Užitočné nápady

10 profesionálnych dizajnérskych spôsobov, ako zmeniť vašu spálňu na nepoznanie

Pin
Send
Share
Send
Send


Spálňa je v dome zvláštnym miestom. Táto miestnosť je uzavretá pred zvedavými očami a je skutočným útočiskom pre majiteľov bytu.

Tu môžete odísť do dôchodku od ostatných členov rodiny, relaxovať, zostať tvárou v tvár so svojím partnerom alebo jednoducho vrhnúť sa do ríše Morpheus.

Preto nálada a výkonnosť ľudí závisí od toho, aká bude spálňa. V tomto prehľade, pár nápadov o transformácii interiéru spálne.

1. Komu: prázdne miesto s bridlicovými stenami


Prázdne a pochmúrne.

Ak chce niekto niečo zmeniť v dizajne domu, ale zároveň žije v prenajatom byte, musíte urobiť kompromisy. Za týchto podmienok musela blogerka Medina Grillo zo spoločnosti Grillo Designs pracovať, keď bola zaneprázdnená prepracovaním svojho jednoduchého bytu v anglickom Birminghame. S výnimkou prelakovania spodnej polovice stien sa v miestnosti nevykonali žiadne významné zmeny. Pretože manžel Mediny chcel nechať veľkú manželskú posteľ v malej spálni, musel som z tejto postele urobiť ústredný prvok miestnosti.

Po: magická transformácia

Spálňa sa zmenila na štýlovú galériu.

Premena zanedbávanej miestnosti na dokonale očarujúcu spálňu sa stala pre Medinu dosť náročnou úlohou. Najskôr natierala spodnú polovicu stien zo sivej na čiernu a na rozdiel od predchádzajúcej krivky farebnej prechodovej čiary umelkyňa použila mieru laserovej pásky a vytvorila úplne rovnú čiaru. Potom vložila rohož do modernistického štýlu v polovici minulého storočia, ktorá sa stala centrálne, so zameraním na seba, v miestnosti. Stena bola premenená na akúsi galériu umiestnením obrázkov a memorabilií.

2. Komu: šedá a matná

Keď je všetko v poriadku, ale niečo chýba.

Kto by nechcel nový "makeup" spálne, ktorý sa dá urobiť za menej ako jeden deň. Chris a Julia z populárneho blogu Chris Loves Julia boli poverení prerobiť izbu, ktorá síce vyzerala dobre, ale mala malú veľkosť. Hlavným problémom bolo, že všetko sa muselo urobiť pred koncom dňa. Šedé steny spálne boli nudné a stropné svetlá sa doslova zlúčili so stropom.

Útulné hniezdo pre zamilované páry.

Aby sa všetko urobilo rýchlo a lacno, základné prvky, ako napríklad koberce, sa nezmenili. Jedným z riešení problému „nudného“ koberca bolo pridanie farebného koberca, ktorý sa umiestnil priamo na koberec. Steny boli natreté zo sivej na pastelovú.

A najúžasnejším riešením problému so stropom bola inštalácia nového lustru umiestneného nižšie. Keď svetlo teraz začalo padať na strop z iného uhla, texturovaný stropný povlak začal skryť menej svetla.

3. Komu: neživý a „studený“

Veľmi studená miestnosť.

Podľa Jenny, majiteľky blogu v štýle „Wife in Progress“ Jenny, sa jej spálňa predtým zdala bez života. Kvôli farbe farby vyzerala chladne a nepohodlne. A čo je najdôležitejšie, spálňa musela byť osvetlená.

Po: pokojný osvetlený priestor

To je pokoj.

Teraz Jenna miluje svoju reformovanú spálňu. Pomocou kombinácie bledo šedej a bielej prepletenej so sivohnedou urobila miestnosť oveľa ľahšou. Posteľ zdobia roztomilé vankúše a bambusové odtiene dodávajú miestnosti teplejší a prirodzenejší pocit.

4. Komu: pocit prázdneho plátna

Chladný pocit prázdnoty.

Jedna z hlavných tém dizajnu spálne: pridať farbu. Mandy na svojom blogu Vintage Revivals to opísala viackrát. Preto, keď jej dcéra Ivy požiadala o prestavbu svojej izby, okamžite si Mandy uvedomila, že táto jednoduchá biela škatuľka s jednou zásuvkou musí do nej priniesť nové farby a odtiene.

Po: výbuch farieb

Svetlá nálada.

Steny dcéry sú teraz vyzdobené vtipnými obrázkami inšpirovanými témou amerického juhozápadu. Dlhé police poskytujú dostatok úložného priestoru pre všetko, čo by dievča chcela vychváliť. Hojdacia hojdacia stolička zaisťuje, že Ivy má miesto na snívanie alebo prečítanie knihy.

5. Komu: kritický nedostatok priestoru

Keď miesto nestačí.

Keď sa Christie presťahovala z populárneho blogu Zdobenie životného štýlu Addicted 2 do nového bytu, jej spálňa bola trochu atraktívna. Popísala to ako „starý špinavý koberec, steny s textúrou s lesklým bielym náterom, biele kovové mini-záclony a stropy s popcornovou farbou so starými fanúšikmi bieleho stropu“. A najhoršie zo všetkého nebolo, kde by sa veci vôbec ukladali.

Po: úžasné rozhodnutie

Pár drobných doplnkov, ktoré oživia spálňu.

Oprava a obnova interiéru malej spálne Christie vyzerá ako skutočný zázrak. Pridala úložný priestor nainštalovaním dvoch voľne stojacich skríň vedľa postele. Kvetinová čelo postele, nové záclony a zrkadlo sú malými doplnkami, ktoré oživili malú spálňu.

6. Do: „unavený“ a jednoduchý

V tejto spálni nebudete odpočívať.

Táto spálňa vyzerala vážne unavená a „unavená“, preto si vyžadovala vážnu zmenu štýlu. Rozpočet bol však mimoriadne obmedzený. Návrhárka interiérov Brittany Hayes z domáceho blogu spoločnosti Addison v krajine Wonderland dokázala túto izbu kompletne aktualizovať za minimálne peniaze.

Po: svetlý interiér

Jasné akcenty v spálni.

Nie je táto mimoriadne lacná renovácia interiéru úchvatná. Brittany urobila túto spálňu ako prekvapivé svadobné výročie pre svojich priateľov. Svetlý gobelín Urban Outfitters „zmäkčuje“ prázdnu miestnosť s vysokými stropmi a poskytuje toľko potrebné doplnenie farieb. Vzhľad dopĺňa nová prikrývka, kožušinový koberec a prútený kôš.

7. Do: malá miestnosť

Spálňa, v ktorej je umiestnená iba posteľ.

Prebudovanie malej a tmavej spálne sa stalo pre Melissu Michaels z Inšpirovanej miestnosti skľučujúcou úlohou. A vzhľadom na to, že chcela do miestnosti vložiť posteľ kráľovnej, zdala sa táto úloha spočiatku jednoducho nemožná.

Po: útočisko pre relaxáciu

Útulný kútik pre relaxáciu.

Len si v nedeľu ráno v tejto spálni predstavte šálku kávy a dobrú knihu. Toto relaxačné „útočisko“ svetského zhonu bolo vykonané v ukľudňujúcich farbách. Tradičný štýl všetkého zariadenia dáva miestnosti pocit pokoja.

8. Do: čas na zmenu

Najvýznamnejšia spálňa.

Bola to neprehliadnuteľná spálňa a Kami z blogu životného štýlu Tidbits ju dlho chcel zmeniť. Všetko bolo príliš dusno, posiate a tmavé. Preto sa dizajnér rozhodol konečne zmeniť to na skutočne skvelé miesto.

Potom: nadčasový dizajn

Spálňa je nadčasová.

Pretože v tejto spálni bolo obrovské okno, jej konštrukcia sa ľahšie prerobila, pretože neprítomnosť svetla nebola problémom. Kami sa však rozhodla natrieť tmavú hornú polovicu stien. Po mnohých fantastických nákupoch v diskontných obchodoch sa jej podarilo úplne prerobiť svoju izbu takmer za cent. Výsledkom je „nadčasová“ tradičná spálňa.

9. Komu: príliš žltá

Príliš veľa žltej farby.

Úprimne povedané, žltá farba je vhodná v akomkoľvek dekore, ale v tomto prípade použitá žltá farba nebola vôbec mäkká. Spálňa potrebovala naliehavé prepracovanie a Tamara z Provident Home Design vedela, čo má robiť.

Po: pokojný priestor

Niekedy to všetko rieši jeden odtieň.

Tamara si ponechala žlté steny, ale urobila ich v inom odtieni. Starý mosadzný luster bol natretý upokojujúcou striebornou farbou. Závesy boli vyrobené z ... obyčajných plachiet. Štýlový vzhľad len jednej zo stien, postavený od nuly z lacnej dosky MDF.

10. Skôr: Zbavený

Jeden z mnohých.

Táto spálňa bola v podstate slabo osvetleným rámčekom. Neexistoval žiadny vkus, žiadna individualita, žiadny záujem. Zároveň to bola spálňa deväťročného dievčaťa menom Riley, ktoré bojovalo s rakovinou mozgu. Megan z blogu Balanced Home, ktorý má štyri deti, sa rozhodla, že toto dievča musí žiť v miestnosti, ktorá by ju potešila a rozveselila.

Potom: len rozprávka

Vitajte v rozprávke.

Po rekonštrukcii sa spálňa úplne zmenila na atraktívny pôvabný rozprávkový les v „rajskom štýle“ pre dievča, ktoré v nej môže snívať, relaxovať a hrať sa. Všetky predmety v interiéri venovali Megan, priatelia a rodina, ako aj spoločnosti, ktoré si Megan najala na spoluprácu (Wayfair a The Land of Nod, teraz Crate & Barrel's Crate & Kids).

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send