Užitočné nápady

15 úložných systémov v kuchyni, s ktorými má každá vec svoje miesto

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy kuchyňa nemá toľko priestoru, ako by sme chceli, a zdá sa, že nie je dostatok priestoru na realizáciu nápadov na dizajn.

V skutočnosti však niekedy stačí vyhodiť všetok prebytok a optimalizovať kuchynský priestor, správne zariadiť nábytok alebo optimalizovať skladovacie systémy.

O týchto a ďalších kuchynských tajomstvách v tejto recenzii.

1. Viacúrovňová príborová skrinka


Viacúrovňová zásuvka na príbory.

Každý v kuchyni má zásuvku na príbory, ktoré obvykle nie sú vhodné pre otvárače, vývrtky atď. V skutočnosti sa priestor v týchto zásuvkách dá ľahko zväčšiť inštaláciou viacúrovňových deliacich priečok pre „dvojposchodový“ úložný systém. Ukázalo sa teda, že podobné zariadenia sa dajú zoskupiť a odstrániť neporiadok. Zároveň sa vytvorí väčší úložný priestor bez toho, aby to ovplyvnilo vonkajší vzhľad kuchyne.

2. Vertikálne rozdeľovače

Vertikálne priečky do kuchyne.

Všetky plechy na pečenie, doštičky na krájanie a iné ploché kuchynské náradie môžete usporiadať tak, že ich vertikálne uložíte medzi špeciálne oddeľovače. Táto metóda ľahko znižuje pravdepodobnosť poškriabania a umožňuje lepšie vidieť inventár.

3. Nádoby na skladovanie potravín

Nádoby na skladovanie potravín.

Kreativita v kuchyni znamená nielen nezvyčajné spôsoby varenia, ale aj „fantastický let“ z hľadiska domácej maličkosti. S pomocou viacvrstvových farieb a šablón môže každá osoba vyrobiť roztomilé nálepky pre bežné plechovky na skladovanie výrobkov, na ktorých bude napísaný obsah týchto plechoviek. Pre ľahký prístup môžu byť uložené na horných policiach v blízkosti nástrojov na pečenie alebo na pracovnej doske vedľa kávovaru.

4. Sklenené misky

Sklenené misky na varenie a iné potreby.

Sklenené misky sú univerzálnym a viacúčelovým nástrojom v kuchyni, pretože šetria taký dôležitý úložný priestor. Môžu sa používať na varenie aj na podávanie hotových jedál.

5. Hrnce a panvice

Správny shuflyad na skladovanie hrncov a panvíc.

Využitie rohového priestoru v blízkosti kuchynských skriniek s použitím posuvných systémov je funkčné a šetrí čas (aj námahu). Prečo nepoužiť také ľahko prispôsobiteľné kusy, ktoré ušetria dosť miesta.

6. Rohové skrine

Využite priestor, ktorý nie je užitočný.

Ďalším kreatívnym spôsobom využitia rohového priestoru v kuchynskom nábytku je výroba otočných políc v rohových skriniach. Miernym pohybom ruky sa ľahko dostanete do požadovaného kontajnera.

7. SuperCabinet

Veľmi užitočné skrine.

V kuchyniach, ktoré nemajú skrine, môžu potraviny, ktoré sa nedajú rýchlo kaziť, zaberať v skriniach hodnotný priestor. Namiesto toho, aby ste na seba ukladali škatule a poháre, si môžete nainštalovať podobnú multifunkčnú skrinku. Toto zariadenie zároveň funguje ako viacúrovňové regály a posuvné police.

8. Skladací zásobník

Pohodlný úložný priestor.

Špongie, čistiace kefy a mydlo je možné uložiť do podobného pohodlného vyklápacieho podnosu. Nachádza sa pod umývadlom a používa priestor, ktorý sa zvyčajne ignoruje. Táto podnos je odolný voči škvrnám a je vyrobený z plastu odolného voči vlhkosti.

9. Sink Base SuperCabinet

Správne usporiadaný priestor pod umývadlom.

Priestor pod umývadlom nebude taký strašidelný, ak je správne usporiadaný. Takéto posuvné zariadenie so špeciálnym podnosom, na ktorý sa zmestia všetky špongie, čistiace prostriedky a handry.

10. Organizácia boxu pre malé veci

Pre dokonalú objednávku v kuchyni.

Každý má škatuľu, do ktorej hádže najrôznejšie drobné veci, ako sú nožnice, kancelárske sponky, škótske pásky atď. Ak ich rozdelíte do samostatných sekcií, môžete ich ukladať oveľa prehľadnejšie a nebudete ich musieť dlho hľadať.

11. Spíž

Sklad v kuchyni - ideálne miesto na uloženie.

V malých kuchyniach zvyčajne nie sú žiadne skladovacie priestory a namiesto toho, aby ste v kuchynských skrinkách využili ďalší priestor na skladovanie potravín, môžete vytvoriť kreatívny vertikálny výsuvný stojan. Táto vec je vhodná aj do najužších priestorov medzi bežnými kuchynskými skrinkami alebo skrinkami.

12. Nádoby na uchovávanie potravín

Nádoby na potraviny.

Spravidla málokto premýšľa o tom, čo uchováva múku, cestoviny atď. Na tento účel sa oplatí používať sklenené nádoby s vzduchotesnými viečkami.

13. Skrinka na metlu a mop

Skrinka na metlu a mop.

Metly a mopy zjavne nezodpovedajú ani vizuálne najatraktívnejšiemu dizajnu kuchyne. Preto sa oplatí uchovávať ich v samostatnej uzavretej kuchynskej skrinke spolu s čistiacimi roztokmi a lopatami.

14. Wall Manager System

Spomenúť si na všetky záležitosti.

Môžete si vytvoriť skutočného domáceho organizátora, ktorý vám pripomenie všetky nadchádzajúce udalosti. Správca steny používa dve paralelné vodorovné tyče pripevnené k stene. Používajú sa s organizačným príslušenstvom, napríklad s tabuľou na poznámky a nálepkami, ako aj s priečinkami na dokumenty. Môže byť použitý ako kontaktné miesto doma na sledovanie vašich zoznamov úloh, triedenie odchádzajúcich a prichádzajúcich správ a na uchovávanie dôležitých dokumentov.

15. Stojan na „vodopád“ pre korenie

Na korenie bielych v poriadku.

S takým dômyselným korením na korenie už nikdy nebudete musieť hádzať okolo chrbtov nástennej skrinky, aby ste našli korenie alebo škoricu. Stojan je nainštalovaný v akejkoľvek kuchynskej skrinke.

Pin
Send
Share
Send
Send