Užitočné nápady

7 trikov na upratovanie kúpeľne, ktorá je jasne vynájdená genialitou

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre dokonalú čistotu v dome nie je na škodu použiť niekoľko chytrých trikov. Uľahčia čistenie, zbavia sa choroboplodných zárodkov a plaku, dokonca aj tam, kde by ste mohli zúfalstvo.

Hacking s užitočným životom zlepší efektivitu, ušetrí peniaze a čas, a čo je najdôležitejšie, bude úplne bezpečný. Kúpeľňa a toaleta sa vyčistia tak rýchlo, že čistenie bude vyzerať ako najjednoduchšia úloha a ten, kto vynašiel tieto techniky, je skutočný génius.

1. Vyčistite zrkadlá

Krištáľovo čisté s originálnym príjmom.

Prečo namiesto použitia chémie z obchodu, prečo nevyskúšať bezpečný prírodný liek? Navyše to nie je o nič menej účinné. Dokonca aj improvizované prostriedky: čaj a noviny môžu žiariť zrkadlami a pohármi. Najprv musíte uvariť šálku vody tri čajové vrecká. Výsledný koncentrát sa naleje do rozprašovača. Rozdrtíme noviny v akomkoľvek poradí a vytvoríme guľu. Naneste malú tekutinu z rozprašovača na zrkadlo a otrite ho novinami. Žiadne znečistenie a rozvod! Pre dokonalý efekt môže byť potrebné operáciu zopakovať niekoľkokrát.

2. Dokonale čistá sprcha

Pár jednoduchých nástrojov a vedenie čistoty budú ako hodinky.

Sprchovací kút alebo vaňa je známe miesto častého znečistenia. Zhromažďujú sa plak z tvrdej vody, zvyšky mydla, saponátov a hygienických výrobkov, ktoré sa zmiešajú s inými nepríjemnými nečistotami, ak čistenie nevykonávate pravidelne. Rýchlo odstráňte všetku pomoc pomocou špeciálnej kefy s nádobou na rukoväť. Po odstránení viečka musíte do rukoväte naliať jednu časť obyčajného octu a jednu časť tekutého mydla. Teraz je to univerzálny prostriedok na odstránenie akýchkoľvek nečistôt v kúpeľni: výsledná zmes postupne namočí špongiu, ktorú je možné ľahko vyčistiť na ťažko prístupných miestach.

3. Bojujte so škvrnami tvrdej vody

Kvalita vody zanecháva veľa želania, takže by ste sa mali zásobovať citrónmi.

Chladný, ale jednoduchý prostriedok na odstránenie zvlášť silného povlaku.

Ďalší účinný domáci liek, ocot, pomôže zničiť zubný povlak z tvrdej vody, ktorú neodstráni citrón. Na zaistenie maximálnej účinnosti je potrebné namiesto znečistenia vložiť čistú handričku a natrieť ju destilovaným bielym octom, až kým nie je úplne namočená. Takýto „obklad“ by mal byť ponechaný pol hodiny a potom zotrite nájazd rovnakou handrou a opláchnite vodou. Stará a zbytočná zubná kefka pomôže vyčistiť ťažko prístupné miesta. Akýkoľvek povrch bude žiariť ako nový.

5. Krása je v detailoch

Všeobecné čistenie zahŕňa čistenie aj malých a nie zvlášť dôležitých vecí.

Ak dávkovač mydla alebo držiak zubnej kefky nevyzerajú obzvlášť čisto a krásne, je načase sa s nimi vysporiadať. Pri čistení sú často zabudnuté, ale nie, aby nezhromažďovali plak a neprispievali k šíreniu choroboplodných zárodkov. Aby ste nestrácali čas čistením všetkých malých otvorov, môžete do umývačky riadu poslať držiak kefy - lepšie sa poradí. Ak nie, mali by ste držiak namočiť do vody trochou citrónovej šťavy a potom opláchnuť vodou.

6. Čistenie toaliet

Naplňte ocot na záchode, aby ste zabili všetky baktérie.

Na efektívne čistenie toalety tiež nesmiete používať nástroje obchodu s agresívnymi chemikáliami. Dobrý výsledok je celkom poskytnúť obyčajný ocot. Okrem toho je tento spôsob šetrný k životnému prostrediu a zvlášť účinný pri potláčaní rôznych mikróbov, baktérií, plesní a vápenatých usadenín.

Časť octu by sa mala naliať priamo do nádrže s vodou - získate optimálne zloženie na čistenie a dezinfekciu odtoku. Potom na fľašu s octom musíte nosiť striekaciu fľašu a vyčistiť všetky ostatné časti toaletnej misky a utrieť ju handrou. Zabite všetky baktérie a odstráňte všetky vápenaté usadeniny. Pomôže vám to jednoduchá technika - toaletný papier musíte namočiť octom a položiť do výklenkov vo vnútri toalety. Ak tam ponecháte papier po dobu 5 minút, môžete v tomto okamihu vyčistiť všetky vnútorné steny. Potom papier vyberieme a umyjeme - záchod bude dokonale čistý a bezpečný.

7. Nepočítané podrobnosti

Subjekt, ktorý vyžaduje povinné čistenie.

Zdrojom nepríjemného zápachu a nečistôt je často toaletná kefa, na ktorú veľa ľudí pri čistení zabudne. Najlepší spôsob, ako rýchlo vyčistiť aj ťažko znečistiteľné miesta vo vnútri kefy, je naliať univerzálny čistiaci prostriedok s antimikrobiálnymi vlastnosťami do držiaka a umiestniť ho tam. 10 minút bude stačiť na opätovné štetce ako nové - čisté a lesklé.

8. Bonusové tajomstvo

Táto technika pomôže slúžiť práčke oveľa dlhšie bez porúch.

Práčka je veľmi užitočné vybavenie domácnosti, ktoré, ako sa zdá, môže fungovať naveky bez akejkoľvek starostlivosti. Ale nie je to tak. Počas dlhodobej prevádzky sa vetracie otvory v stroji upchávajú prachom, malými predmetmi a nečistotami. To vedie k šíreniu baktérií a v najhoršom prípade môže dôjsť k požiaru z prehriatia práčky. Na čistenie ťažko dostupných miest je potrebné z kartónu vyrobiť špeciálnu dlhú dýzu, ktorú potom nasadíte na hadicu vysávača. S tým je potrebné periodicky odstraňovať všetku vnútornú kontamináciu, pretože lepenka je dostatočne elastická, aby sa ohla do požadovaného tvaru.

Dôležité informácie: Tisíce práčiek sa každý rok rozpadajú práve z dôvodu nadmerne znečistených vetracích otvorov. Zatiaľ čo ich majitelia si neuvedomujú, v čom je problém.

Pin
Send
Share
Send
Send