Užitočné nápady

7 skrytých prvkov citróna, ktoré môžu byť použité nielen pri varení

7 skrytých prvkov citróna, ktoré môžu byť použité nielen pri varení

Vďaka jednému žltému ovociu sa dá veľa problémov vyriešiť tak v dome, v upratovaní, ako aj pri hľadaní osobnej krásy.

Použitie týchto hackerov života bude užitočné pre mužov aj pre ženy, preto stojí za to mať v chladničke po ruke taký užitočný citrus.

1. Dolu nepríjemnými zápachmi!

Citrón výrazne pomáha zbaviť sa väčšiny nepríjemných zápachov v byte.

Počas varenia v kuchyni môžete stále cítiť veľmi aromatické výrobky. Napríklad cesnak a cibuľa, ako aj ryby sa dajú dosť ťažko umyť, a to aj mydlom. Ale ak použijete citrón, potom to pôjde oveľa rýchlejšie a príjemnejšie. Môžete jednoducho odrezať lobule kyslého ovocia a utrieť si z neho ruky, aby zápach zmizol. Hlavnou vecou je zaistiť, aby na pokožke neboli malé rany alebo zápaly, pretože kyselina citrónová môže zhoršiť ich stav a spôsobiť veľmi nepríjemné pocity.

2. Očistenie tela

Citrónový detox je vynikajúci prostriedok na liečenie a omladenie tela.

Mnohí odborníci na výživu a lekári v iných oblastiach hovoria o výhodách každodenného používania citrónovej šťavy. Dokonca aj internet je plný tipov, že každé ráno musíte rýchlo vypiť pohár teplej vody s vylisovaným plátkom citróna. Predpokladá sa, že tento postup pomáha zbaviť sa všetkých nedokonalostí pokožky, zápchy, odstraňuje nepríjemný zápach z úst, odstraňuje všetky toxíny z pečene a dodáva vášmu žiareniu a krásu. A je to naozaj užitočné! Je tiež dôležité, aby bola voda s citrónovou šťavou príjemná a v horúcom období veľmi osviežujúca.

3. Čistenie mikrovlnnej rúry

Teplá citrónová voda je to, čo potrebujete na účinné čistenie.

Citrón sa dá úspešne použiť na čistenie mikrovlnnej rúry od nečistôt a mrazeného tuku. Za týmto účelom zoberte malú hlbokú misku alebo hrnček, naplňte nádobu vodou a pridajte šťavu a kôru z jedného citróna. Výsledný čistič sa musí vložiť do mikrovlnnej rúry a zahrievať 4 minúty, aby zmäkčil všetku nečistotu na stenách zariadenia. Potom môže zriedená citrónová šťava utrieť všetky najodolnejšie miesta.

4. Čistenie doštičky

Pol citróna je najvhodnejším prostriedkom na dezinfekciu a čistenie jedla.

Doska na krájanie je jednou z najvyhľadávanejších položiek v kuchyni. Používa sa pre rôzne výrobky vrátane mäsa a rýb, z ktorých môže na kuchynskom riade zostávať škaredá vôňa alebo sa môžu v priebehu času hromadiť mikróby. Lepšie čistenie doštičky môžete vykonať pomocou citróna. Za týmto účelom jednoducho trite celý povrch doštičky s polovicou citróna. Jedna minúta stačí na zničenie nepríjemných zápachov a baktérií.

5. Bieliace nechty

Jednoduchý postup - skvelý efekt.

Pri častom používaní lak na nechty alebo drsné nechty dosky môžu zmeniť farbu. Tento problém je typický nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Žltnuté alebo stmavnuté nechty nevyzerajú veľmi pekne.

Existuje však jednoduchá technika, ktorá im pomôže vrátiť ich normálnu farbu. Na tento účel nakrájajte citrón na polovicu a trite trochu nechtov.

6. Čistenie citrónovou soľou

Prírodné výrobky pre starostlivosť o pleť boli vždy oveľa účinnejšie ako výrobky zakúpené.

Čistenie tváre pomáha zdravej a žiarivej pokožke pri pravidelnom používaní 1 - 2-krát týždenne. Dokonale čistí odumreté kožné bunky, čo umožňuje ich aktualizáciu a rýchlejšie dýchanie. Tento postup je obzvlášť dôležitý pre tých, ktorí sú často na ulici, pretože póry kože sa upchávajú rýchlejšie. Ale účinné a užitočné peelingy tváre sú zvyčajne dosť drahé. Avšak, nahradiť je, môžete ľahko vytvoriť svoj vlastný prírodný peeling doslova pre nič za nič.

Ďalšia výhoda: tento peeling neobsahuje škodlivé prísady, ako sú parfémy a parabény. Aby ste dosiahli užitočnú čistiacu schopnosť citrónovej soli, musíte zmiešať: 200 g morskej soli, 250 ml oleja (perfektná oliva, kokos alebo mandle, ktoré si môžete vybrať podľa typu pleti) a 30 ml citrónovej šťavy. Olej by sa mal postupne pridávať do soli, až kým nevyzerá ako konzistencia drhnutia. Potom musíte pridať citrónovú šťavu. Zmes sa môže uchovávať v chladničke.

7. Ochrana pred hmyzom

Komárom sa nepáči kyslá vôňa citróna.

Mnoho hmyzu, najmä komárov a mravcov, nemá rád citróny. Aby ste sa ochránili pred midgesmi, musíte zmiešať citrónovú šťavu s malým množstvom vody, naliať zmes do sprejovej fľaše a tekutinu posypať niekoľkými miestami okolo seba alebo okolo domu naraz. Hmyz buď úplne zmizne, alebo sa stane oveľa menším. Z dôvodu efektívnosti je potrebné postup z času na čas opakovať.

Jednoduchý a takmer dômyselný príjem.

Zaujímavá skutočnosť: vo všeobecnosti sa forma citrónov môže uchovávať dosť dlho. Pri izbovej teplote až dva týždne av chladničke aj niekoľko mesiacov. Ak je citrón nakrájaný na dlhšie trvanie, posypte ho cukrom.