Sú určené na testovanie výrobkov na pracie prášky. Ak takéto testy nevykonáte, okamžite sa ich zbavte. Tlačidlá by mali byť ponechané, ale aspoň raz ročne ich revidovať. A stáva sa tak, že veci už nie sú v šatníku a tlačidlá z nej sú stále uložené.

9. Panvice s nelepivým povlakom

Staré nelepiace panvice.

Bez ohľadu na to, ako moderné panvice chvália, majú významnú nevýhodu, nie sú trvanlivé. Akonáhle sú na nelepivej vrstve škrabance, musia sa tieto panvice zlikvidovať.

10. Hrnce a kuchynské náčinie

Staré kuchynské potreby.

Mnohé ženy v domácnosti sú plné domácich potrieb, ktoré zdedili po babkách. Obsah skriniek je potrebné usporiadať a z nich odstrániť všetky zbytočné. A vôbec nie je potrebné vyhodiť staré, ale dobré veci. Dobrovoľníkom môžu byť napríklad odovzdané veľké hrnce a milovníkom žánru môžu byť predložené retro cukrové misky a šálky.

11. Jedlá s chybami

Rozbité jedlá.

V tanieroch s odrezanými hranami, v pohárech s odrezanými držadlami, v prasknutých pohári je osud rovnaký - v koši.

12. Posteľná bielizeň

Posteľná bielizeň so škvrnami a dierami.

Zvyknete si na veľa vecí, ktoré sú v dome, a jednoducho si ich nevšimnete. Prezrite si bližšie svoje obliečky. Nespí na vyblednutých obliečkach na vankúše a plachty s otvormi. Už slúžili svoj čas a je čas ich poslať na handry. Navyše je to dôvod, aby ste sa hýčkali novým, krásnym kvalitným bielizňou.

13. Staré uteráky

Staré uteráky v kúpeľni nie sú na mieste.

Uteráky, rovnako ako posteľné súpravy, majú vlastnú životnosť. Tekavé, vyplavené a stratené farebné veci je čas poslať do koša.

14. Chybné vybavenie a elektrické spotrebiče.

Stará technologická cesta na skládku.

Domáce spotrebiče, ktoré sa dlho nepoužívajú, môžete dať tým, ktorí to skutočne potrebujú, alebo ich predať. Absolútne bez ľútosti sa môžete rozlúčiť so starými telefónmi, starými televízormi, náhlavnými súpravami a ďalším vybavením. Žiadny dobrý - pevný odpad.

15. Elektrické skrinky

boxy

Hneď ako záruka na toto alebo toto zariadenie vyprší, je čas zbaviť sa kartónových škatúľ. Nevyhadzujte iba škatule, ktorých obsah sa má predávať.

16. Učebnice a poznámky

Staré učebnice.

Priznajte to, ak sa často pozriete do učebnice fyziky pre 10. ročník alebo si prečítate abstrakty o astronómii. Ak nie, prečo ich nechať?

17. Karty a pozvánky

Zbierka pohľadníc.

Nezabudnuteľné správy, ktoré si srdiečko pamätajú, by sa nemali vyhodiť, ale ak ich je veľa, môžu sa vrhnúť nielen do skrinky, ale aj do bytu.

18. Poštový odpad

Zbavte sa e-mailového spamu.

Je lepšie to brať spravidla - včas sa zbaviť reklamných brožúr, ako aj oneskorených účtov za služby, starých katalógov a iného odpadu, ktorý sa už veľa rokov ukladá na konferenčný stolík.

19. Audio a video pásky

Tieto kazety.

Stále točíte magnetofón alebo videoprehrávač? Ak nie, prečo potrebujete zbierku zvukových a video kaziet? Koniec koncov, dnes je možné každú hudbu a filmy ľahko nájsť na internete.

Pin
Send
Share
Send
Send