Užitočné nápady

17 tajomstiev, ktoré vám pomôžu ľahko zvládnuť každodenné problémy

Pin
Send
Share
Send
Send


V živote je už plný problémov, aby sa naplnil každodenným životom.

Málokto si uvedomuje, ale existuje veľa možností, ako vám uľahčiť život, len začnete robiť obvyklé veci iným spôsobom.

Tento článok predstavuje 17 rôznych trikov, ktoré sa pravdepodobne hodia pre každého.

1. Ako zavesiť sveter

Aby sa sveter nerozťahoval.

Šírka ramien často presahuje šírku ramien, kvôli čomu na nich bundy nespoľahlivo visia a niekedy padajú, a niekedy nesúlad vo veľkosti spôsobuje deformáciu produktu. A aby sa tieto problémy už nestali, stačí svetre zavesiť inak alebo ich radšej zavesiť, ale zložiť.

Na tento účel položte výrobok na rovný povrch, potom ho zložte na polovicu a vešiak na šaty položte na vrch tak, aby hák z neho padal do oblasti podpazušia. Teraz stačí zabaliť výrobok okolo závesu a to je všetko, nemôžete sa obávať, že sveter spadne.

2. Aby vrece na odpadky nelúpalo do vedra

Správne upevnenie vrecka na odpadky.

Pravdepodobne veľa ľudí pozná situáciu, keď vrece na odpad spadne do nádoby, v dôsledku čoho dôjde k strate významu jeho obsahu v vedre. Aby sa tomu zabránilo, je lepšie si kúpiť vrecia s perami alebo použiť tašky uvedené v supermarketoch. Po druhé, do vedra musíte pripevniť háčiky lepkavo, ktoré sa predávajú v železiarňach. Teraz, keď ponoríte tašku do vedra, jednoducho pripevnite rukoväte na háčiky a už sa nebude plaziť.

3. Ľadový vak

Kompresia za studena pre všetky príležitosti.

Ak sú v dome športovci, ktorí sú náchylní na zranenie, alebo deti, ktoré pravidelne dostávajú modriny, taká taška je nevyhnutná. Na zasiahnuté miesto je užitočné aplikovať niečo studené a aby ste nerozmrazili jedlo, môžete urobiť nasledujúce. Budete potrebovať vrecko na zips, lekársky alkohol a vodu. Zmiešajte vodu a alkohol v pomere 1: 3, do vrecka nalejte tekutinu, pevne ju uzavrite a vložte do mrazničky. Je hotové.

Buďte elegantní!

Bez ohľadu na to, ako vyzerá a bez ohľadu na to, aké pohodlné je, držanie pohára vína za pohár je nesprávne. Na tento účel má sklo dlhú nohu. Ide o to, že telesná teplota nápoj veľmi rýchlo zahrieva, čo vedie k strate primárnych chuťových vlastností vína.

5. Používajte slúchadlá správne.

A dokonca aj slúchadlá musia byť schopné správne sa nosiť.

Vákuové, vertikálne a kvapôčkové slúchadlá sú teraz na vrchole svojej popularity, ale všetky majú jednu nepríjemnú vlastnosť - často vypadávajú z uší, najmä pri chôdzi alebo joggingu. Aby slúchadlá sedeli pevnejšie a nevyskakovali z miesta, kde by nemali byť, položte ich hore nohami a predtým vložte drôt za ucho.

6. Vysoko kvalitná ochrana pred kvapkami

A kefa nikdy nezlyhá.

Na ochranu všetkého pred zbytočným znečistením a úspornejšie vynakladanie farby z plechovky, môžete použiť najbežnejšiu kancelársku gumu. Posledná potreba vytiahnuť jar, ako je znázornené na obrázku. A zakaždým, po odstránení kefy z pohára, stačí odstrániť prebytočnú gumu.

7. Univerzálne poťahy na odevy

Skryte zimné oblečenie na leto.

Ak v šatníku nie je miesto alebo náhle došlo k neočakávanému pohybu, aby ste nestrácali čas zbieraním vecí, môžete ich vložiť naraz do veľkej tašky a utiahnuť ich z vreciek gumovými pásikmi alebo stuhami. Závesné veci na mieste budú tiež jednoduchšie a rýchlejšie.

8. Kompaktné a pohodlné skladovanie v chlade

Originálny spôsob skladovania potravín v chladničke.

Výrobky balené vo vreckách je vhodné skladovať v pozastavenom stave. Takže sa nezvrátia a nezaberú veľa miesta. A na opravu balíkov v zavesenom stave môžete použiť kovové klipy na papiere (spojivá).

9. Čistenie striebrom

Vyčistite striebro.

Strieborné šperky často strácajú svoju príťažlivosť a vyžadujú pravidelné čistenie. Návrat bývalá krása striebra môže byť fólia a sóda. Dno pohára prikryte fóliou, prevarte vodu v samostatnom hrnci a potom pridajte sódu na základe pomeru - 200 g sódy na 4 litre tekutiny. Akonáhle je násilná reakcia ukončená, nalejte pripravený roztok do misky s fóliou, do ktorej najskôr ponoríte strieborné šperky. Počkajte niekoľko minút a potom odstráňte - po takejto manipulácii so striebrom bude svietiť ako nové.

10. Pohodlný stojan pre smartfón

Z toho, čo je na dosah.

Rád sledujete videá prostredníctvom smartfónu? Potom určite potrebujete stojan. Ak nechcete míňať peniaze úmyselne, môžete ich nahradiť jednoduchými slnečnými okuliarmi a usporiadať ich tak, ako je to znázornené na fotografii.

11. Vodotesná obuv

A dokonca aj handrové papuče môžu byť vodotesné.

Ak chcete, aby hadrová obuv bola nepremokavá, ošetrite ju jednoduchým včelím voskom. Povrch topánky dôkladne utrite kúskom vosku a všetkým, teraz majú povrch odpudzujúci vodu.

12. Zvyšky Nutelly

Jedeme Nutella na kvapku.

Je ťažké nájsť osobu, ktorá by bola k tejto pochúťke ľahostajná. A aby ste zjedli všetku sladkosť z pohára, hodte do nej pár lyžičiek zmrzliny a počkajte, kým sa úplne neroztopí. Dobre pretrepte a nalejte do pohára - vytvorí vynikajúci koktail s Nutella. Mimochodom, ak chcete viac „ľahkého“ nápoja, namiesto zmrzliny užite obyčajné mlieko.

13. Ako uchovávať kotúčiky

Ako správne ukladať tapety a papier.

Aby sa kotúče počas skladovania neodvíjali, vložte ich do odrezaných rukávov z toaletného papiera.

14. Vodná bilancia

Kontrola spotreby vody.

Skutočnosť, že pre zdravie každého človeka je užitočné piť asi 1,5 litra vody denne, veľa ľudí vie. Ale zaznamenávať množstvo tekutiny, ktorú pijete, je nepohodlné alebo dokonca na ňu môžete zabudnúť. Ak chcete tento proces bez problémov zobrať, vezmite obyčajnú plastovú fľašu alebo niekoľko, v závislosti od veľkosti, a označte ich podľa hodiny, keď potrebujete vypiť ďalšiu dávku av akom množstve.

15. Takže slúchadlá už nie sú zmätené.

Majte svoje slúchadlá správne.

Bez ohľadu na to, ako starostlivo boli slúchadlá pôvodne zložené, stále sú v poriadku. Aby ste tomu zabránili, jednoducho ich pripevnite v zloženom stave pomocou miniatúrnych krabov na vlasy.

16. Nádoba na potraviny

Nádoba na potraviny by mohla byť taká.

Časy už uplynuli, keď sa hudba často počúvala na diskoch, ale boxy na ich uloženie stále zostávajú vo vlastníctve väčšiny. Aby nezhromaždili prach na policiach, môžu nájsť veľmi užitočné aplikácie, napríklad na uchovávanie raňajok v nich. Je pravda, že sa musia dôkladne umyť vopred.

17. Ako opraviť koberec

Že koberec nekĺzol po podlahe.

Aby koberec nekĺzal po celej miestnosti, je možné ho upevniť na jednom mieste jednoduchým pripevnením na nesprávnu stranu pomocou lepiacej pásky. Ten je možné zakúpiť v každom obchode, ktorý predáva šijacie doplnky. Táto strana pásky, ktorá bude na podlahe, môže byť pripevnená na obojstrannú pásku a môže byť zošitá na koberec tajným stehom.

Pin
Send
Share
Send
Send