Užitočné nápady

10 lacných spôsobov, ako vylepšiť kuchyňu bez generálnych opráv

Aby situácia priniesla svieži a nebanálny vzhľad, nie je potrebné míňať veľa peňazí.

Existuje niekoľko príkladov, kde pôvodné, ale lacné riešenie vytvára lepší účinok ako drahé nákupy.

V žiadnej kuchyni nebolí pridávať jasné farby, takže varenie aj denné jedlá sa konajú v príjemnej atmosfére.

1. Viac farieb!

Pridajte jas miestnosti a pomôžte bežným stoličkám.

Vytvorenie farebného prízvuku je veľmi jednoduché - stačí aktualizovať staré alebo kúpiť nové stoličky alebo stoličky. Starý nábytok môže byť maľovaný, ozdobený šitými alebo zakúpenými poťahmi, skrútený farebným lanom. Ak máte peniaze, túžbu a potrebu vymeniť - stačí si kúpiť nové stoličky. Obidve stoličky rovnakého kontrastného alebo výrazného odtieňa a viacfarebné možnosti budú vyzerať kreatívne. Môžete si dokonca vytvoriť efekt dúhy pomocou stoličiek - taký dizajn nenájdete v každej kuchyni.

2. Ozdoba alebo vzor

Svetlé detaily môžu dodať špeciálnemu kúzlu aj najmenšiu kuchyňu.

Neobvyklé farby alebo vzory, ktoré vynikajú trochu z celkového interiéru, sú skvelým spôsobom, ako oživiť atmosféru. Ako originálny prízvuk môžete použiť koberec v štýle vintage, objemnú tapetu s veľkými kvetmi alebo geometrický vzor. Môžete dokonca kombinovať niekoľko techník súčasne, ale potom musia byť kombinované vo farbe alebo vzore, aby interiér kuchyne nebol príliš nápadný.

3. Dosky ako dekor

Neobvyklé riešenie pre zvláštnu atmosféru pohodlia a identity.

Dosky do kuchyne - obvyklá vec, iba ak nezasahujú na steny. Výber krásnych, nezvyčajných alebo iba svetlých možností vám umožní vytvoriť originálny prízvuk v akomkoľvek interiéri. Na pripevnenie dekorácie na stenu použite odnímateľné potlačené alebo zlepené prúžky z akéhokoľvek odolného materiálu alebo háčikov. Môžete si dokonca vyrobiť malú poličku pre každú dosku alebo zavesiť dekoráciu na klinec, ktorý je vtlačený do steny, ktorý, mimochodom, môže mať aj neobvyklý tvar alebo vzhľad. Jedinečné predmety na dekoráciu nájdete vždy pri pravidelnom predaji - lacné a originálne.

4. Závesné svetlá

Neubližuje ani štýlový prízvuk v kuchyni.

Lampy môžu byť ozdobou každej kuchyne. Správne zvolená výzdoba môže spojiť celú miestnosť do jedného harmonického prostredia alebo vytvoriť nezvyčajný prízvuk, ktorý nastaví obvyklý interiér pre nové motívy. Môžete zavesiť jednu veľkú lampu alebo niekoľko malých - výber sa oplatí robiť v závislosti od štýlu a dekorácie. Nemenej dôležitá je aj nálada, ktorú chcete dať do kuchyne: veľká výzdoba dodáva pôvab a monumentalitu a menšia - ľahkosť a ľahkosť.

5. Otvorte police

Funkčné a štýlové privítanie na vyzdobenie kuchyne akejkoľvek veľkosti.

Police, akoby plávajúce vo vzduchu, pridajú do kuchyne ďalší úložný priestor, ale nebudú ťažšie. Niekoľko drevených políc nad umývadlom alebo v jeho blízkosti pohodlne premieša umyté taniere a iné jedlá, ako aj poskytne voľný priestor pre korenie alebo suveníry, ktoré sú srdcu drahé.

6. Jedna farba

Jedine jedinečný odtieň urobí kuchyňu zaujímavou a jedinečnou.

Nič nezmení miestnosť, ako je jej farba. Predpokladá sa, že krásny interiér musí kombinovať niekoľko harmonických odtieňov s niekoľkými jasnými akcentmi. Ale aj keď urobíte všetko v jednom krásnom odtieni, kuchyňa z toho nestratí, ale bude mať iba úžitok.

7. Lacný jedálenský stôl

Jednoduché riešenie na aktualizáciu interiéru.

Aby ste uľahčili zhromažďovanie jedál pre rodinu s veľkým počtom ľudí, môžete skombinovať stôl s pracovnou doskou alebo kuchynským kútikom. Starý stôl môžete jednoducho aktualizovať pomocou nového obrusu, vyšívaných alebo pletených obrúskov, bambusových košov alebo originálnej vázy s kvetmi.

8. Otvorte skrinky

Iba niekoľko jednoduchých techník môže dať miestnosti nový vzhľad.

Skúste odstrániť prednú časť skrinky, aby ste zabezpečili modernizáciu interiéru. Miesto na police sklo a farebné misky - to pomôže vytvoriť atraktívny prízvuk, ktorý sa stane jedinečným prvkom kuchyne. Ďalšia originálna a efektívna technika: pridajte malé háčiky pod poličku, aby ste tam mohli zavesiť krásne poháre, ktoré budú riadom aj ozdobou.

9. Obaly na občerstvenie

Štýlový a praktický prvok dekorácie.

Balené potraviny, ako sú obilniny alebo koreniny, skladujte v malých prútených krabiciach a košíkoch. Sú nielen pohodlné na používanie, ale tiež premieňajú akýkoľvek interiér a dodávajú mu pohodlie, prirodzenosť a krásu. Dokonca aj deti môžu mať tieto koše, keď potrebujú jesť po škole, potom je lepšie mať v nich nejaké zdravé občerstvenie.

10. Modernizácia technológie

Takýto originálny prízvuk jednoducho nezostane bez povšimnutia.

Prečo neaktualizovať váš známy sporák alebo chladničku z nehrdzavejúcej ocele novou farbou? Nie je to banálne a hlavná vec nie je náročná. Ak to chcete urobiť, môžete použiť farebný poťah, nálepku s obrázkom alebo dokonca maľovať, ak je zariadenie zastarané a vyžaduje radikálnu aktualizáciu.