Užitočné nápady

Ako chrániť obývaciu izbu pred skládkou alebo tipy na vytvorenie príjemnej atmosféry

Pin
Send
Share
Send
Send


Obývacia izba je priestorom na oddych a relaxáciu, špeciálnym priestorom, kde si môžete užiť styk s rodinou a priateľmi. Pre mnohých z nás je to však iba ďalšia miestnosť v dome, do ktorej vstupujeme: „Čo je to za bordel.“ Áno, z obývacej izby sa často stáva akákoľvek skládka: veci, ktoré nenájdu miesto v spálni, pracovni, škôlke alebo kuchyni, do nej bezpečne vstúpia.

Ľudia niekedy robia chyby v dizajne, dostávajú chaos, nie pohodlie a mier. Existujú jednoduché tajomstvá, pomocou ktorých sa môžete pokúsiť urobiť z obývacej izby oázu pohodlia. Takže veci, ktoré je potrebné okamžite odstrániť.

1. Fitness vybavenie

Posilňovacie pomôcky nemajú v obývacej izbe miesto, umiestnite ich tam, kde nebude rušiť.

Možno si myslíte, že umiestnenie rotopedu pred televízor je vynikajúci nápad. Sadnite si, pedál, pozerajte film. To je pravda, ale ak ich nebudete pravidelne používať, potom bude bicykel alebo iná štruktúra jednoducho očami. Aj keď je veľmi dôležité sledovať svoje zdravie, bežecký pás, veslovanie, led a akýkoľvek iný simulátor by sa nemali nachádzať v obývacej izbe. Ak nemáte inú možnosť, ako to urobiť, zvážte pravidelnú jazdu alebo svižnú prechádzku na čerstvom vzduchu.

2. Nekonečné vankúše

Množstvo vankúšov nie vždy vytvára pohodlie.

Keď už miestnosť má veľa krásnych vankúšov, je ťažké zastaviť. Chcem kúpiť viac a viac, pretože dnes v obchodoch taký veľký výber. Avšak tony týchto mäkkých zhlukov po celej vašej obývacej izbe sa nakoniec stanú nepríjemnými. Áno, také interiérové ​​predmety môžu vyzerať krásne, ale sú úplne nepraktické. Musia sa neustále posúvať skôr, ako si sadnete na pohovku alebo koberec.

Neprenášajte dokumenty domov ani ich nekladajte do obývacej izby.

Obývacia izba je miestom, kde si môžete oddýchnuť, postaviť nohy na pohovku a pokojne pozerať film. Na nedokončenú prácu bude pripomenutá stoh dokumentov, ktoré sú rozmiestnené všade. Namiesto toho je lepšie presunúť ich do chodby a dať zásobník na poštu a iné papiere. Pokúste sa nedotýkať dokumentov, kým s nimi skutočne nebudete pracovať. Je lepšie to robiť v kancelárii a neprinášať zmluvy, účty a veci domov. Ak pracujete doma, skúste vytvoriť kanceláriu. Na to nie je vhodný priestor - použite priestorové vymedzenie priestoru pomocou nábytku, policových prvkov, priečok.

4. Žehliaca doska

Žehliaca doska nepridá štýl vašej obývačky.

Rovnako ako v prípade novín, všade hromady nežehlenej bielizne sú všade iba pripomienkou toho, že máte nedokončenú prácu. Obývacia izba nie je vhodná na žehlenie vecí a prítomnosť dosky sa môže jednoducho obťažovať a tiež rušiť. Ak v byte nie je miesto, kde by ste mohli robiť domáce práce, nemusíte si vyberať. Ale potom by ste mali okamžite odstrániť všetko, aby miestnosť nepripomínala bielizeň. To isté platí pre sušičku.

5. Staré pásky VHS alebo DVD

Staré kazety a disky dnes nikto nepotrebuje.

Za posledných desať rokov sa technológia posunula vpred. Mnohí z nás stále zastarali pásky VHS a DVD, ktoré už nepozeráme. Prečo ich potrebujete? Je to, že sú uložené mimoriadne cenné záznamy, potom môžete odísť. Vo všetkých ostatných prípadoch - dole. Alebo ich dajte zberateľom. Nechajte voľné miesto, vezme skutočne potrebné veci.

6. Tašky na stoličky

Tašku na stoličky je lepšie vložiť do detskej izby.

Posedenie v nich nie je príliš pohodlné, najmä pre ľudí vo veku, a prach sa hromadí veľa. Najhoršie však je, keď taký nábytok praskne a okolo obývacej izby poletujú malé polystyrénové gule. Vyčistite ich veľmi tvrdo. Pretože je lepšie používať obvyklé mäkké stoličky, sedacie súpravy, stoličky. Je to pohodlné a bezpečné. A možnosti s plnivom sa samozrejme presunú do škôlky, ak je to možné.

7. Zásobník na časopisy

Zásobník na časopisy je teraz minulosťou.

Toto je len zastaraná možnosť. A dnes málokto číta časopisy, pretože existuje internet. Nestabilné kusy nábytku na nohách vždy padajú, keď sa ich dotknú pri čistení, čo spôsobuje zmätok a rozzušenie majiteľa domu. Aby ste tomu zabránili, môžete si kúpiť špeciálne organizéry pre papiere zavesené na lakťovej opierke na pohovke.

8. Detské hračky

Naučte svoje deti čistiť hračky.

Ak chcete šliapať na kúsky ílu, automobilov a plyšových hračiek - je nepravdepodobné, že by to prispelo k relaxácii v obývacej izbe. Nechajte deti, aby si hračky nechali vo svojej izbe. Samozrejme, že môžu hrať kdekoľvek, ale stojí za to naučiť deti, aby si vzali svoj majetok do škôlky. Vytvorte atraktívne miesta na uloženie medveďov, konštruktorov, guličiek a švihadiel, ako sú prútené škatule alebo pirátska hruď. Bude to zaujímať malých vojakov a rodičia dostanú bezplatnú obývaciu izbu.

9. Veľké množstvo drobností a suvenírov na policiach

Police lemované cetkami vytvárajú efekt stiesnenia.

Ak ste sentimentálny alebo radi zhromažďujete najrôznejšie malé veci, bude pre vás ťažké odstrániť veľa drobností z každej police v obývacej izbe. Strašne však zasahujú do čistenia. Každý musí zdvihnúť, utrieť a potom nasadiť. Okrem toho zaplnené povrchy spôsobujú zmätok a blízkosť. Vyberte pre vás najdrahšie veci a zvyšok odstráňte zo špajze.

10. Príliš veľký alebo príliš veľký nábytok.

Na uvoľnenie priestoru je lepšie použiť kompaktný nábytok.

Mnoho ľudí má radi veľký, objemný a odolný nábytok - jedálenské stoly, stoličky, príborníky, pohovky. Ak je obývacia izba veľká, môžete experimentovať. A ak nie? Potom sa zmení na skutočný deň. Zoberme si malý efektívny nábytok, stoličky sa dajú umiestniť pod stôl, stoly sa sklopia a skrine s posuvnými dverami. Dnes je výber veľmi veľký, stačí si len vyskúšať najvhodnejšiu možnosť.

Pin
Send
Share
Send
Send