Užitočné nápady

14 zložitých trikov, vďaka ktorým je ľahké stať sa guru na varenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa chcete stať kulinárskym guruom, nie je potrebné absolvovať univerzitu v odbore „kuchár“ alebo stráviť všetky dni sledovaním kulinárskych programov. Pri varení, rovnako ako v ktorejkoľvek inej oblasti nášho života, je dôležitá prax, z ktorej pochádzajú skúsenosti aj vedomosti.

Skúsené ženy v domácnosti vedia veľa malých užitočných trikov, ktoré používajú pri varení a sú radi, že sa podelia o všetky začínajúce hostesky. Ako pokračovanie tohto článku nájdete 14 jednoduchých tipov na varenie, ktoré vám ušetria čas strávený v kuchyni.

Odstráňte prebytočný tuk z polievky alebo praženého mäsa pomocou kociek ľadu

Do pripravenej polievky alebo pečené hádzať nejaké kocky ľadu. Zmrazené a stvrdnuté gule tuku stúpajú na povrch v miestach, kde kúsky ľadu padli, a môžete ich ľahko odstrániť pravidelnou lyžičkou.

Ďalším spôsobom, ktorý vedie k podobnému výsledku, je nechať vychladenú polievku alebo opečenú v chladničke na chvíľu. Tuk vystúpi na povrch a stvrdne, dá sa ľahko odstrániť a potom misku znova zohriať.

Lúpanie cesnaku je ľahké po spracovaní v mikrovlnnej rúre.

Vložte hlavu cesnaku do mikrovlnnej rúry na desať sekúnd. Keď to dosiahnete, opuchnuté mokré plevy sa jednoducho skĺznu pod vaše prsty ako mágia.

Ďalším spôsobom čistenia cesnaku

Je potrebné rozdrviť hlavu cesnakovej dlane a vložiť ju do kovovej misky. Potom vložte ďalšiu misku do prvej a niekoľko sekúnd trepte. Po vybratí hornej misky uvidíte strúčiky cesnaku úplne olúpané.

Naplňte mušle a mušle vodou pridaním niekoľkých polievkových lyžíc múky.

Otvoria dvere a vyliezú sa, aby zjedli múku a nechajú všetok piesok a štrk vo vnútri. Nechajte ich vo vode tridsať minút, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Pomocou mikrovlnnej rúry zvýšte výťažok citrusovej šťavy.

Citrón (alebo iné citrusové ovocie) zahrievajte v mikrovlnnej rúre po dobu 20-30 sekúnd. Potom ju pritlačte dlaňou a prevráťte ju na tvrdý povrch a potom ju rozrežte na polovicu. Ovocie bude mäkšie a vytlačiť šťavu bude oveľa jednoduchšie.

Pred rozdrvením zelene hodte štiepku soli na doštičku

Trenie a hmotnosť soli nedovolia, aby sa zelená palica prilepila na povrch noža a plazila sa po celej doske. Mimochodom, táto metóda je dobrá pre rozmarín alebo tymián, ale napríklad bazalka by mala byť výlučne roztrhané ruky.

Pred vyprážaním na panvici vypustite mäso alebo morské plody.

Na odstránenie všetkej vlhkosti z povrchu mäsa použite obrúsok. Toto zabráni prebytočnej pare (alebo, horšie, striekajúcej vode), keď príde do kontaktu s horúcim povrchom panvice. Vlhkosť alebo para tiež odrádza od karamelizácie, ktorej dobre uvarené pečené mäso má vďaka svojej chrumkavej kôre.

Nakrájajte šalát za pár sekúnd.

Zoberte hlávkový šalát a čo najťažšie ho zasiahnite stonkou na tvrdý povrch. Otočte a odstráňte stopku, potom sa listy ľahko oddelia a môžete ich rýchlo nasekať nožom.

Pred varením umyte ryžu, aby ste sa neviazali na hrudky.

Surovú ryžu vložte do sita alebo cedníka a vypláchnite ju tečúcou vodou, až kým nebude priehľadná. Pomôže to odstrániť nežiaduci škrob, ktorý počas varenia spôsobuje zlepenie ryže. Takže môžete ľahko získať drobivú ryžu.

Premrazenú ryžu zmrazte

Po uvarení veľkého hrnca ryže vychladnite zvyšky, vložte ich do mikrovlnnej nádoby a zmrazte. Ak je ryža opäť potrebná, do nádoby jednoducho nalejte niekoľko polievkových lyžíc, prikryte navlhčenými obrúskami a vložte do mikrovlnnej rúry na 1-3 minúty a potom premiešajte. Ak je to potrebné, opakujte ošetrenie, kým sa nedosiahne požadovaná teplota.

Drevenou lyžicou zabráňte transfúzii peny cez okraj misy

Táto metóda funguje, pretože suchá lyžica pri izbovej teplote ničí penové bubliny a zráža ich (jav má úplne vedecké vysvetlenie). Je dôležité mať po ruke niekoľko drevených lyžičiek, pretože pre sedimentáciu peny musí byť suchá, inak sa môže zdeformovať.

Tvrdý hnedý cukor rozdrvte v mikrovlnnej rúre a vode

Ak sa váš hnedý cukor zmenil na kameň, tento problém má jednoduché riešenie. Vložte kúsok cukru do nádoby, posypte ho vodou a vložte do mikrovlnnej rúry na tridsať sekúnd. Tento postup opakujte a kontrolujte každých tridsať sekúnd, kým sa cukor nerozomelie. Aby ste tomu zabránili, v budúcnosti skladujte cukor v uzavretom obale alebo nádobe s pevne priliehajúcim vekom.

Navlhčite prsty vodou, aby ste odstránili vaječné škrupiny.

Zasiahnutie kúskov škrupiny do žĺtka je najnepríjemnejšou vecou, ​​ktorá sa môže pri varení vajec vyskytnúť. Ak si však namočíte prsty vodou, ľahko sa odstráni bez toho, aby ste zničili šupku žĺtka a pred jedlom si zachovali pozitívnu náladu.

Nikdy nerozmrazujte steaky.

Pamätajte si, že mrazený steak bude chutiť nielen po smažení lepšie ako predtým rozmrazený, ale tiež pečie rovnomerne a stráca menej vlhkosti, pričom zostane šťavnatý.

Pin
Send
Share
Send
Send