Užitočné nápady

15 originálnych a praktických políc do kuchyne, ktoré dokonale optimalizujú priestor

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzavreté závesné skrinky nie sú ani zďaleka jedinou možnosťou pre kuchynský nábytok.

V posledných rokoch sa otvorili police. V interiéri vyzerajú viac ako originálne.

Okrem toho sú otvorené police ideálnym riešením pre malú kuchyňu, ktorá umožňuje jej vizuálne zväčšenie.

1. Z obývacej izby do kuchyne

Otvorte police v kuchyni.

Obdĺžnikové police na rôzne drobnosti - obvyklé riešenie do obývacej izby alebo spálne. Ale v interiéri kuchyne, budú vhodné. Účinok prekvapenia je zaručený: takéto police sa môžu stať vrcholom štandardnej kuchyne. Stačí ich chaoticky zavesiť na jednu z voľných stien.

2. Police namiesto skrinky

Kuchynská súprava s otvorenými policami.

V kuchyni je veľa vecí, ktoré si zaslúžia pozornosť. Lesklé kovové misky, svetlé keramické šálky, uteráky so vzormi - to všetko sa môže a malo by byť zobrazené na otvorených policiach. Ale každá hostiteľka má obľúbené staré riady, ktorých spoľahlivosť bola v priebehu rokov testovaná. Nevyzerá to najestetickejším spôsobom. Preto je lepšie tieto veci skryť v uzavretej krabici na spodnej časti nábytku. Preto by ste si nemali objednávať kuchynský set, ktorý nemá zásuvky s dverami.

3. Vzduchová polica

Závesná polica v kuchyni.

Závesná polica je racionálny nápad pre malú kuchyňu, kde je každý centimeter štvorcový drahý. Ak ste nenašli poličku na predaj pripevnenú k stropu, urobte ju sami. Budete potrebovať kovový kôš, niekoľko reťazí a konzolu, ktorá musí byť pripevnená k stropu.

4. Funkčné koľajnice

Koľajničky, ktoré nahrádzajú otvorené police vo vnútri kuchyne.

Koľajnice v kuchyni - vždy praktické riešenie. Ľahkosť konštrukcie umožňuje ich použitie aj v malých priestoroch: nevyzerajú masívne, ale zároveň sú odolné a funkčné. Koľaje so závesnými policami pre ne je možné kúpiť v obchodoch predávajúcich domáce potreby. Rôznorodosť ich tvarov a veľkostí vám umožní zvoliť si dizajn, ktorý sa dokonale hodí do každého interiéru.

Police v kuchyni.

Police umiestnené pozdĺž vnútorného obvodu kuchyne sú neobvyklým riešením pre strednú alebo veľkú kuchyňu. V skutočnosti bude v procese varenia domácnosti pravdepodobne potrebovať rôzne maličkosti, napríklad poháre korenia. Stačí podať ruku bez toho, aby ste sa vzdialili od taniera - a už máte k dispozícii potrebné veci.

6. Nový život starých škatúľ

Police z drevených škatúľ.

Otvorené police v interiéri kuchyne, vyrobené ručne, nevyzerajú nijako pôsobivo ako tie, ktoré ste si kúpili v obchode. Drevené škatule sa môžu stať dostupným materiálom na ich výrobu. Stačí ich pripevniť na stenu v náhodnom poradí. Nezabudnite však, že kuchyňa je miestnosť, v ktorej všetky predmety v nej neustále podliehajú skutočným pevnostným testom. Pokles teploty, vlhkosť, odparovanie ... Preto musia byť škatule pokryté vrstvou ochrannej impregnácie na drevo.

7. Umiestnite pod parapet - v prípade

Police pod parapet.

Plánovanie kuchyne často umožňuje umiestnenie batérií nie pod oknami, ale na iných miestach. V tomto prípade sa oplatí premýšľať o tom, ako umiestniť police pod parapet. Ak je parapet dostatočne široký, polica sa nachádza priamo pod ňou. Pri úzkom parapete je lepšie zvoliť poličku, ktorej horná časť sa stáva jej pokračovaním.

8. Univerzálna mini polica

Laconic otvorená polica.

Takmer v prednej časti kuchyne sa dá použiť malá otvorená polica, ktorá je rovinou na malom stojane. Pôvodná možnosť je umiestniť takú poličku do oblasti kuchynskej zástery. Koniec koncov, tento priestor je často prázdny.

9. Všetko v dohľade

Vešiak v interiéri kuchyne.

Aj v najmenšej kuchyni je jedna zo stien často prázdna. Tak prečo nevyužiť tento priestor pre dobrú výhodu? Pri tejto stene napríklad umiestnite vysoko a priestranný stojan od podlahy po strop. Takýto nábytok vyzerá nielen neobvykle, ale je aj funkčný. Na policiach je veľa potrebných detailov, aby sme zistili, že to nie je ťažké.

10. Naopak

Rohová polica neobvyklého tvaru.

Vonkajšie rohy, ktoré zakrývajú police, sú neštandardným riešením pre otvorené byty, napríklad štúdiový typ. Táto polica vám umožní vizuálne kombinovať interiér kuchyne a obytný priestor. Funkčnosť police je určená jej šírkou. Úzky model je vhodný na umiestnenie dekorácie a široký - rôzne kuchynské náčinie.

11. Kov a sklo

Moderná kuchynská polica.

Priestranné kovové a sklenené police vyzerajú pôsobivo. Okrem toho sú veľmi praktické. Po tom všetkom môžu mobilné fasády čiastočne skryť obsah políc. Zároveň nábytok vyzerá ľahký a vzdušný, čo je obzvlášť dôležité pre malú kuchyňu.

12. Tajné police

Skryté police v nábytku.

Prítomnosť takýchto políc v kuchynskom nábytku je okamžite viditeľná. Koniec koncov, materiál kuchynskej zástery a dvere, ktoré ich skrývajú, sú vyrobené z toho istého materiálu. Takýto nábytok so skrytými policami určite zaujme milovníkov stručného a diskrétneho dizajnu.

13. Nech je svetlo

Sklenené police so svetlom.

Temperované stohovacie police vydržia ťažké bremená. Ale bude estetickejšie použiť ho na umiestnenie dekorácie alebo najkrajšieho riadu. Ďalšou dekoráciou tejto police sa stáva integrované osvetlenie. Ako osvetľovacie zariadenia pre tieto police sa používajú bodové svetlá alebo pásiky LED.

14. Vhodné miesto pre panvice.

Police na veľké kuchynské potreby.

Skladovanie panvíc môže byť trochu zložitejšie kvôli nepravidelnému tvaru takýchto jedál. Koniec koncov, zaberajú veľa priestoru, ktorý je ťažké nájsť v malej kuchyni. Riešením by mohla byť závesná polica s háčikmi pripevnenými na spodnej časti. Tento pluk sa perfektne zmestí do interiéru v štýle krajiny alebo podkrovia.

15. Polica na pracovnej doske

Miniatúrna polica pre kuchynské drobnosti.

Ďalšia polica, ktorá stojí na doske, nebude nikdy zbytočná. Tento povrch sa najčastejšie používa iba čiastočne. Okrem toho vám táto polica umožní zhromaždiť všetky malé veci na jednom mieste, takže kuchyňa bude vyzerať elegantnejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send