Užitočné nápady

17 podlahových krytín, ktoré sa určite stanú hlavnou súčasťou interiéru

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete niečo zmeniť v interiéri a na nový nábytok nie sú peniaze, mali by ste venovať pozornosť podlahe.

Stačí zmeniť textúru a odtieň a miestnosť bude žiariť novými farbami.

V dnešnom materiáli sme zhromaždili 17 fantastických podláh, ktoré sa určite stanú hlavnou súčasťou interiéru.

1. Grafický vzor


Grafický vzor drevených dosiek.

Štýlová podlaha ručne zostavená z trojuholníkov ľahkého dreva. Takéto podlahy sa dokonale zmestia do každého moderného interiéru, ale budú vyzerať najlepšie v miestnosti vyzdobenej v škandinávskom štýle.

2. Opasky

Podlahy na opasky.

Na vytvorenie tejto podlahy trvalo viac ako tucet pásov. Výsledkom bol veľmi kreatívny povrch s textúrou. Realizácia takejto myšlienky bude samozrejme stáť veľkú tašku, pretože opasky, najmä koža, sú drahé, ale výsledkom budú všetci vaši priatelia lapať po dychu.

3. Drevené pódium

Výška drevených tyčí.

Nízke pódium, postavené z malých drevených barov, bude veľkolepým detailom modernej spálne alebo obývacej izby.

4. Píly na drevo

Podlaha je zdobená pílením stromov.

Podlaha zdobená masívnymi rezmi stromov s ich jedinečným dizajnom urobí z každej miestnosti štýlovú a pohodlnú izbu. Nezvyčajné pokrytie bude vyzerať skvele v vidieckom dome av mestskom byte.

5. Tetris

Pokrytie malých tyčí.

Zaujímavý náter, ručne zostavený z malých drevených tyčí. Použitie rôznych odtieňov nám umožnilo vytvoriť jedinečný vzor, ​​podobný veľkej mozaike Tetris.

6. Mozaika na mince

Mozaika mincí.

Unikátna mozaika, ktorá si vyžadovala veľké množstvo mincí. Aby kompozícia vyzerala veľkolepo a mnohotvárne, je lepšie zvoliť si mince rôznych nominálnych hodnôt a odtieňov.

7. Svetlý náter

Svetlé linoleum.

Transformácia starého linolea pomôže elegantne maľovať pomocou špeciálnych farieb. Aktualizované pokrytie bude skutočným vrcholom celého bytu.

8. Noviny

Objemná podlaha s obrázkami novinových stránok.

Najnovšia technológia vám umožňuje preniesť akýkoľvek obraz na podlahu tak, aby vyzeral trojrozmerne a realisticky. Samonivelačné podlahy s 3D efektom - nápad pre skutočných statočných duší, ale tiché elegantné vzory vyzerajú veľmi štýlovo. Napríklad efekt strán novín roztrúsených po celom poschodí je ideálny na zdobenie kancelárie alebo osobného účtu.

9. Betón

Betónová podlaha

Ak sa betón predtým považoval za materiál vhodný iba na exteriérovú dekoráciu, poter a vytváranie záhradných chodníkov, tento druh povrchovej úpravy sa teraz aktívne používa ako dokončovací materiál na exteriérovú dekoráciu. Betónové podlahy sú jedným z trendov v dizajne interiéru. Ak teda chcete vytvoriť interiér v priemyselnom štýle alebo priniesť do domu trochu chladu, použite betón.

10. Kombinovaný povlak

Kombinácia parkiet a dlaždíc.

Úžasný náter, ktorý pozostáva zo šesťuholníkových dlaždíc a klasických drevených parkiet, je módnym riešením pre všetky moderné priestory.

11. Tehlové podlahy

Podlaha je murovaná.

Tehlová podlaha je ďalšou originálnou alternatívou k obvyklým povrchovým materiálom. Takéto podlažie sa harmonicky zmestí do interiéru chaty alebo chodby mestského bytu.

12. Ostrovček

Ostrov dlaždíc.

Kontrastný ostrov, položený z keramických dlaždíc v miestnosti, pokrytý asketickým šedým laminátom, umožnil správne umiestniť akcenty a stal sa zvláštnym vrcholom tohto priestoru.

13. Maľované parkety

Kombinácia klasických a maľovaných parkiet.

Kreatívni jednotlivci môžu experimentovať s malovaním parkiet. Kombinácia klasických svetlých parkiet s bielymi lakovanými pruhmi vyzerá veľmi dobre. Toto riešenie prinesie dotyk čistoty a sviežosti do interiéru.

14. Kamienky

Kamienková podlaha.

Kamienky sa teraz aktívne používajú na dekoráciu interiéru. Tento materiál je ideálny na zdobenie podlahy v kúpeľni, kúpeľni alebo na chodbe. Okrem toho sa na zdobenie základného náteru používajú kamienky, ktoré z neho vytvárajú tenké cesty proti stenám.

15. Povlak papiera

Kartónová podlaha.

Pri pohľade na tento ušľachtilý povlak je ťažké uveriť, že je vyrobený z lepenky, papiera a lepidla. Prekrývané listy papiera a veľkoryso zvlhčené lepidlom získali úžasný vzor a vrstva epoxidovej vrstvy chráni vrstvu pred poškodením.

16. Výkresy šablóny

Výkresy na drevenej podlahe.

Transformácia zchátralých parkiet pomôže kresbám vyrobeným pomocou špeciálnych farieb a šablón. Takéto riešenie rozpočtu sa môže stať jedinečnou vlastnosťou miestnosti a úplne zmeniť interiér.

17. Chlad a teplo

Drevo a betón.

Ohromujúca kombinácia studeného betónu a klasických drevených parkiet urobí z tých nudných miestností štýlovú a originálnu izbu.

Pin
Send
Share
Send
Send