Užitočné nápady

Tipy a triky, ktoré vám pomôžu využívať kuchynské zariadenia na maximum

Pin
Send
Share
Send
Send


V domácnosti majú každý rok v domácnosti stále viac a viac zariadení, ktoré sú určené na uľahčenie procesu varenia.

Mohlo by sa zdať, že nové a neznáme môžu byť v šľahačke alebo zeleninovom šúpači, ale skepticizmus nie je potrebný.

Zhromaždili sme 14 malých trikov, ktoré pomôžu využívať kuchynské zariadenia na maximum.

1. Objem chladničky

Neplňte chladničku na maximum.

Pod šnúrkou vyzerá naplnená chladnička chladne iba vo vašej fantázii. V skutočnosti nie je možné preťažiť chladničku. Nadmerné zaťaženie políc narušuje cirkuláciu vzduchu a môže zmeniť celkovú teplotu. Z tohto dôvodu veľa výrobkov len kazí. Aby ste udržali chladničku v dobrom stave a plnili jej funkciu, nechajte na policiach voľný priestor, rozdeľte jedlo do skupín a skladujte v samostatných uzavretých nádobách.

2. Použitie umývačky riadu

Tajomstvo kvalitného umývania riadu v umývačke riadu.

Mnoho ľudí verí, že umývačka riadu s tukom nezvláda dobre. Toto tvrdenie je však zásadne nesprávne. Najťažšie zariadenie zvláda zvyšky cestovín a obilnín. Aby bolo pranie efektívne, umiestnite taniere so zvyškami uhľohydrátov do strednej časti práčky, kde je tlak zvyčajne najsilnejší.

3. Skrinka pod rúrou

Skutočný účel skrinky pod rúrou.

Väčšina ľudí ukladá plechy na pečenie a staré panvice do skrinky pod rúrou bez toho, aby predpokladala, že má úplne iný účel. V skutočnosti je táto skrinka navrhnutá tak, aby varené jedlo udržiavala dlhšie teplé. Teplo z rúry neumožňuje riadu vychladnúť bez toho, aby ich vysušilo.

Túto techniku ​​používajte podľa určenia.

Z nejakého dôvodu je väčšina ľudí presvedčená, že mixér je rovnaký ako kuchynský robot. Takéto klamanie často vedie k rýchlej poruche mixéra, ktorý jednoducho nezvláda zaťaženie. Ak chcete, aby zariadenie slúžilo dlhšiu dobu, nepreťažujte ho. Pamätajte, že v kuchynskom robote musíte mleté ​​pevné potraviny a mixér odvedie vynikajúcu prácu s mäkkou zeleninou, zeleninou a tekutinami.

5. Úžasný fakt

Rozdrvenie cesnaku.

Ukazuje sa, že strúčiky cesnaku sa pred vložením do tlače nemusia čistiť. Jednoducho ich dobre umyte. Nebojte sa, plevy zostanú v tlači a nemusíte tráviť čas zbytočnými procesmi.

6. Varenie v tlakovom hrnci

Proces varenia v tlakovom hrnci.

Často používame na varenie tlakový hrniec, stále zdvíhame veko a pozeráme na jedlo. Výrobcovia však tvrdia, že to nie je potrebné. Zakaždým, keď nadvihnete veko, teplota klesne a podľa toho sa zvyšuje aj doba varenia.

7. Škrabka na zemiaky

Správne používanie šupiek zemiakov.

Nemali by ste si myslieť, že šupka zemiakov a bežný nôž sú rovnaké. V skutočnosti použitie zariadenia na čistenie zemiakov umožní rezanie pokožky čo najtenšie. Nezabudnite, že musíte šúpať zemiaky iba v smere od vás. Táto metóda sa výnimočne považuje za správnu a bezpečnú.

8. Spaghetti Spoon

Otvory v špagetovej lyžičke.

Otvory v lyžičke špagety nie sú len na vypustenie prebytočnej vody. Ukazuje sa, že sa dajú použiť na meranie optimálneho množstva suchých rezancov na osobu.

9. Nôž na zeleninu

Nôž so zárezmi.

Každý vie, že väčšina nožov má celý rad produktov, ktoré sa odporúčajú rezať. Napríklad nôž s výrezmi nebude môcť mäso porezať, ale dokonale sa vyrovná s kožou zeleniny a ovocia. Špička takého noža má obvykle tvar, ktorý vám umožňuje nasekať plátok.

10. Špinavý sporák

Nečistoty na horákoch predlžujú dobu varenia.

Nedovoľte, aby bol varný povrch sporáka, ako aj panvice, zakrytý tukom a kvetom. Odborníci tvrdia, že takáto nedbanlivosť zvyšuje spotrebu energie a predlžuje dobu varenia.

11. Prečo neukladať do chladničky

Potraviny, ktoré by nemali byť uchovávané v chladničke.

Nie všetky potraviny sa odporúčajú chladiť a moderný systém No Frost vedie k tomu, že jedlo jednoducho schne alebo stráca svoju chuť. Preto neskladujte v chladničke zemiaky. Vplyvom nízkej teploty sa škrob premení na cukor, vďaka ktorému budú mať misky sladkú chuť. Cibuľa a cesnak je tiež lepšie dať do tmavej skrinky. Paradajky by sa tiež nemali skladovať v chlade, pretože v dôsledku nízkej teploty sa mení ich štruktúra a plody sú mäkké a uvoľnené.

12. Zlé okolie

Kam umiestniť chladničku.

Umiestnenie chladničky je veľmi dôležité. Špatné okolie alebo zlé umiestnenie môžu viesť k rýchlemu zlyhaniu jednotky. Najprv venujte pozornosť tomu, kde je chladič chladničky. Ak je pripevnený k zadnej stene, uistite sa, že sa táto časť nedotýka steny. Chladničku nikdy neumiestňujte do blízkosti vykurovacích zariadení alebo kachlí.

13. Spotreba energie

Trieda energetickej účinnosti.

Sadzby za elektrinu rýchlo rastú, čo znamená, že je čas postarať sa o energetickú účinnosť spotrebičov vo vašej domácnosti. Preto pri skladovaní nového zariadenia pre kuchyňu venujte pozornosť triede energetickej účinnosti. Pamätajte, že najdrahšie domáce spotrebiče v kuchyni sú mikrovlnné rúry, elektrické kanvice a hriankovače. Ak ich chcete uložiť, používajte ich menej často.

14. Pamätajte si čas

Nesprávne použitie zariadení a ich preťaženie.

Ak chcete, aby vám vaše zariadenia slúžili mnoho rokov, nepreťažujte ich. Pamätajte, že optimálny prevádzkový čas mixéra je 20-30 sekúnd a kuchynský robot môžete používať bez zastavenia nie dlhšie ako 20 minút. Ak vám tento čas nestačil, urobte si prestávku na pár minút.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send