Užitočné nápady

Nástenné police, ktoré ohromujú

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy, aby bol váš interiér výnimočný, nie je vôbec potrebné uchýliť sa k službám drahých odborníkov alebo kúpiť exkluzívny a drahý nábytok. Koniec koncov, návrh interiéru nie je rutinným zamestnaním, ale najkreatívnejším procesom premeny priestoru. Preto niekedy, aby sa miestnosti poskytol určitý individuálny štýl, stačí najbežnejšie a najdokonalejšie objekty, ktoré svojou prítomnosťou oslabujú monotónnosť interiéru, čím sa stáva dynamickejším a funkčnejším. Týmito prvkami sú police a nástenné police, ktorých výber je dôležitý len z hľadiska súladu ich tvarov a farieb s okolitým interiérom, pričom sa nezabúda na ich hlavný funkčný účel.

Druhy políc

Rôzne druhy regálov sú dnes veľmi veľké. Ak vezmeme ako základ materiál, z ktorého je polica vyrobená, potom je možné všetky z nich klasifikovať takto:

 1. Sklo a zrkadlo;
 2. Drevené (drevotrieskové dosky, MDF, preglejka);
 3. Polymér a plast;
 4. Z ostatných materiálov navzájom kombinovaných.

Ak vezmeme ako základ pre návrh, vzhľad, štruktúru a spôsob pripevnenia, môžeme rozlíšiť tieto typy:

Namontované na stenu

Nástenné police s iným trvalo udržateľným nábytkom alebo podlahou. Pozitívnou vlastnosťou týchto políc je, že ich špeciálny dizajn im umožňuje odolávať dostatočne veľkému zaťaženiu, čo z nich robí nepostrádateľných pomocníkov v dome, keď potrebujete miesto na uskladnenie niečoho veľkého a ťažkého.

Najčastejšie sa používajú na všetky druhy vybavenia alebo na ukladanie obuvi na chodbe. Tieto police zaberajú minimum priestoru, čo je tiež pozitívna vlastnosť, najmä pre malé byty.

Vešiak na knihy a iné drobné predmety nebude nikdy zbytočný, najmä ak sa dokonale zmestí do interiéru.

Obrovská knižnica bude skvelým doplnkom interiéru obývacej izby.

Klasický (pravouhlý)

Klasické obdĺžnikové nástenné police sú namontované priamo na stenu. Výhodou tejto štruktúry je, že môžete použiť vnútorné aj vonkajšie povrchy. Zadná stena môže chýbať, pričom stena zostáva otvorená.

Na poschodie môžete umiestniť celý rad interiérových predmetov: vázy, hodinky, fotografie, lampy, knihy, nočné lampy a figúrky. Takéto police z dôvodu svojej funkčnosti zvyšujú komfort bytu.

Originálna čierna polica dokonale kontrastuje s bielou stenou.

Otvorené nástenné police v kuchyni sa v poslednom čase stali zásadnou nevyhnutnosťou pri navrhovaní interiéru v retro štýle

Jednoduchosť a stručnosť - hlavný výstrelok interiéru v štýle minimalizmu

zaplnený

Vrstvené police na stene vyzerajú veľmi originálne a tiež kombinujú mnoho rôznych funkcií. Tento typ políc môže kombinovať kombináciu rôznych vodorovných, zvislých a naklonených rovín, čo je veľmi výhodné v každodennom živote.

Často však vytvárajú rovnaké vodorovné roviny, ktoré majú jednak nemenej krásny vzhľad, jednak sú veľmi funkčné. V tomto prípade je potrebné dať fantázii voľnú ruku, aby sa niečo príjemné a krásne stalo zodpovedajúcim vašim preferenciám a okolitému interiéru.

Žltá farba ide dobre s čiernou farbou, použite túto harmóniu farieb na svojej stene

Klasické obdĺžnikové police skrytého typu

Štýlová viacúrovňová polica v modernom interiéri obývacej izby

rohový

Rohové police umožňujú používať všetky prázdne rohy v byte. Najčastejšie sa používajú v kúpeľniach, avšak tento typ políc sa dá použiť kdekoľvek. Sú spoľahlivé a stabilné. Môžu byť dokonca transparentné, čo bude vyzerať veľmi moderne.

Nezvyčajný dizajn police v podkroví

Keď máte po ruke potrebné nástroje a vynaliezavosť, môžete si pomocou vlastných rúk vytvoriť šikmú poličku zo šrotu

Vedľa police v rohu bude vyzerať dobrý model steny pre ukladanie kníh

Použitie police v interiéri

Nástenné police integrované do našich životov natoľko, že je ťažké si predstaviť život bez nich. V dome nie je miesto, kde by nenašli svoju aplikáciu. Ľudia ich položili na podlahu, zavesili na strop, pripevnili police na stenu, pripevnili do skriniek, zabudovali do komoda, nainštalovali do meziposchodia a na iné ťažko dostupné miesta. Koniec koncov, police nie sú iba elegantnou výzdobou interiéru, je to tiež ďalšie miesto na ukladanie vecí, ktoré vždy chýba.

Okrem toho krásne police v interiéri pomôžu umiestniť akcenty v miestnosti a zdôraznia jeho celkovú farbu. Vyzerajú ešte atraktívnejšie, ak sú vybavené dodatočným osvetlením vo forme LED pásika vyžarujúceho mäkké svetlo.

Police v spálni sú nevyhnutnou súčasťou interiéru

Zavesená polica v retro štýle krásne zapadá do interiéru kúpeľne

Otvorený typ kúpeľňových políc je pohodlnejší a praktickejší ako uzavretý.

Nezvyčajný dizajn police s mnohými ostrými rohmi a nepravidelnými líniami dodá interiéru slobodu a dynamiku

Krásne high-tech police

Ak je to potrebné, špeciálne pravidlá a môžete umiestniť police - nie. Môžu byť nainštalované kdekoľvek. Stále je však potrebné zohľadniť funkčný účel miestnosti:

 • Pokiaľ ide o štúdiu, je vhodné ich nainštalovať nad stôl v dosahu natiahnutej ruky, takže v prípade potreby nemusíte neustále vstávať zo stoličky.
 • Rovnaký spôsob umiestnenia políc je vhodný aj do kuchyne. Iba v tomto prípade je lepšie používať otvorené police, pretože každá hostiteľka má rada všetko, čo má v očiach.
 • Pri inštalácii nástenných políc do škôlky alebo spálne odporúčajú návrhári v blízkosti postele alebo nad ňou. Takto je možné zriediť prázdny priestor steny.

Ako už bolo uvedené vyššie, je okrem funkčných výhod nevyhnutné, aby nástenné police priniesli aj estetické potešenie. Za týmto účelom na ne môžete umiestniť svoje obľúbené knihy a časopisy, usporiadať fotografie usmievajúcich sa príbuzných a ľudí vo vašom okolí, ktorí vám poskytnú príjemné spomienky a teplé pocity.

Nápady a inšpirácie na vytvorenie originálnych políc pravdepodobne nikdy nedôjdu

Pohodlný a praktický dizajn tejto police vám umožní umiestniť na ňu veľké množstvo rôznych položiek

Je ťažké si predstaviť čitáreň bez nástennej police na knihy.

Hlavnou výhodou doplnkovej konštrukcie je to, že sa v prípade potreby môže premiestniť na iné miesto.

Štýlový moderný dizajn interiéru

Police sú dekoratívnym prvkom domácich potrieb, ktorých hlavnou úlohou je zdobiť interiér. Táto položka vždy priťahuje pozornosť sama o sebe, takže je veľmi dôležité, aby veci, ktoré sú na ne umiestnené, boli správne a presne usporiadané.

 1. Ak chcete, aby všetko vyzeralo harmonicky a vkusne, je potrebné veci usporiadať v určitom poradí. Napríklad veľké predmety by sa nemali umiestňovať vedľa malých, najlepšie sa umiestňujú osobitne a pokiaľ možno vyššie, zatiaľ čo malé objekty budú vyzerať skvele na spodných úrovniach police.
 2. Nesmieme zabudnúť na správnu kombináciu farieb. Každý prvok musí presne zodpovedať všeobecnému štýlu miestnosti. Svetlé farby by nemali pokaziť interiér, ale naopak ho pridať, a tým dokonale vylepšiť farebnú paletu miestnosti.
 3. Priestor na police by sa mal využívať tak na výšku, ako aj do hĺbky. Vyššie predmety by sa mali topiť za nízkymi, zatiaľ čo funkčné veci by sa mali umiestňovať do popredia. Priestor však neprekážajte prílišne, aby ste nevytvárali silný pocit nadmerného zdobenia. V ideálnom prípade by mal byť pomer voľnej a obsadenej oblasti 50 až 50%.

Viacfarebné police v kuchyni dodajú veselému tónu interiérový dizajn

Klasický interiér kuchyne v modernom štýle

Vizuálna možnosť správneho umiestnenia dekoračných prvkov

Skrytý typ montážnych políc vám umožňuje dosiahnuť efekt vzdušnosti a beztiaže

Len nezabudnite na verziu symetrického umiestnenia predmetov na polici. Tento spôsob umožňuje dosiahnuť požadovaný účinok určitej úplnosti interiéru.
Druhy domácich políc.

Drevené police a stojany

Módne a moderné drevené police boli už dlho nahradené obrovskými a nepohodlnými policami a skrinkami. Tieto módne a praktické prvky dokonale zapadajú do dizajnu každej miestnosti. Sú dokonale kombinované s akýmkoľvek štýlom interiéru, ľahko sa používajú a udržiavajú a sú tiež skvelým miestom na ukladanie vecí.

Drevené police sa stanú nielen krásnym doplnkom vášho interiéru, ale aj podstatnou vlastnosťou moderného života.

KÚPTE ALEBO ZÍSKAJTE VLASTNÉ RUKY

Dnes nie je ťažké kúpiť hotovú policu na stenu, či už prostredníctvom internetu alebo v akomkoľvek obchode s nábytkom. Výhody takéhoto nákupu sú zrejmé:

 • Nie je potrebné tráviť čas výrobou vlastnej drevenej police;
 • Môžete si kúpiť vysoko kvalitné certifikované výrobky, ktoré vydrží dlho;
 • Môžete si vybrať stojan, šatník alebo posteľ v rovnakej farbe a prevedení, pretože v obchodoch sú závesné police zvyčajne samostatným prvkom nábytkovej sady.
 • Okamžite môžete vyzdvihnúť požadovanú veľkosť a výšku police, čím získate istotu, že vydrží potrebné zaťaženie.

Avšak nie každý bude mať rád obchod, mnohí radšej robia to sami, aby získali originálnu a jedinečnú vec.

Vytvorenie drevenej police pomocou vlastných rúk je ľahké, najmä preto, že na internete je dnes veľa nápadov a majstrovských kurzov.

Drevo a kov sú dokonalým doplnkom interiéru obývacej izby v podkroví.

Na vytvorenie originálneho dizajnu police nie je vôbec potrebné mať drahé materiály. Hlavná vec je mať kreatívne myslenie

Workshop na výrobu drevených políc

Existuje niekoľko modelov závesných políc, ktoré na internete ťažko nájdete - jedná sa o drevené police vyrobené zo zvyškov dosiek alebo tyčí, ktorých upevnenie je kus lana. Sú veľmi štýlové a nezvyčajné v interiéri. Tu sú dva najpopulárnejšie spôsoby, ako ich vyrobiť:
Prvá možnosť:

 1. Dosku rezajte správnu veľkosť, spracujte ju brúskou, natrite lakom alebo farbou.
 2. Po stranách z dvoch strán v rovnakej vzdialenosti urobíme vrták otvorom s priemerom rovným priemeru lana, na ktorom bude visieť naša polica.
 3. Konce lana alebo lana zaskrutkujte do otvorov a pevne a pevne zauzlite uzly tak, aby sa na nich doska držala. Poličku pripevnite na vybrané miesto.

Druhá možnosť (naskladaná):

 1. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade pripravujeme dosky, tentoraz budú najmenej dve. Potrebujeme tiež malé tyče rôznej veľkosti a hrúbky, ktoré sa stanú bočnými stenami budúceho modelu.
 2. K tyčiam nad a pod pomocou skrutiek a špeciálneho lepidla na drevo pripevnite hlavné dosky. Potom dáme nejaký čas na sušenie zásoby. Prvá úroveň dizajnu je pripravená.
 3. Rovnakým spôsobom použijeme všetok rovnaký materiál a pripravíme zvyšné bunky budúcej police. Starostlivo zabezpečte, aby vnútorné rohy boli priame.
 4. Po zostavení požadovaného počtu kusov police pomocou lana alebo kovovej reťaze ich spojíme. Posledným krokom je inštalácia príslušenstva na stenu. Najlepšie je na tento účel namontovať karabínu alebo kotevnú skrutku s háčikom.

Ľahké spaľovanie dreva dodá hotovému výrobku ešte viac šarm a eleganciu.

Polica z brezového dreva

Originálny kvetináč na kvety z obvyklej rezanej dosky a povrazu

Ako si vybrať správnu poličku

Súhlasíte, sklopné police v interiéri vyzerajú vždy pôsobivo. Ak je, samozrejme, správne ich vyzdvihnúť a umiestniť na správne miesta, kde budú dobre vyzerať. Našťastie je výber regálov obrovský a ich rozmanitosť je jednoducho úžasná.

Police je nielen užitočný a potrebný nábytok, ale aj vynikajúci dizajnový prvok, ktorý môže priniesť do domu krásu.

Aby sme si mohli vybrať, nezabudnite, aké typy políc existujú:

 • Jedným z najpopulárnejších políc je stena, ktorá je pripevnená priamo na stenu;
 • Populárna je aj rohová polica, ktorá sa nachádza medzi dvoma stenami. To šetrí miesto v miestnosti;
 • Podlahové police umiestnené na podlahe sú tiež veľmi efektívne. A ak sú tiež na kolesách, môžu byť v správnom okamihu premiestnené, odstránené alebo znovu usporiadané;
 • Nemenej populárne sú zavesené police, ktoré sú pomocou rôznych reťazí, káblov, pásov pripevnené k stene alebo stropu.
 • Skladacie police sú tiež skvelé, aby pomohli šetriť miesto, pretože v prípade potreby sa dajú zložiť.
 • Stolový stôl, názov hovorí sám za seba, môže mať dva typy: stôl samotný a polica. To je skvelá voľba pre malú izbu.
 • Ak vám priestor v miestnosti umožňuje využívať viac miesta, sú regály perfektné.

Áno, ako vidíte, rôzne police sú veľké a dnes ich je dosť. Stačí sa len rozhodnúť, o aký typ dizajnu sa jedná. Hlavná vec nie je zaplniť celú miestnosť policami. Mali by byť dobre kombinované so všeobecným vzhľadom miestnosti, v ktorej ich plánujete zavesiť.

Krásna polica v podobe visutého mosta

Poličky štylizované ako kufre sa dokonale zmestia do človeka, ktorý miluje cestovanie.

Vešiak na topánky je skvelým miestom na uloženie.

Ak potrebujete police na ukladanie dôležitých vecí: knihy, dokumenty, fotografie, skúste ich stabilizovať a upevniť. Najmä ak sú určené do škôlky.

Police by v tomto prípade nemali byť umiestnené príliš nízko, pretože deti sú veľmi aktívne a pohyblivé. Taktiež si nevyberajte sklenené police. Áno, a ich rohy by nemali byť ostré.

Takýto dizajnový priestor poteší každého tínedžera.

Námorné témy v interiéri detskej izby budú vždy relevantné.

Ak si myslíte, že dizajn miestnosti je nudný, pridajte do neho jasné farby.

Pre dievčenské izby by boli vhodnejšie mäkké a pokojné tóny.

Rôzne formy štruktúr pomáhajú rozvíjať vnímanie detí.

Závesné police a stojany v škôlke nikdy nebudú prázdne

Pokiaľ ide o výber police v obývacej izbe. Tu môžete rozdávať fantáziu. Police Tetris tu budú vyzerať dobre, police nezvyčajných tvarov, policové špirály, policové rámy.
V spálni môžete robiť obvyklé klasické police. Najúžasnejšia vec, ktorú budú vyzerať nad posteľou, kde si môžete dať rodinné fotografie.

Nástenné police na knihy a stojany v tvare stromu - sú najnovším štýlom

Biela farba - vynikajúce pozadie pre výzdobu stien.

Pre kuchyňu bude lepšie, ak sa materiál, z ktorého je polica vyrobená, zhoduje s materiálom pracovnej dosky. To dodá kuchyni osobitný štýl a eleganciu.

Snehobiela kuchyňa v modernom štýle

Police môžu slúžiť ako vynikajúce miesto na uloženie nielen kuchynského náčinia, ale aj iných drobných predmetov.

Zavesená konštrukcia pomáha šetriť miesto na stene

Ak sa prírodné drevo používa ako materiál pre police v kuchyni, jeho povrch by sa mal spoľahlivo chrániť prostriedkami odolnými proti zmenám vlhkosti a teploty.

Video: krásne police v interiéri

Ako vidíte, existuje veľa políc a ich foriem, takže hlavnou vecou nie je preháňať ich, ale sústrediť sa na kvalitu a odolnosť.

Hlavná vec, ktorú treba pamätať, je, že police na stene by mali vyzerať veľmi dobre v miestnosti, pre ktorú sú určené. Nikto vám však nezakazuje pridať do svojho návrhu niečo nové a neobvyklé. Koniec koncov, s dobrým výberom nástenných políc a políc môže vaša izba hrať s novými farbami.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send