Užitočné nápady

16 útulných nápadov, ktoré inšpirujú praskanie a transformáciu balkóna

Pin
Send
Share
Send
Send


Je potrebné pripustiť, že väčšina z nás používa balkón ako odpadkový kôš. Posielajú sa tu zvyšky stavebných materiálov, banky, staré veci, ktoré sú žalostne vyhodené, ale už sa nepoužívajú na zamýšľaný účel.

A tak chcete, aby balkón alebo lodžia vyzerali ako obrázky z časopisov o dizajne interiéru. Všetko je vo vašich rukách. Stačí sa pozrieť na odpadky z iného uhla a zariadiť roh oázy v dome.

1. Citrónová sviežosť

Otvorený balkón so žltými prízvukmi.

Samozrejme nemôžete sedieť na otvorenom balkóne v zime alebo v lete. Ako viete, teraz je čas navrhnúť vlastný balkón. Najprv sa zbavte koša a usporiadajte povrch. Dajte malý stôl do svetlého odtieňa, jednu alebo niekoľko skladacích stoličiek, niekoľko pohovkových vankúšov. Naplňte atmosféru malými predmetmi dekorácie a kvetinami v kvetináčoch.

2. Moderná elegancia

Elegantná lodžia v neutrálnych farbách.

Táto fantastická loggia v bielom, rozdelená do dvoch funkčných oblastí: práca so stolom a regálmi a salónik s barom a tmavo hnedými stoličkami. Atmosféra je doplnená hustými béžovými závesmi.

3. Rustikálny štýl

Rustikálny balkón.

Nádherná lodžia s murivom na stenách, panoramatickými oknami, veľkou pohodlnou stoličkou a kompaktným stolom z píleného dreva. Interiér dotvárajú grafické obrazy, lampy a kvetináče, vďaka ktorým je štýlový a kompletný. Podľa nášho názoru bude v takej atmosfére príjemné stráviť čas bez ohľadu na počasie a ročné obdobie.

4. Hojdacia sieť

Malý balkón s hojdačkou.

Predstavte si, že použijete iba jednu položku, a na balkóne môžete vytvoriť vynikajúci komfort a pohodu. A táto položka je hojdacia sieť. Venujte pozornosť neštandardným farebným modelom, makrám a okrajom. Kompletné vybavenie s množstvom zelene v kvetináčoch.

Minimalistický balkón v námornom štýle.

Úzka lakonická lodžia s bielym obkladom, vysokým parapetom, barovými stoličkami a kompaktnou pohovkou s jasne modrým sedadlom sú dokonalým príkladom vytvorenia pohodlného priestoru s minimálnymi investíciami.

6. Veľká pohovka

Balkón s veľkou pohovkou.

Dostatočne priestranná lodžia, ktorej hviezdou bola veľká rohová pohovka z drevených paliet. Na podlahu môžete položiť koberec bohatej zelenej farby.

Poznámka: Nábytok z paliet sa už dlho presunul z kategórie priemyselných výrobkov do kategórie trendov. Odborníci v oblasti výroby nábytku pripúšťajú, že vôbec nie sú prekvapení, pretože nákladné palety sa najčastejšie vyrábajú z kvalitného dreva a doba ich použitia na určený účel je pomerne malá. Výsledkom je, že sa hromady paliet hromadí medzi stavebnými robotníkmi. Aby sa nečakalo na recykláciu, predávajú sa s veľkou zľavou dizajnérom a remeselníkom.

7. Provence

Balkón v štýle Provence.

Tento štandardný balkón je vynikajúcim príkladom toho, ako urobiť tento malý priestor vlastnými rukami a bez veľkých výdavkov. Na jeho usporiadanie budete potrebovať najjednoduchšiu lavicu, niekoľko mäkkých poťahov nábytku a malý stôl. Na doplnenie sprievodu vám pomôžu tkané výrobky vyrobené ručne: vankúšik, koberec, prútené obrúsky a svetlé obliečky na vankúše.

8. Glamour

Balkón v dievčenskom štýle.

Očarujúci priestor zdobený svetloružovými odtieňmi bez ozdôb. Z nábytku je tu iba malá pohovka a minimalistický stôl. Na vytvorenie atmosféry sa používa osvetlenie, maľovanie, dekoratívne osvetlenie a váza.

9. Perspektíva

Nekonečný priestor lodžie.

Každý, kto chce aspoň vizuálne zväčšiť plochu svojho balkóna, odporúčame vám pozrieť si tapetu s fotografiou. S ich pomocou môžete doslova vymazať steny a vytvoriť ilúziu nekonečného priestoru.

10. Odpočíváreň

Svetlá izba na balkóne.

Pomocou správne vybraného nábytku a povrchových úprav môžete na balkóne vytvoriť ďalšiu celú miestnosť. Pozoruhodným príkladom je lodžia, zdobená v bielych a žltých odtieňoch, s priestorom na kávu, veľkým šatníkom, kobercom, zeleňou a pôvodnými lampami. Je príjemné stráviť dni a večery na takomto mieste bez ohľadu na sezónu mimo okna.

11. Miesto stretnutia

Balkón s pohovkou pre veľkú spoločnosť.

Moderná lodžia s kamenným povrchom na jednej zo stien, originálny stôl a pohovka z mäkkého rohu sa stanú obľúbeným miestom pre veselé stretnutia s priateľmi.

12. Kúzelné blikanie

Otvorený balkón s pôvodným osvetlením.

Najjednoduchší dizajn neglazovaného balkóna, v ktorom bolo možné vytvoriť útulnosť pomocou svietidiel-girland, ktoré vyplnili priestor mäkkým rozptýleným svetlom.

13. Zelená oáza

Regály pre rastliny na balkóne.

V lete je možné z otvoreného balkóna urobiť miesto na oddych a skutočnú rozkvetú oázu. Na to budete potrebovať vysoký stojan, ktorý si môžete vyrobiť z vlastných lamiel alebo si kúpiť hotový. Priskrutkujte stojan k stene, naplňte ho kvetináčmi s rastlinami, vložte do rohu balkóna prútené kreslo a pripravte sa na príjemné teplo a magické arómy zelene.

14. Zelený trávnik

Zelený trávnik na balkóne.

Chcete diverzifikovať svoj život v meste? Z balkóna urobte svetlý trávnik. Za týmto účelom maľujte zábradlie jasnou farbou, zakryte podlahu kobercom napodobňujúcim trávnik, postavte ľahký stôl a niekoľko stoličiek, dokonca si môžete dať slnečník. Doplňte dekor s farebnými policami, originálnymi kvetináčmi a roztomilými papierovými girlandami.

15. Botanická záhrada

Botanická záhrada na balkóne.

Úzka loggia so smotanovým povrchom, obrázky rastlín na stene a malá pohovka ponorená do zelene vysokých izbových rastlín budú skvelým miestom pre odpočinok odpočinku introvertov, ktorí milujú prírodu.

16. Klasika

Štýlový a lakonický dizajn lodžie.

Štýlový a lakonický dizajn štandardnej úzkej lodžie postavený na princípe kontrastu. Biely povrch tu zvýrazňuje farbu tmavých kusov nábytku.

Pin
Send
Share
Send
Send