Užitočné nápady

16 praktických nápadov na pohodlné skladovanie, ktoré sú nevyhnutné v každej kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


V žiadnej, dokonca ani v najrozsiahlejšej kuchyni nie je príliš veľa úložného priestoru.

Koniec koncov, počet potrebných detailov v tejto miestnosti sa prevráti. A slobodne sa pohybovať v tomto mori vecí, rýchlo nájsť potrebné, potrebné.

Zdieľame výber nápadov na skladovanie v kuchyni, ktorým by ste mali venovať pozornosť.

1. Korenie na váhe

Skladovanie korenia v kuchyni.

Početné vrecká korenín majú tendenciu neustále sa prevracať, miešať sa navzájom. Nájdenie správnej tašky je dosť ťažké. Tak prečo ich zavesiť na špáradlá na malé zábradlie? Názvy všetkých korení budú viditeľné a obsah vreciek zostane bezpečný a zdravý. Namiesto zábradlia môžete použiť tenkú rúrku z PVC, ktorá je umiestnená na krúžkoch pre sprchovú clonu.

2. Obaly - v poriadku

Organizované skladovanie v kuchynských krytoch.

Hrnce a panvice, ktoré sú uložené spolu s vekom, zaberajú veľa priestoru v zásuvkách a skrinkách. A aby ste našli ten správny pár, musíte sa roztriediť cez veľa jedál. Preto odporúčame, aby ste sa starali o organizované ukladanie obalov. Napríklad môžu byť pripevnené na zadnej strane nábytkových dverí. Ako svorky sú obvyklé háčiky na oblečenie.

3. Ladenie balíkov

Myšlienka skladovania obilnín v kuchyni.

Rozviazanie celofánových obalov zviazaných v uzle nie je skúškou na slabé srdce. Aby sa dostali k obsahu, musia sa často zlomiť. A potom - tiež trávte čas nalievaním produktu z jedného balenia do druhého. Na vyriešenie problému pomôže horná časť plastovej fľaše. Jednoducho prevlečte vak do krku a naskrutkujte viečko.

4. Od šatníka - do kuchyne

Skladovanie papierových utierok.

Papierové utierky do kuchyne veľmi uľahčujú proces varenia a ďalšie pracovné procesy, s ktorými sa musí vyrovnať každá hostiteľka. Roztrhávanie uteráka z kotúčika však môže byť nepríjemné. Držiak na kotúč sa dá ľahko vyrobiť z bežných plastových vešiakov na oblečenie. Odrežte jeho spodnú časť v strede a ohnite ju. Zostáva len zavesiť rolku na záves.

Korenie na magnetoch pripevnených k chladničke.

Dvere chladničky sú dosť veľké. Preto odporúčame jeho racionálne použitie. Napríklad na uloženie korenia. Budú potrebné banky so skrutkovacími uzávermi a malými magnetmi. Magnety sú prilepené k krytom stavebným lepidlom. Banky sa plnia korením a pripevňujú sa na chladničku.

6. Namiesto farieb

Skladovanie príborov v kuchyni.

Kuchyňa nie je najvhodnejším miestom na pestovanie čerstvých kvetov. Koniec koncov, pokles teploty, vlhkosť negatívne ovplyvňujú ich stav. Alternatívou k obvyklým farbám môže byť originálna dekoratívna kompozícia. Príbory vložte do kvetináčov. Ďalšou výhodou takejto dekoratívnej metódy skladovania je úspora miesta. Koniec koncov, stojace príbory zaberajú menej miesta.

7. Inštalácia kuchynského riadu

Ukladanie panvíc na stenu.

Obyčajné panvice zavesené na drevenej stene sa stávajú skutočnou ozdobou kuchyne. Pripojte niekoľko háčikov k doskám a misky na nich zaveste. To je skvelé riešenie pre malú kuchyňu, ktorá vám umožňuje efektívne využívať priestor vertikálne.

8. Vidiecky štýl

Krabička na maličkosti.

Mnoho malých vecí stojacich na pracovnej doske spôsobuje, že kuchyňa je nedbalá. Na nápravu situácie nie je potrebné ich umiestňovať do vzdialených škatúľ. Koniec koncov, niektoré veci by mali byť vždy po ruke. Jednoduchý, ale efektívny spôsob obnovenia poriadku - vložte všetky malé veci do plytkej škatule.

9. Škatule v škatuli

Priestorná zásuvka v kuchyni.

Hlboká zásuvka v kuchyni na prvý pohľad sa môže zdať funkčná a priestranná. V praxi sa však ukazuje, že nájsť správnu vec je ťažké. Preto sa škatuľka vyplní iba čiastočne. Oddiely vnútri škatule pomôžu problém vyriešiť. Túto záložku je možné objednať v dielni zaoberajúcej sa výrobou nábytku.

10. Takmer vyrovnávacia pamäť

Skladovanie fliaš v kuchyni.

Úzka škatuľa pri podlahe je vhodná na skladovanie fliaš vína. Takže nezaberajú veľa miesta v kuchyni.

11. Magnetická kuchynská doska

Strava pre kuchyňu.

Recepty, účty, zoznamy produktov a ďalšie potrebné kúsky papiera, ktoré mám možnosť akumulovať na tých najneočakávanejších miestach. Preto je lepšie umiestniť špeciálnu magnetickú dosku na ich umiestnenie.

12. Užitočný priestor pod umývadlom

Skladovanie finančných prostriedkov pomocou rozprašovača.

Horizontálne zábradlie, pripevnené v krabici pod umývadlom, pomôže pri organizovaní organizovaného ukladania prostriedkov pomocou spreja. Na nich tiež zavesia uteráky a ďalšie potrebné veci.

13. Všetko v dohľade

Vešiak na skladovanie v kuchyni.

Môže sa zdať, že stojany sú vhodné iba do obývačky alebo spálne. Ale v kuchyni by bol taký nábytok vhodný. Ak chcete umiestniť na police políc, vyberte najkrajší riad a ozdobné predmety.

14. Nože z bambusu

Skladovanie nožov v kuchyni.

Nože ležiace vedľa seba alebo iné riady sú otupené rýchlejšie a zaberajú veľa miesta. Samostatne vyrobený skladovací systém vyrobený z nízkej sklenenej alebo keramickej vázy a bambusových tyčiniek určených na varenie v ohni môže pomôcť vyriešiť problém. Naplňte vázu paličkami a vložte do nej nože.

15. Racionálne uchovávanie informácií

Školská doska v kuchyni.

Maľovanie na školské tabule sa predáva v železiarňach. Pomocou neho môžete vytvoriť malú tabuľu pre dôležité záznamy. Jednoduchšou možnosťou je nákup náhradky z vinylového filmu, na ktorom je krieda dobre umiestnená. Zadná strana tejto dosky je pokrytá lepiacou kompozíciou.

16. Užitočné a krásne

Multifunkčná polica v kuchyni.

Úzka polica môže zmeniť interiér kuchyne k lepšiemu. Položte naň ozdobné predmety a na spodnú stranu zaveste rôzne kuchynské náčinie s háčikmi.

Pin
Send
Share
Send
Send