Užitočné nápady

10 neočakávaných spôsobov použitia šupky z banánov

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď vyčistíme banán, následne vykonáme najlogickejšiu akciu zo všetkých možných - hodíme banánovú kožu do koša, hoci ľudia, ktorí nenávidia ľudstvo, hodia šupku na asfalt v nádeji, že ju niekto pošmykne.

Vyhodením tohto cenného produktu ani netušíme, čo robíme, pretože v skutočnosti nám banánová šupka môže priniesť veľa výhod. Nabudúce, pred odoslaním ďalšej šupky z banánov do koša, premýšľajte o 10 spôsoboch, ako ju použiť.

Obnovuje sa poškriabané CD alebo DVD

Položte malý poškriabaný disk na plochý povrch štítkom dole. Utrite lesklý povrch disku jedlou časťou banánov, potom do 2 minút banánovou šupkou. Buničina a vosk z šupky pomôžu vyčistiť a vyleštiť disk. Zvyšok banánov očistite čistou mäkkou tkaninou navlhčenou v čistiacom prostriedku na sklo a nechajte disk zaschnúť.

Leštené striebro

Banánová šupka sa dá použiť na leštenie strieborného tovaru. Rozdrvte ju v mixéri, pridajte vodu až do konzistencie zubnej pasty. Potom pomocou mäkkej handričky a malého množstva pripravenej hmoty začnite vyleštiť striebro a uvidíte, že tmavá patina začne miznúť. Potom všetok zostávajúci banán umyte a povrch vyleštite mäkkou handrou, aby sa obnovil lesk.

Leštidlá na topánky

Vďaka prírodným olejom a vosku v banánovej šupke sa dá použiť na čistenie a žiarenie kožených topánok. Obuv trite vnútornou časťou pokožky a potom vyleštite papierovou utierkou alebo suchou handrou.

Bielenie zubov

Čistite si zuby ako obvykle zubnou pastou a potom trite povrch zubov mäkkou bielou kôrou z banánu na dve minúty. Minerály v šupke, ako je draslík, vápnik, horčík, mangán a fosfor, sú dobré pre zuby a pomáhajú ich odľahčiť. Znova si vyčistite zuby a odstráňte zvyškový banán. Opakujte tento postup 1 - 2-krát denne, aby ste si bielili zuby.

Odstránenie triesok

Ak sa vám nedarí postriekať improvizovanými prostriedkami, pripevnite kúsok banánovej kôry k vnútornej strane oblasti štiepkou a zaistite náplasťou po dobu 24 hodín. Enzýmy sa natiahnu na povrch pokožky, kde ich môžete ľahko odstrániť a uzdraviť ranu.

Liečivé škrabance, popáleniny a uhryznutie

Kôra z banánu obsahuje množstvo prírodných olejov a enzýmov, ktoré zmierňujú bolesť spôsobenú spálením slnkom, poškriabaním a odrením, ako aj ich rýchlejšie hojenie. Okrem toho znižuje zápal a podráždenie uhryznutím komárom a iným hmyzom. Prilepte banánovú šupku na mäsitú časť poškriabania alebo hryzenia a pripevnite ju obväzom alebo jednoducho utrite. Tento postup opakujte najmenej raz denne, kým sa rana nezhojí.

Odstránenie bradavíc

Banánová kôra je ľudový liek na odstránenie bradavíc. Pripevnite ju k vnútornej strane bradavice, zaistite omietkou a nechajte ju cez noc. Opakujte postup, kým bradavice nezmiznú. Odstránenie niektorých bradavíc môže trvať menej ako týždeň a odstránenie ostatných môže trvať mesiac.

Psoriáza a liečba akné

Psoriáza je bolestivé šúpanie kože. Masovú časť banánovej šupky votrite do postihnutých oblastí, aby sa zmiernili príznaky psoriázy, ako je bolesť a suchosť. V prípade akné urobte to isté. Zistíte zlepšenie v niekoľkých aplikáciách.

Výhody pre pokožku

Minerály a antioxidanty v banánovej šupke sú dobrým nástrojom na udržanie zdravej pokožky. Jednoducho utrite vnútro tváre, krku a ďalších častí tela. Bude to prospešné pre vašu pokožku, zvlhčí ju a zníži výskyt vrások.

Ako hnojivo

Banánová kôra je bohatá na draslík, fosfor, horčík, vápnik a dusík. Tieto makronutrienty podporujú zdravý rast rastlín vrátane paradajok, papriky a ruží. Nakrájajte banánovú šupku na malé kúsky, aby ste urýchlili proces rozpadu, rozložte ju okolo rastliny a posypte zemou. Rozkladá sa a zabezpečuje uvoľňovanie živín do pôdy. Alebo pridajte banánovú šupku do kompostovej hromady, aby ste v nej zvýšili obsah minerálov. Na oplodnenie izbových rastlín môžete banánovú šupku vysušiť na vzduchu alebo urýchliť proces pomocou rúry. Keď stmavne a stane sa krehkým, rozdrvte ho a vložte do vrecka na ďalšie použitie. Ak je to potrebné, pridajte rozdrvenú šupku do hrnca a premiešajte so zemou.

Voška liek

Banánová šupka umiestnená v zemi okolo základne rastliny pomôže odradiť vošky. Na tento účel nakrájajte kôru na malé kúsky, nechajte uschnúť a pochovajte v malej vzdialenosti od vašej rastliny.

Čistenie rastlín

Listy izbových rastlín vyčistite bielou mäkkou časťou šupky z banánov. Každý list utrite, aby ste odstránili nečistoty a prach a obnovili ich prirodzený lesk.

Kuracie prsné zmäkčenie

Keď budete nabudúce pripravení variť kuracie prsia, pridajte do pekáča zrelú banánovú šupku. Vďaka tomu bude mäso šťavnaté a mäkké.

Pin
Send
Share
Send
Send