Užitočné nápady

20 nápadov pre majiteľov malých bytov, ktoré pomôžu rozšíriť možnosti niekoľkých „štvorcov“

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie všetci sú šťastní majitelia veľkých apartmánov. Zároveň sa majitelia „odnushek“ často domnievajú, že ich domovy a najdôležitejšie veci sa vždy nehodia.

Profesionálni návrhári sú však presvedčení, že obmedzený priestor by nemal byť prekážkou pohodlia a pohodlia. V tomto prehľade, 20 osvedčených spôsobov, ako optimalizovať priestor malého bytu.

1. Pridajte ďalšiu úroveň


Extra úroveň nikdy neuškodí.

Keď ľudia zvyčajne myslia na police, myslia si, že na nich môžu byť uložené iba knihy. Z nejakého dôvodu väčšina ľudí zabudne, že na polici môžu byť uložené všetky veci.

2. Vyťahovacie postele

Perfektné riešenie postele.

Ak rodina s deťmi žije v malom priestore, stojí za to vyskúšať zaťahovacie postele. Môžu byť skryté kdekoľvek, a to aj pod bežnou posteľou. Cez deň sa tieto postele dajú zatlačiť, skryť a v noci poskytnú deťom pohodlný priestor na spanie.

3. Zásuvky a skrinky

Krabičky sa príliš nestávajú.

Nepodceňujte úlohu vo vnútri zásuviek a skriniek. Krabice môžu byť inštalované kdekoľvek: môžu byť umiestnené vedľa postele, pohybovať sa pod ňou alebo dokonca môžu byť umiestnené nad posteľou (v tomto prípade je potrebné sa uistiť, že sú nastavené dostatočne vysoko, aby neudierali hlavu zakaždým, keď vstanete z postele). To vám umožní ukladať oblečenie, umenie a oveľa viac. Takéto zásuvky alebo skrinky môžu byť navyše dekorované v súlade s vnútorným priestorom miestnosti.

4. Nábytok skromných rozmerov

Neusporiadajte dom nábytkom.

Napríklad, ak jedna osoba žije v byte, mali by ste uvažovať o kúpe menšieho nábytku do miestnosti. Napríklad dvojitý gauč a jedno lôžko sú lacnejšie a zaberajú oveľa menej miesta.

5. Mäkké steny

Pohodlné a praktické.

Mäkké stenové panely zaručujú pohodlie miestnosti. Ak je veľkosť miestnosti postačujúca na inštaláciu iba malej postele hneď vedľa steny, pridanie mäkkých stenových panelov za čelo postele a veľké množstvo vankúšov na posteli môže spôsobiť, že interiér bude „doma“. A ak k nej pridáte malú poličku a na stenu pripevníte televízor, nechcete sa z takejto postele dostať.

6. Zariadenie typu všetko-v-jednom

Super funkčný nábytok.

Minimalistom sa tento nápad určite bude páčiť. Posteľ s podstavcom a mini-stolom na inštaláciu počítača, vytiahnutá zdola, sa zmestí kdekoľvek. Ak lampu inštalujete priamo nad posteľ, nemusíte ani po práci vstávať.

7. Funkčný priestor

Pri správnom prístupe je možné všetko.

Posteľ a stôl si môžete nainštalovať aj v malej miestnosti. Na to potrebujete poschodovú posteľ. V druhej vrstve bude možné spať a pod ňou bude umiestnený stôl. Z bočných stojanov môžete vytvoriť police na knihy a kvetináče.

8. Stena č

Originálne dekorácie na stene.

Ak v miestnosti nie je miesto pre hlavu postele, môžete blízko „hlavy“ postele pridať peknú tapetu alebo tapetu. Pomôže to revitalizovať miestnosť bez toho, aby sa zaberalo viac miesta.

9. Rozjasnite miestnosť

Nálada bola dobrá.

Biela miestnosť dá ilúziu väčšieho priestoru. Maľovanie stien, rovnako ako akýkoľvek biely nábytok, je pre to perfektné. Niekedy všetko, čo potrebujete, je ilúzia.

10. Pod posteľou

Priestor pod posteľou je veľmi užitočný.

Police a priestor pod vyvýšeným lôžkom sú ideálne na uloženie oblečenia, obuvi a tašiek. Tieto veci zaberajú viac miesta, ako si zvyčajne myslia všetci, a takmer ich nikto nechce predviesť. Extra úložný priestor pomáha udržiavať všetko v poriadku.

11. Modulárne postele

Ideálne riešenie pre každý byt.

Toto multifunkčné lôžko je prispôsobené vašim individuálnym potrebám a je viac ako len miestom na oddych. Časti modulárneho lôžka sú odnímateľné a môžu sa skladovať samostatne.

12. Skladací stenový stôl

Skladací stenový stôl - kompaktný a pôsobivý.

Niekedy sa stáva, že potrebujete miesto na jedenie alebo štúdium, ale nie je miesto pre stôl. V tomto prípade nástenný skladací stôl. Je takmer neviditeľný, keď sa nepoužíva a vyzerá ako druh skrinky na stene. Ak je na stene voľný priestor, je tu miesto pre stôl (najmä preto, že majú rôzne veľkosti a sú vhodné na uspokojenie potrieb každého).

13. Kuchynka

Veľmi malý a veľmi funkčný.

Možno niekto potrebuje skryť svoje jedlo pred chamtivými spolubývajúcimi. Alebo možno človek nepotrebuje chladničku plnej veľkosti. Jednotka dva v jednom (mini chladnička s mikrovlnnou rúrou) je perfektným riešením. Niektoré z týchto zariadení majú dokonca ďalší úložný priestor pre konzervy a jedlá. A ak pridáte ozdobu navrchu, môžete ju nainštalovať kdekoľvek v miestnosti.

14. Skryté skladovanie

Pre tých najdôležitejších.

Bežným problémom, ktorému čelia takmer všetci, je otázka „kam strčiť všetky veci, ktoré sa zdajú množiť každý deň“. Taký osmanský človek je celkom roztomilý a prekvapivo priestranný. A čo je najzaujímavejšie, môžete naň nielen položiť nohy, zatiaľ čo sedí na stoličke, ale tiež ich používať na uskladnenie (na to stačí zložiť veko).

15. Hrudník a posteľ - dva v jednom

Funkčný skladovací systém.

Komody zaberajú veľa miesta. Preto bude oveľa lepší spôsob uloženia oblečenia a bielizne usporiadaný v špeciálnej posteli s časťami pod matracom.

16. Polica na umývadlo

Ženy v domácnosti ocenia.

Vo vašej kuchyni je možné poskytnúť viac priestoru vybudovaním police na mieste, ktoré sa zriedka používa - priamo nad umývadlom. K tomu stačí zatĺcť spolu s klincami kúsok dreva a pár kúskov dreva, ktoré sa stanú nohami. To nie je len atraktívny doplnok do kuchyne, ale aj ďalší priestor pre šálky, mydlo, rastliny alebo čokoľvek iné.

17. Polica nad dverami

A nikoho neobťažuje.

Ak sa voľný priestor na stenách už skončil, musíte sa bližšie pozrieť - určite je to hneď nad vstupnými dverami. Toto je vhodné miesto pre predmety, ktoré sa nepoužívajú každý deň - napríklad náhradné uteráky, plachty, knickknacky atď.

18. Stolík na pohovku

Pre maximálne pohodlie.

Takmer vždy je priestor za pohovkou premrhaný. Teraz môžete použiť týchto niekoľko centimetrov navyše, ktoré zvyčajne slúžia ako „zberač prachu“. S minimálnymi zručnosťami v tesárovi (alebo v nakupovaní) môžete získať odkladací stolík, ktorý je ideálny pre priestor za pohovkou.

19. Zrkadlá

Zrkadlo je perfektný spôsob, ako vytvoriť ilúziu priestoru.

Vždy by ste mali používať kreatívny prístup k svojim zrkadlom, aby ste vytvorili ilúziu priestoru. Zrkadlo umiestnené na správnom mieste môže vizuálne vytvoriť miestnosť dvakrát tak veľkú.

20. Zásuvky pre malé spotrebiče

Pre dôležité drobnosti.

Mikrovlnné rúry a ďalšie spotrebiče môžu v kuchyni zaberať veľké množstvo miesta. Zásuvky vám môžu pomôcť vyrovnať sa s neporiadkom a vyzdvihnúť zariadenia iba vtedy, keď sú potrebné.

Pin
Send
Share
Send
Send