Užitočné nápady

14 nebezpečných predmetov pre domácnosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri starostlivosti o zdravie stojí za to pozrieť sa na veci okolo nás v každodennom živote, ktoré je potrebné nahradiť neškodnými náprotivkami. Alebo postupujte podľa jednoduchých pravidiel, aby ste sa vyhli hrozbe. Napríklad nebezpečná pleseň sa hromadí v gumových toaletných hračkách, takže sa ich zbavte alebo ich vymeňte čo najčastejšie.

Chceme vás upozorniť na zvyčajné veci, ktorým mnohí ľudia čelia každý deň, ale nie každý vie o svojich skrytých zdravotných rizikách.

14. TV

Sledovanie televízie pred spaním sa zmenilo na globálny trend. Neskoro večer by sa však malo zlikvidovať, pretože informácie vychádzajúce z obrazovky a umelé jasné svetlo stimulujú mozog a môžu znižovať hladiny melatonínu. Jednou z úloh tohto hormónu je regulácia spánku.

Sledovanie správ pred spaním a hororových filmov pred spaním je obzvlášť nežiaduce. Môžu sťažiť zaspávanie, spôsobiť úzkosť a nočné mory.

riešenie: Vytiahnite televízor zo spálne. Namiesto toho nezahŕňajte tablet ani smartfón.

13. Žinky a špongie do kúpeľa

Žinky sú pre pokožku dobré, pretože pomáhajú odstraňovať odumreté bunky. Všetky sú však živnou pôdou pre baktérie, najmä vo vlhkom a teplom prostredí kúpeľne. Mnohí z nás používajú tú istú žinku dlho bez dezinfekcie a ani nemajú podozrenie, že poškodzujú našu pokožku.

riešenie: Prípadne si môžete kúpiť žinku z prírodných prísad - obsahuje enzýmy, ktoré narúšajú rast baktérií. Okrem toho je dôležité pravidelne kupovať nové žinky (najmenej raz mesačne) a pravidelne dezinfikovať antibakteriálnymi látkami.

12. Mixér

Samotný miešač nie je nebezpečný, ale jeho gumené časti, najmä podstavec. Tieto časti sa zriedka umyjú a dezinfikujú, čo vedie k tomu, že sa váš mixér stane ideálnym prostredím pre vývoj baktérií a plesní.

riešenie: Nezabudnite umyť nielen misu mixéra, ale aj všetky gumové povrchy po každom použití.

Štúdie preukázali, že veľa opaľovacích krémov obsahuje škodlivé látky, ktoré môžu narušiť hormonálnu rovnováhu a dokonca viesť k nádorom. Toto samozrejme platí iba pre niektoré krémy na opaľovanie, ktoré sa pravidelne používajú, a napriek tomu musíte byť opatrní.

Okrem toho naše telo potrebuje slnečné lúče a stála ochrana pred slnkom bolí, nie pomáha.

riešenie: Vyberte si len kvalitné značky opaľovacích krémov a pozorne si prečítajte ich zloženie: nemali by obsahovať karcinogény.

10. Doska na krájanie plastov

Plast je vhodný a všestranný materiál, ale nie je navždy. Pri dlhšom používaní v plastových doskách na rezanie sa vytvárajú mikroskopické póry, v ktorých sú nečistoty a jedlo zanesené.

riešenie: Plastové dosky vymeňte za drevené, ale nezabudnite ich pravidelne meniť a na mäso a zeleninu používajte rôzne dosky. Ak dávate prednosť plastu, vyberte si kvalitné modely, dosku pravidelne umyte a každých pár mesiacov ju vymieňajte.

9. Filtre klimatizácie

Klimatizácie sú samozrejme nevyhnutné - vytvárajú príjemnú vnútornú klímu. Sú však bezpečné do tej miery, že filtre vo vnútri nie sú upchané prachom a nečistotami. Potom sa filter stáva skvelým miestom pre vývoj plesní a vracia sa spolu s prachom do miestnosti.

riešenie: Nezabudnite na pravidelnú kontrolu klimatizácie a nezabudnite vymeniť filtre. V pokynoch pre klimatizačnú jednotku by sa malo uvádzať, ako často by sa mala vykonávať.

8. Girlandy

Mnohé girlandy (najmä lacné) sú vyrobené z PVC a recyklovaných plastov. Obsahujú škodlivé látky, ktoré môžu spôsobiť narušenie endokrinného systému a zhoršenie pamäti.

riešenie: Venujte pozornosť označovaniu a zloženiu vencov. Nákup v špeciálnych a osvedčených obchodoch.

7. Ústna voda

Rovnako ako mydlo a sprchový gél, veľa ústnych vôd obsahuje triclosan. Táto látka ničí prospešné baktérie spolu so škodlivými baktériami, ktoré môžu spôsobiť alergie, hormonálne poruchy a dokonca srdcové choroby.

riešenie: Pamätajte, že ústna voda je skutočne potrebná iba pre ľudí, ktorí zápasia s ochorením ďasien alebo s infekciou zubov. Jeho každodenným používaním pre zdravých ľudí je však veľká otázka.

6. Umelé sladidlá

Jesť veľké množstvá cukru je, samozrejme, škodlivé pre zdravie. Z tohto dôvodu si ľudia často vyberajú náhrady cukru, používajú sa aj pri výrobe „zdravších“ výrobkov. Štúdie v skutočnosti ukazujú, že opuch cukru vedie k nárastu hmotnosti, metabolickým poruchám, kardiovaskulárnym ochoreniam a cukrovke typu II.

riešenie: Ak máte radi sladkosti, uprednostnite sladké ovocie, nie zákusky s náhradkami cukru.

5. Detské hračky

Plyšové hračky sú nebezpečné, pretože môžu prenášať nebezpečné kolónie baktérií vrátane stafylokoka. Detské telá sú zvlášť náchylné na choroby a hračky v nich môžu spôsobiť respiračné a kožné problémy.

riešenie: Nezabudnite, že detské hračky je potrebné umývať a čistiť tak často ako oblečenie a obuv.

4. Kúpeľová rohož

Vzhľadom k tomu, že rohož v kúpeľni je neustále v teple a vlhkosti, stáva sa živnou pôdou pre baktérie a plesne. Môžu spôsobiť podráždenie kože a ochorenia dýchacích ciest vrátane astmy.

riešenie: Nezabudnite si ju umyť podľa pokynov na etikete. Po každom použití ho vždy dôkladne osušte ako uteráky.

3. Kuchynské utierky

Kuchynské utierky sú ideálnym prostredím pre baktérie Escherichia coli alebo Escherichia coli. Iba vo vašej kuchynskej utierke viac ako 4 milióny baktérií na 1 štvorcový. pozri U ľudí a zvierat môžu spôsobiť vážne otravy jedlom.

riešenie: Kuchynské utierky používajte opatrne, pretože šírenie baktérií spôsobuje ich kontakt so surovými potravinami. Uteráky nezabudnite pravidelne prať pri vysokých teplotách a meniť ich za nové najmenej raz za 2 mesiace.

2. Slúchadlá

Lekári hovoria, že ak človek neustále počuje hlasné zvuky, spôsobuje to značné poškodenie sluchu. Hovoríme nielen o profesionálnych činnostiach týkajúcich sa hluku, ale aj o zvyku neustáleho počúvania hlasnej hudby v slúchadlách.

1. Gumové hračky do kúpeľa

Gumové hračky, ktoré vaše dieťa používa, vyzerajú veľmi čisto. Ale je to iba vonku. Vedci tvrdia, že vo vnútri týchto hračiek môžu byť nebezpečné mikroorganizmy, pretože teplé a vlhké prostredie je ideálnym miestom pre rast plesní a húb. A potom sa pri kúpaní táto forma dostane do vody, čo môže viesť k vážnym ochoreniam uší, očí alebo žalúdka.

Skúste odrezať akúkoľvek gumovú kúpelňu - a presvedčte sa sami.

Pin
Send
Share
Send
Send