Užitočné nápady

Ako udržiavať poriadok v dome bez toho, aby ho zabil všetok voľný čas

Pin
Send
Share
Send
Send


Čistenie je nepríjemné, ale nevyhnutné. Čokoľvek povieme, ale nie každý bude chcieť bývať v dome, v ktorom dominujú hory odpadkov.

Čo robiť, ak pracujete celý týždeň od rána do noci a potom sa musíte venovať čisteniu iba jeden deň? Nezúfajte, naše rady nestrávia všetok voľný čas domácimi prácami.

1. Horúce miesta

Pravidelné čistenie na najproblematickejších miestach.

Aby bolo možné podlahy čistiť v celom byte menej často, stačí len kontrolovať stav tzv. „Horúcich miest“ bytu. Tento názov je spôsobený skutočnosťou, že na týchto miestach sa hromadí väčšina odpadu, ktorá sa neskôr šíri po celom byte. Častejšie sú epicentermi nečistôt: vstupná hala, miesto pre domáce zviera a priestor v blízkosti smetného koša. Pravidelné desaťminútové čistenie na týchto miestach vám umožní zabudnúť na časté čistenie podláh v celom byte.

2. Zložité znečistenie

Zvládnuť ťažké znečistenie.

Náročné znečistenie nábytku a domácich spotrebičov je možné zvládnuť aj bez použitia špeciálnych čistiacich prostriedkov. Špongiu len navlhčite vodou a zohrejte ju v mikrovlnnej rúre. Tridsať sekúnd bude stačiť na to, aby sa špongia zahriala a rozpustila zložité a staré škvrny.

3. Krabica na chodbe

Odpadkový box na chodbe.

Viete, ako odpadky vstupujú do vášho domu? Prekvapivo „vstúpi“ dverami s vami. Šeky z kabelky, reklamných brožúr, lístkov do kina, účteniek a ešte oveľa viac sa usadzujú na policiach v byte. Aby ste sa vyhli odhadzovaniu vášho domu, umiestnite na chodbu malú škatuľu, ktorá bude slúžiť ako dočasné úložisko. Raz za týždeň roztriediť obsah škatule, rozmiestniť správne na miestach a zbytočné - nezdravé.

Umyte riad ihneď po jedle alebo varení.

Počas dňa majú mnohí ľudia vo zvyku ukladať riad do drezu, až kým hora dorastie až po kohútik. Človek má dojem, že títo ľudia čakajú na čarodejníka, ktorý príde a umyje si špinavé riady. Pretože takéto vyrovnanie je nepravdepodobné, je čas trénovať, aby ste umývali riad ihneď po jedle alebo varení. Tento postup nebude trvať dlhšie ako päť minút, pretože je ľahšie čistiť čerstvé škvrny od stien ako sušený tuk. Po dvoch alebo troch týždňoch sa rituál umývania riadu v čase stane zvykom a zrazu zistíte, že drez je čistý a prázdny.

5. Zbavte sa koša.

Boj proti troskám.

Dokonca aj v dokonale čistej miestnosti nie je, nie, áno, sú nejaké zbytočné veci. A ak váš byt nevyťahuje vzorku čistoty, potom je v ňom veľa rôznych odpadkov. Nastal čas napraviť situáciu. Ak to chcete urobiť, zoberte si balík a choďte na prechádzku po byte, zbierajte nepotrebné odpadky a malé odpadky, kým nezhromaždíte 27 kusov. Za odpad sa považujú kúsky papiera, obaly na cukrovinky, zlomené ohrady, zbytočné vlásenky, jednoduché ponožky a podobné výrobky. Urobte to každý deň, až kým nenájdete viac odpadkov. Ďalej urobte náladu.

6. Vysielanie

Vzduchová kúpeľňa.

Ďalším problematickým miestom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť je kúpeľňa. V miestnosti s vysokou vlhkosťou bez okien sa huba zistí veľmi rýchlo. Je ľahšie zabrániť, ako sa zbaviť už objavených. Na to je potrebné vždy nechať dvere do kúpeľne otvorené a po úpravách vody sa opona rozloží.

7. Hydratácia proti prachu

Zvlhčovač prachu.

Prach je nevyhnutný! A zdá sa, že s rýchlosťou zvuku nemáte čas na čistenie celého bytu, pretože na okenných parapetoch sú už viditeľné prachové častice. Zvlhčovač mierne uľahčí proces riešenia tejto nepríjemnosti. Takýto postup zabráni sedimentácii prachových častíc a srsti zvierat na nábytku a predĺži účinok čistoty. Len to nepreháňajte, optimálna vlhkosť vzduchu je 20-30 percent.

8. Uzavreté skrinky

Uzavreté skrinky namiesto otvorených systémov.

Sú ľudia, ktorí neradi čistia, ale neradi žijú v prachu. V takom prípade sa pokúste zabezpečiť, aby väčšina vašich skriniek a skriniek mala dvere. Ak je to možné, vyvarujte sa otvorených políc - oni a všetky tam stojace predmety budú zhromažďovať iba prach.

9. Kúzelná skrinka

Kúzelná krabička s drobkami.

Pravdepodobne každé dievča má také cetky, ktoré neprinášajú absolútne žiadny úžitok, nie sú využívané, ale je škoda vyhodiť ich. Zvyčajne to sú rôzne kúzla, šperky, sviečky, krásne fľaše, hračky a ďalšie. Takže všetky tieto „poklady“ treba zbierať, dať do jednej krásnej škatule a položiť na poličku. Keď vás prídu navštíviť vaši priatelia a deti, nechajte si deti vybrať niečo z krabice. Pomôže to dieťaťu vziať na chvíľu a jednoducho ho spríjemní prezentáciou pekného knickknacku.

10. Čisté WC

Vyčistite záchodovú misu.

Toaletná misa zjavne nie je zaradená do zoznamu najpríjemnejších vecí. Jeho čistota sa však musí monitorovať. Aby bolo čistenie v kúpeľni menej bolestivé, pomôže dezinfekčnému prostriedku, ktorý musíte naliať do stojana na kefu. Takže každé jeho ďalšie použitie sa bude rovnať malému čisteniu a dezinfekcii. Nádoba na pracie prostriedky bude tiež fungovať ako osviežovač vzduchu v kúpeľni.

11. Čistenie okien

Tipy na umývanie okien.

Vietor, sneh a dážď dokážu zničiť všetko úsilie, ktoré pri umývaní okien zaniklo. Aby ste si prácu udržali dlhšiu dobu, okná po umytí zakryte tenkou vrstvou odpudzujúcej vodu. Pamätajte tiež, že najlepší čas na umývanie je prvá polovica dňa, keď je slnko stále neaktívne. Na slnku sa čistiace prostriedky okamžite vyschnú a zanechajú šmuhy.

12. Časová kontrola

Čistenie po hodine.

Pamätajte si, koľko času trávite kvalitným úplným upratovaním domu. Zvyčajne to trvá najmenej 2-3 hodiny. Jeden deň, najmä deň voľna, je toho veľa. Ak však trávite upratovanie 20 minút každý deň, nemusíte sa celý deň krútiť mopom. Jednoducho zapnite na telefóne časovač, vyberte zónu a správne ju vyčistite.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send