Užitočné nápady

18 domácich trikov, ktoré vám uľahčia život

Pin
Send
Share
Send
Send


Dokonca aj v stenách domu sú situácie, keď sa vyžaduje zručnosť a neštandardný prístup. To vám pomôže ušetriť čas a niekedy aj nervy, zefektívniť veci v dome a vo všeobecnosti uľahčí život.

V tomto článku budeme hovoriť o 18 trikoch, ktoré budú určite pre mnohých užitočné.

1. Rýchle balenie

Balíme veci rýchlo a pohodlne.

Aby ste nestrácali čas odstránením vecí z vešiakov a úhľadným skladaním, môžete jednoducho vziať niekoľko veľkých vreciek na odpadky a ponoriť do nich veci bez toho, aby ste ich zo skrinky vybrali. Rýchlo a v tomto procese sa nebude pamätať nič. Okrem toho následné zabalenie tiež nezaberie veľa času.

2. Upevnenie tabletu na stenu

Spoľahlivý a lacný spôsob pripojenia tabletu.

Prečo dávať peniaze špeciálnym držiteľom, ak na tento účel môžete použiť bežné plastové samolepiace háčiky? Potrebujú lepiť tak, ako je to znázornené na obrázku - je pripravený neobvyklý a pohodlný držiak!

3. Univerzálny kľúč

Kľúč bol vo veľkosti.

Ak svrbenie uvoľniť maticu, ale požadovaná veľkosť kľúča nebol nájdený po ruke - žiadny problém. Vezmite ten, ktorý je väčší a pri tom použite mincu, ktorá upraví nástroj na požadovanú veľkosť.

4. Hermetické balenie

Domov Tetrapak.

Najbežnejší hrdlo plastovej fľaše má veľký potenciál. S ním môžete z mäkkých výrobkov urobiť tesné obaly. Jednoducho odrežte krk a zanechajte malú časť fľaše, odstráňte uzáver a cez otvor vsuňte hornú časť vaku. Potom vypnite celofán a otočte kryt späť. Hotovo!

5. Otvory v stene

Otvor v stene je jednoduchý.

Ak chcete položiť predmet na stenu hladko, pred vŕtaním otvoru ho naskenujte a vytlačte. Papierová kópia urobí diery na správnych miestach a zabráni chybám.

Spoľahlivá vyrovnávacia pamäť kľúča.

Skrytie kľúčov k domu pod koberčekom je už nebezpečné. Mnoho zlodejov vie o tomto úkryte a môže ľahko vstúpiť do obydlia. Oveľa originálnejšou a bezpečnejšou možnosťou by bolo použitie nádoby na analýzu. Na kryt nádoby s horúcim lepidlom stačí nalepiť kameň. Vložte kľúč do nádoby a ponorte vyrovnávaciu pamäť do všeobecnej hromady kameňov pred domom.

7. Autonómny zavlažovací systém

A izbové rastliny jednoducho nezaschnú.

Naplňte sklenené fľaše vodou a pochujte ich do kvetináčov s hrdlom dole, ako je to znázornené na fotografii. Tento trik vám umožní zabudnúť na zalievanie rastlín asi týždeň, čo je veľmi užitočné, keď majitelia odchádzajú z domu na výlety.

8. Útulné pieskovisko

Pre pohodlie dieťaťa.

Pre deti je možné zariadiť zábavu v stane tým, že do nej nalejeme piesok. Takto budete mať veľmi útulný a kompaktný pieskovisko, ktoré bude chránené pred dažďom. Tento vynález určite ocenia mladší členovia rodiny.

9. Vyhľadajte malé položky

Nájdite maličkosť.

Ak sa pod pohovku skrútila nejaká maličkosť a stratili ste nádej, že ju nájdete sami, vyslobodíte vysávač a nylonové pančuchy. Vyberte nohu z prístrojovej trubice a namiesto toho napnite nylonové pančuchy. Zapnite vysávač a spustite ho na miesto, kde by potenciálne mohla ležať strata. Vďaka pančuchu sa maličko nevkĺzne do samotného vysávača, ale bude lipnúť na látke.

10. Pohodlné balenie vianočných stromčekov

Balenie vianočného stromu.

Tento trik bude záľubou tých, ktorí musia každý rok prekonať lenivosť, aby odstránili vianočný stromček. Bez toho, aby ste ich vybrali, zabaľte ich do obyčajnej fólie a zlikvidujte ich z bytu. Budúci rok sa už nemusia prezliecť novoročné atribúty - zostane iba to, že film odstránime a všetko bude pripravené.

11. Pôvodné miesto pre vešiaky.

Stolička ako vešiak.

Čalúnené skladacie stoličky sa dajú priklincovať na stenu a použiť ako prídavné police a miesto pre vešiaky.

12. A necht je upchatý a prsty sú neporušené

A prsty sú neporušené a necht je upchatý.

Aby ste sa vyhli nárazom prstami pri zatĺkaní, môžete nechty upevniť hrebeňom.

13. Alternatíva k zápasom

Špagety ako alternatíva k zápasom.

Ak v tom okamihu v dome neboli žiadne zápasy, dajú sa ľahko nahradiť bežnými špagetami, ktoré horia horšie ako drevo. Navyše, niekedy sú pohodlnejšie v prevádzke ako doba horenia.

14. Pohodlné skladovanie v chlade

Kuchynská ergonómia.

Aby sa výrobky vo vreckách neotáčali okolo chladničky, je možné ich pomocou sponky pripevniť k mriežke. Takto je možné do chladničky priviesť poriadok a zabrániť tak rozliatiu potravín.

15. Kompaktné skladovacie tričká

Vždy žehlené košele.

Ak chcete pohodlne umiestniť tričká, môžete plávať krúžky na záclony do kúpeľne. Musia sa pripevniť na vešiak v správnom množstve a potom na krúžkoch samy o sebe, aby zaviazali košele. Pohodlné, kompaktné a na nič sa nebude pamätať.

16. Neobvyklý stojan na laptop

A ventilátor nie je potrebný.

Hustý podnos pod vajcami sa dokonale hodí ako stojan pre laptop, aby sa počas prevádzky neprehrial. Rozpočet a efektívna možnosť.

17. Expresné chladiace nápoje

Rýchlo vychladený nápoj? Áno, ľahko!

Zabaľte fľašu s nápojom do vlhkej handričky a vložte ju do chladničky na približne dvadsať minút. To bude stačiť na ochladenie kvapaliny.

18. Upevnenie koncov lepiacej pásky

A žiadne trápenie.

Aby ste nepretržite hľadali začiatok lepiacej pásky a potom ju neodtrhli - nalepte na špičku lepiacej strany pravidelnú svorku, ktorá upevní pásku a zabráni jej priľnutiu na povrch.

Pin
Send
Share
Send
Send