Užitočné nápady

20 znamenie, že je čas zbaviť sa koša v skrini

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina ľudí súhlasí s tým, že skrinky je potrebné čistiť dostatočne pravidelne, ale ako pochopiť, že je čas zbaviť sa nadmerného oblečenia alebo zmeniť šatník.

Život dáva každému veľa príležitostí prehodnotiť obsah kabinetu. Ak máte aspoň jednu z príznakov uvedených v tomto prehľade, existuje dôvod na otvorenie skrinky.

1. Zmena sezóny


Sezóna je u konca - odstráňte nepotrebné veci.

Ak je už vonku teplo, ale šatník je plný teplých nohavíc a starých svetrov, čo ukazuje, že na ulici je vysoká zima, niekto jasne čistí šatník. Usporiadanie oblečenia na sezónu môže skutočne pomôcť obnoviť poriadok, a to je dôležité najmä pre ľudí s malými skrinkami, ktoré nezmestia oblečenie pre všetky štyri obdobia súčasne.

2. Explicitné neporiadok

Poradie v skrini - kľúč k úspechu.

Ak váš šatník vyzerá, že bol prenesený z nejakého filmu o lenivom, rozmaznanom teenagerovi, je ľahké uhádnuť, že je čas sa z neho dostať.

3. Nová práca

Základný šatník - skutočná príležitosť vyložiť šatník.

Ak niekto po dlhšej prestávke ide do práce alebo sa do nej vracia, mal by si preveriť, či je vhodný na prácu.

4. Osoba trávi v práci veľa času

Vždy pripravený pracovať!

Ľudia, ktorí veľa pracujú, potrebujú veľmi dobre organizované skrinky. V takom prípade sa oplatí presunúť pracovné oblečenie na najľahšie dostupné miesto v skrini. Bolo by užitočné vytvoriť si „náhradný“ oblek, ktorý si môžete obliecť „na cestách“, ak meškáte do práce. Mali by ste si tiež zvoliť jednoduché, časovo úsporné oblečenie.

5. Zbohom, kancelária

A oblečenie nie je potrebné.

Možno niekto odíde do dôchodku alebo jednoducho zmení prácu v kancelárii tak, aby pracovala doma. Ak existuje veľa nepotrebných nohavíc a košieľ, ktoré sa používali iba v kancelárii v skrini, prečo by ste si ich mali nechať skôr.

Pre športové odevy v skrini je potrebné zabezpečiť samostatnú časť.

Keď sa osoba začne angažovať v akejkoľvek novej činnosti, ktorá si vyžaduje nové oblečenie, stojí za to získať nový zvyk, ktorý uľahčí toto povolanie. Napríklad môžete na tréning venovať celý odev „fitness box“.

Ak už oblečenie v „fitness boxe“ už nie je potrebné, prečo ich udržiavať ďalej. Bolo by lepšie vytvoriť priestor v skrini pre iné predmety.

7. Vznik nového člena rodiny

A v skrini bude potrebovať viac miesta.

Ak existuje dieťa, manželský partner alebo iba spolubývajúci, mali by ste vždy uvoľniť priestor pre jeho potreby. Miesto v skrini je samozrejme potrebné zbaviť porúch.

8. Nový koníček (alebo nepríjemný)

Keď máte koníček, je ťažké určiť poriadok, ale môžete.

Bez ohľadu na to, či má človek nový koníček, alebo ak to odmietne, znamená to, že odniekiaľ sa odoberá veľa nových odevov, ktoré sa do skrine ťažko zmestia. Pri tejto príležitosti sa oplatí usporiadať obsah kabinetu a rozhodnúť sa, čo nechať a čo zahodiť.

9. Porucha ako dôvod pre blues

Porucha v dome ako psychologický problém.

Ak je osoba smutná alebo má stres, dôvodom môže byť neporiadok v dome. Štúdia UCLA zistila súvislosť medzi hladinami kortizolu, čo je zvyčajne „miera“ stresu a „ako rodiny, najmä ženy, hovoria o svojom dome“. Ženy, ktoré vo svojom domove používali slová ako „neporiadok“, „nie je zábava“ a „veľmi chaotické“, mali vždy vyššiu mieru stresu.

10. Ďalšie spoločenské udalosti

Šatník ako životný štýl.

Ak človek začal navštevovať určité miesta alebo udalosti častejšie, ktoré predtým zriedka navštevoval, môže to vyžadovať ešte viac „trasenie“ jeho šatníka, ako pri novom zamestnaní.

11. Človek starne

Cool! Ale toto oblečenie by malo byť primerané veku.

Ak niekto stále nosí také isté oblečenie, aké mal na sebe pred 10, 20 alebo 30 rokmi, zjavne v skrini chýba dobré čistenie. To platí o to viac v prípadoch, keď sa nepoužívajú staré odevy, ale jednoducho sa skladujú v skrini.

12. Zmeny v živote

Nový životný štýl si vyžaduje nový kód obliekania.

Niektoré zmeny v živote si vyžadujú veľké zmeny v šatníku. Potreba oblečenia sa dramaticky zmení, ak človek náhle zmení svoju oblasť podnikania radikálne alebo „získa“ rodinu.

13. Oblečenie, ktoré sa snaží uniknúť zo skrine.

Zdá sa, že oblečenie sa stalo priveľa.

Keď sa oblečenie začne hromadiť mimo skrine, znamená to, že je čas znížiť šatník, alebo čistenie v skrini samozrejme neublíži.

14. Premiestnenie

Dôkladne premýšľajte o tom, či stojí za to prevážať oblečenie.

Predtým, ako zozbierate všetky „oblečenie“, ktoré sú tesne pred presťahovaním, mali by ste znova premýšľať o tom, či je potrebné všetky tieto šaty pretiahnuť celým mestom. To by malo pomôcť bezohľadne zbaviť sa nepotrebného oblečenia.

15. Prechod na inú klímu alebo kultúru.

Existujú miesta, kde zimná obuv určite nie je užitočná.

Ak sa osoba pohne, bez toho, aby ste prešli šatníkom vopred, určite by ste to mali urobiť aspoň pred samotnou cestou. To platí najmä v prípade, že nové bydlisko má iné poveternostné alebo spoločenské normy.

16. „Nič na sebe“

A nie je čo nosiť.

Môže sa to zdať čudné, ale pocit „nedostatku oblečenia“ zvyčajne nastane, keď sa doma nazhromaždí príliš veľa zbytočného oblečenia.

17. Zostavenie sa zmenilo

Ak existujú ďalšie libry.

Ak má žena dieťa, osoba stratila alebo priberala na váhe alebo je zranená, čím sa pohodlnejšie oblečenie stalo nevhodným, môžete život uľahčiť triedením obsahu skrine a zbavením vecí, ktoré už nespĺňajú súčasné potreby.

18. Minimalizmus

Asetici nepotrebujú príliš veľa.

Mnoho ľudí uvažuje o začatí minimalistického životného štýlu. Najjednoduchší spôsob je odrezať šatník.

19. Zmena priorít

Oblečenie ako zrkadlo duše.

Bez ohľadu na to, či sa človek stane vegánom, protestuje proti rýchlej zmene módnych trendov, alebo chce jednoducho žiť jednoduchšie, mal by si vyčistiť šatník, aby oblečenie zodpovedalo jeho životným hodnotám.

20. Potrebujete peniaze

Ak naliehavo potrebujete peniaze.

Predstavte si, že skrinka je plná neopotrebovaného oblečenia alebo doplnkov, ktoré osoba nebude používať. Prečo ich nepredávať prostredníctvom internetu alebo špeciálnych obchodov, čím zarábajú peniaze a zbavujú sa neporiadku.

Pin
Send
Share
Send
Send