Užitočné nápady

Tipy pre tých, ktorí nenávidia čistenie, ale chcú žiť v čistote. Umožnia obnoviť poriadok dvakrát menej

Pin
Send
Share
Send
Send


Americkí vedci odhadujú, že ženy trávia každý deň najmenej pol hodiny upratovaním v domácnosti. Muži zaostávajú: domáce práce robia dvakrát menej ako ženy. Netizens oboch pohlaví tvrdí, že potreba neustále udržiavať poriadok v dome ich oddeľuje od seba a robí ich nervóznymi. Bohužiaľ nie je možné úplne opustiť domáce práce a zapadnúť do „kreatívneho neporiadku“, existujú však tajomstvá, ktoré dom vyčistia dvakrát menej - a to nie je zlé.

Dnes sme zhromaždili tie najlepšie tipy pre tých, ktorí neradi robia čistenie, ale tiež nesúhlasia so zmäteným životom.

1. Tekuté mydlo pomôže udržať umývadlo dlhšie čisté.

Aby ste sa v kúpeľni cítili menej zmätení, použite namiesto obvyklého tekuté mydlo. Masívne mydlo zanecháva na umývadle kvapkanie, ktoré potom musí byť umyté po dlhú dobu a opatrne a tekutina naopak šetrí veľa času. Okrem toho lekári tvrdia, že na kúsku bežných mydiel sa škodlivé baktérie vyvíjajú kozmickou rýchlosťou.

2. Časté čistenie „horúcich miest“ umožní menej časté čistenie podlahy v byte.

Aby ste len zriedka museli umývať podlahu, musíte sa riadiť iba „horúcimi miestami“, z ktorých sa odpadky šíri po celom dome. Najproblematickejšie miesta v byte sú zvyčajne chodba a priestor okolo podstielky pre mačky. Na udržanie dokonalého poriadku stačí v týchto zónach čistiť jedenkrát denne, potom môžete zabudnúť na časté umývanie podlahy.

3. Čistite kúpeľňu bez denného čistenia

Na inštaláciu použite univerzálny čistič a pridajte ho do držiaka kefy. Pri každom použití teda zároveň urobíte mini čistenie a dezinfekciu toaletnej misky. Okrem toho táto metóda pomáha bojovať proti nepríjemnému zápachu. Výmena čistiaceho prostriedku v nádrži by mala byť najmenej raz týždenne.

Papierové bankovky, listy, noviny a časopisy - to všetko, čo jedného dňa musíte stále vyhodiť. Okamžite sa zbavte usadenín takýchto zvyškov papiera a čistenie bude trvať menej času.

  • Detské kresby môžu byť digitalizované a hory papiera s majstrovskými dielami vášho dieťaťa už nebudú rušiť stôl.
  • Všetky potvrdenky a faktúry je možné prijímať a ukladať elektronicky: dlho žijete na internete!

bonus: Táto metóda má nepochybný prínos pre životné prostredie, pretože odmietnutím nadmerného používania papiera môžete prispieť k spáse prírody.

6. Časté vetranie kúpeľne zabráni plesniam

Po osprchovaní a po umytí musí byť kúpeľňa vetraná. Pri vysokej vlhkosti a teplote sa pleseň formuje veľmi rýchlo, s ktorou je veľmi ťažké bojovať a čo je najdôležitejšie, časovo náročné. Dobrá ventilácia alebo jednoduchá ventilácia neumožní tvorbu huby a nepríjemný zápach, čo znamená, že počas čistenia ušetrí veľa času.

7. Zvlhčovač zabraňuje tvorbe prachu

Zvlhčovač zabraňuje usadzovaniu prachu a vlny na nábytku, ale pretože je jednoducho nevyhnutný v dome, kde sú malé deti alebo alergie. Pri používaní tohto zariadenia však musíte byť opatrní: vlhkosť 40 - 50% nakoniec povedie k opačnému výsledku.

8. Citrónové plátky zbavia nepríjemný zápach z koša

Citrónové plátky, ak ich umiestnite na spodnú časť koša, môžu zabrániť nepríjemným zápachom. Toto opatrenie je však naliehavé a je vhodné napríklad v prípade, ak očakávate, že hostia dorazí čoskoro a na čistenie už nie je čas. Pamätajte, že použitie plátok citróna nezabráni rastu baktérií a nevyrieši problém znečistenia.

9. Krabica na veci na chodbe nedovolí, aby sa odpadky šírili okolo domu

Po prechádzke alebo cestou domov z práce vo vreckách a taške sa hromadí veľa zbytočných malých vecí - šeky, reklamy, obaly zo žuvačky alebo sladkostí. Vytvorte na svojej chodbe zónu „prichádzajúcich vecí“ a umiestnite tam všetko, o užitočnosti, o ktorej doteraz pochybujete. Možno to bude kontajner alebo prútený kôš, ktorý budete pravidelne rozoberať a triediť nahromadené veci. Tento odpad už teda nebude „migrovať“ celým domom a vyplňovať priestor.

10. Skrinky so sklenenými dverami chránia suveníry a knihy pred prachom.

Knihy, sochy, suveníry atď. - čím viac malých predmetov vo vašom dome, tým častejšie musíte z nich umývať prach. Odborníci na čistenie navrhujú, aby sa také veci ukladali do sklenenej skrinky - krásne aj menej práce. Všetko, čo je schopné priťahovať prach, by sa malo skryť, potom bude potrebné čistiť menej často.

Minimalizmus sa stáva módnym trendom a možno je načase prehodnotiť náš postoj k veciam, ktoré „raz prídu vhod“ a prestanú sa hromadiť odpadky. V takom prípade bude čistenie pre vás zriedkavejšie a rýchlejšie ako predtým.

11. Pena na holenie nedovolí poteniu kúpeľňového zrkadla

Aby sa predišlo poteniu kúpeľňového zrkadla, naneste na neho trochu peny na holenie a potom utrite dosucha. Prísady obsiahnuté v peny na holenie zabránia nielen zahmlievaniu, ale aj vzniku škvŕn na skle. V dôsledku toho sa pri častom umývaní zrkadlových povrchov v kúpeľni bude možné rozlúčiť sa navždy.

12. Bežná nádoba na hrnce udržuje parapet čistý.

Skvelé rady pre tých, ktorí majú radi domáce záhradníctvo: používajte spoločný zásobník na všetky kvety na parapete. Pomôže zabrániť vytváraniu škvŕn pod kvetináčmi a ak počas zavlažovania stále steká voda, zostane na veľkom podnose a nebude padať na parapet.

13. Vodoodpudivý čistič okien ich udrží dlhšie v čistote

Dážď, sneh a vietor môžu v 2 účtoch zničiť všetko vaše úsilie o čistenie okien, čo je, samozrejme, veľmi sklamaním. Aby okná zostali dlhšie čisté, je potrebné ich po umytí povlakovať prostriedkami s hydrofóbnym účinkom, ktoré odpudzujú vlhkosť a znečistenie. Takéto riešenie je možné kúpiť v obchode alebo samostatne. Hlavná vec je čakať na okamih, keď sú okná úplne suché, a potom nástroj nezanechá žiadne rozvody.

14. Voskovaný papier zabraňuje škvrnám vápna.

Voskovaný papier na pečenie zabraňuje vzniku vápenných škvŕn na povrchu kohútikov. Jednoducho utrite povrch kohútika voskovanou plachtou. Vosk, ktorý je impregnovaný papierom, sa stane bariérou pre vodu a na časté umývanie kohútikov sa dá zabudnúť na dlhú dobu.

15. Papierové utierky chránia mikrovlnnú rúru pred mastnými škvrnami.

Umývanie mikrovlny je nudné a monotónne a udržiavanie čistoty nie je také ľahké. Namiesto čistenia mikrovlnnej rúry po každom varení vložte do zásobníka papierové utierky. Aby ste predišli postriekaniu, dosku jednoducho zakryte papierovou utierkou alebo špeciálnym vekom.

16. Je lepšie umývať okná v mračnom počasí: budú čistejšie

Ženy v domácnosti sa zvyčajne snažia zosúladiť proces umývania okien so slnečným a horúcim dňom, takže počas čistenia je zreteľne vidieť každé miesto a rozvod. V skutočnosti je to chyba, pretože prostriedky použité na leštenie pohárov a dokonca aj jednoduchej vody okamžite vyschnú a zanechávajú stopy, s ktorými je ťažké bojovať. Premeňte umývanie okien do zamračeného dňa a na tento proces sa vynaloží oveľa menšie úsilie.

17. Zvládnuť tukový kvet na nábytku pomôže mikrovlnnej rúre

Na rýchle odstránenie mastných usadenín z kuchynského nábytku stačí kráčať po jeho povrchu špongiou, ktorá bola predtým zahrievaná v mikrovlnnej rúre. Iba 30 sekúnd - a špongia bude dostatočne horúca, aby ste mohli mastný film ľahko odstrániť. A ak namočíte špongiu s éterickým olejom z pomaranča alebo citrónu, potom bude príjemné cítiť v kuchyni vôňu po takomto vyčistení.

Povedzte nám, ako bojujete s neporiadkom v dome. Možno máte vlastné tajomstvá, ktoré môžu skrátiť čas čistenia? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send