Užitočné nápady

25 hackovanie v pohode, čo pomôže rýchlejšie a rýchlejšie čistenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakaždým, keď príde čas na vyčistenie domu, stojíme, pozeráme sa na všetko, čo bude treba čo najskôr vyčistiť a utrieť, a naše ruky siahajú po plynovej nádobe, aby na to všetko zapálila, a to je koniec. Absolútne všetci ľudia nenávidia čistenie v dome, najmä keď príde večer, a hľadáte miesto, kde by ste si mohli unavené telo pripevniť.

Ponúkame vám jednoduché, užitočné a veľmi efektívne rady týkajúce sa upratovania domu, ktoré vám zaručene ušetria čas, peniaze a námahu, ako aj pomôžu vecim slúžiť oveľa dlhšie.

Zjednodušte umývanie

1. Ak strana umierla vo vašom dome a nie je tu žiadna túžba ani sila umývať riad, namáčajte ju večer. Platí to najmä pre poháre vína, ako aj príbory: pranie suchého vína z krehkých úzkych pohárov alebo zo sušených zemiakov s vidličkou nie je najpríjemnejšou vecou. Ráno ich stačí oplachovať čistiacim prostriedkom.

2. Hlavná životná hackerská párty - nepoužívajte bežné jedlá. Nájdite v obchode krásne papierové platne na dlhý čas bez problémov, najmä preto, že ich môžete vyzdvihnúť pod obrus. Potom nemusíte umývať riad, stačí vyhodiť.

3. Pozvite osobu, ktorá nemôže spať, ak je v umývadle horská misa. Možno sa ráno ráno magicky vyparí špina.

4. Ak chcete zmraziť zvyšky jedla v nádobe, najskôr ich utrite rastlinným olejom. Odstránenie obrobku bude jednoduchšie, plast nie je nasiaknutý zápachom a omýva sa omnoho ľahšie.

5. Buďte najnáročnejšími a mraziacimi potravinami v obaloch a nádobách z nakúpených potravín. Môžete si dokonca kúpiť na sklade špeciálne jednorazové kontajnery av prípade potreby ich použiť.

Skryte to, čo sa nepozorovane znečistí

6. Olej z horúcich panvíc, vyparovanie z vriacej polievky a iba nepatrne usadzujúci prach na riad. Je lepšie skryť aj tie najkrajšie taniere, najmä ak používate dve alebo tri sily denne.

7. To isté možno povedať o hlavných zberačoch prachu každého bytu - knihy a sošky. Vložte ich do skrinky so sklenenými dverami a nenápadne sa predvádzajte s knižnicou.

11. Nakúpte topánky a vložte do chodby. Teraz nemusíte zložiť svoje topánky, aby ste si zobrali batoh z miestnosti. Ak nechcete míňať peniaze, jednoducho presuňte balík s balíčkami bližšie.

12. Pred príchodom hostí vložte nepotrebnú handru okolo topánky. Tento životný hacking je užitočný najmä v zime, keď zmes činidiel a topiaci sa sneh privedený na topánku môže zašpiniť polovicu bytu. Potom môžete jednoducho vyhodiť zbytočnú handru.

13. Pre tých, ktorí majú vždy na chodbe veľa obuvi, je malá polička perfektná. Jej úloha je rovnaká ako úloha handry: nedovoľte, aby sa špina dostala na zem. Nenechajte sa v noci zakopnúť o kopec topánok.

Sledujte odpadky

14. Noviny položte na spodnú časť zásobníka. Nebude teda potrebné ich umyť, aj keď sa obal pokazí a vyteká, jednoducho vyhodí noviny. A aby ste sa vyhli nepríjemnému zápachu, dajte do novín pár polievkových lyží sódy.

15. Vložte do miestnosti odpadkový kôš, ak tam trávite veľa času. Nezaberie to veľa miesta, ale papierové odpadky, obaly na triesky a iné malé odpadky nebudú nikde presne ležať. Je lepšie kúpiť menšie vedro. Domové vedrá sa zaplňujú dlhšie, ale to nezačína lepšie.

Uľahčite pranie

16. Kúpte si malý kôš na bielizeň. Čím je kôš menší, tým častejšie sa zaplní - musíte bielizeň prať. A čím menej bielizne v práčke, tým lepšie je pranie.

17. Získajte špeciálne vrecko zo sieťoviny na pranie oblečenia a ponožiek. Ak vrecko nie je príliš tesné, je možné ho priamo usušiť. A už žiadne chýbajúce ponožky!

18. Ak je rodina veľká, kúpte trojitý kôš na bielizeň a ihneď ho roztriedte na tmavé, svetlé a farebné. Veľmi pohodlné.

Aplikujte na hackovanie život hackerský prístup

19. Kondicionér na obrúsky na sušenie bielizne v stroji nie je neobvyklý. Používajú sa na zabezpečenie toho, aby odev nebol tak pokrčený, príjemne voniaci a ľahšie žehliaci. Málokto však vie, že je veľmi dobré utierať nábytok. Obrúsky sú impregnované špeciálnym antistatickým zložením, ktoré spomaľuje hromadenie prachu. Ak tieto obrúsky nie sú po ruke, urobí sa akákoľvek vložka a antistatická vložka na oblečenie.

20. Na uľahčenie udržiavania chladničky v čistote odrežte kúsky papiera na pečenie na veľkosť každej police a vložte ich pod jedlo. Ak dôjde k rozliatiu alebo vytečeniu, nebudete musieť poličku dostať a umyť sa. Aj keď ste si nevšimli problém ihneď a všetko sa podarilo vyschnúť, stačí vymeniť list papiera za čistý. Nezabudnite urobiť to isté s krabicami na zeleninu.

21. Naneste trochu látky na holenie a utrite zrkadlo v kúpeľni. Takže to zamlží oveľa menej a nebudete ho musieť umývať tak často.

A nakoniec

22. Pokúste sa zapnúť hudbu: dostať sa pod ňu nie je také depresívne.

23. Otvorte závesy a zapnite svetlo. To nielen zvýši vašu náladu, ale tiež vám pomôže vidieť všetky nečistoty.

24. Začať čistenie niečím jednoduchým, aby ste sa postupne zapojili do procesu.

25. Pokúste sa pravidelne čistiť, takže čistenie bude trvať stále menej a menej. Môžete vyčistiť každý deň, ale iba v jednej miestnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send