Užitočné nápady

15 veľkolepých nápadov pre prízvukové steny, ktoré inšpirujú transformáciu interiéru

Prázdne rovné steny sú istým znakom toho, že interiér zdobili amatéri. Profesionálni návrhári interiérov vedia, že veľa závisí od dizajnu stien.

A preto často používajú osvedčené techniky - zvýrazňujú jednu zo stien, to znamená, že sa líšia od ostatných a priťahujú pozornosť v maximálnej miere. Zdieľame výber veľkolepých nápadov, ktoré budú inšpirovať premenu interiéru.

1. Laminát - nielen na podlahu

Nárazová stena obložená laminátom.

Obyčajný laminát, ktorý sa používa na dokončenie podlahy, sa môže tiež stať dekoráciou pre prízvukovú stenu. Lepí sa na stenu stavebným lepidlom alebo sa pripevní k prepravke, čo je spoľahlivejším spôsobom. Usporiadanie takejto prízvučnej steny bude lacné, efekt však nebude horší ako pri použití prírodného dreva.

2. Domáca mini galéria

Tvorba prízvukovej steny s rôznymi obrazmi.

Na rovnej stene, ktorá sa nelíši od ostatných, pokiaľ ide o povrchovú úpravu, bude veľa obrazov pôsobiť pôsobivo. Nie je potrebné vyberať obrázky v rovnakom štýle. Na vytvorenie integrálnej dekoratívnej kompozície stačí umiestniť všetky obrázky do jedného rámčeka.

3. Abstraktná geometria

Jednoduché, ale efektívne kreslenie na stene.

Pre vykreslenie podobného vzoru na stene môže ísť dokonca aj dieťa. Stačí načrtnúť obrysy budúceho obrazu pomocou stavebnej pásky prilepenej k povrchu steny a vyplniť voľný priestor požadovanou farbou. Napriek jednoduchosti tejto dekoratívnej techniky je efekt výsledného viacfarebného obrázka pôsobivý.

4. Trochu za hľadáčikom

Nárazová stena zdobená zrkadlami.

Mnoho zrkadiel v rovnakom ráme vytvára nezvyčajný dekoratívny efekt. Bezpochyby takúto prízvučnú stenu ocení spravodlivé sex. Ale tí, ktorí uprednostňujú praktický dekor, nezostanú sklamaní. Koniec koncov, zrkadlo má takmer magickú vlastnosť na vizuálne zväčšenie priestoru.

5. Optické ilúzie

Nezvyčajný fotopapier na prízvukovej stene.

Fotopapier s realistickou kresbou robí obyčajnú miestnosť ako skutočná knižnica. Takáto dekoratívna technika pritiahne maximálnu pozornosť na stenu. Ďalšou zrejmou výhodou použitia fotografických tapiet je vizuálne vylepšenie miestnosti. Koniec koncov, kresba s policami vyzerá ako skutočný stojan, ktorý v skutočnosti zaberá veľa miesta.

6. Maximálna úľava

Dekoratívne panely v interiéri spálne.

Stena v interiéri spálne sa zvýrazní vďaka jej dokončeniu pomocou 3D panelov. Tento dekor vyrobený z omietky môže byť podľa potreby natretý v akejkoľvek farbe. Účinok reliéfu je vizuálne zvýšený prítomnosťou výklenku a všetky ohyby steny sú zdôrazňované aj viacúrovňovým osvetlením.

7. Demokratické tabule s luxusnou textúrou

Dosky na obloženie stien.

Obyčajné dosky, pomocou ktorých je orezaná stena zdobená, vyzerajú sviežo a demokraticky. Aby ste dosiahli taký pôsobivý efekt, musíte zachovať prirodzenú štruktúru prírodného dreva neporušenú. Za týmto účelom sa vyhnite leštiacim a viacvrstvovým lakom. Potom bude vzhľad prízvučnej steny vyzerať autenticky.

8. Dosky, ktoré sú relevantné nielen v kuchyni

Nástenné dekorácie s doskami.

Dekoratívne dosky vyzerajú harmonicky v interiéri obývacej izby. Takýto dekor účinne oživuje prostredie: brilantnosť keramiky a neobvyklý tvar dodávajú interiéru osobnosť. Ak nie je dostatok dekoratívnych dosiek dvoch alebo troch typov v dostatočnom množstve, môžete ich ozdobiť rôznymi technikami decoupage. Na oddeľovanie použite rovnaké obrúsky.

9. Expresívne pruhy

Prízvuková stena je zvýraznená širokými pruhmi.

Aj keď sú steny v miestnosti už natreté rovnakou farbou, aj tak jednu z nich zvýraznite. Stačí nakresliť niekoľko širokých pruhov. Ak chcete, aby taký maľovaný dekor pôsobil výrazne, musíte použiť farbu v kontrastnej farbe.

10. Kresba v štýle primitivizmu

Tvorba prízvukovej steny s jednoduchým vzorom.

Jednoduchý vzor na jednej maľovanej stene môže zmeniť interiér. Na kreslenie obrázku je lepšie použiť farbu kontrastnej farby. Ak úplne chýbajú umelecké zručnosti, vymeňte obrázok za vinylové nálepky na stenu. Výhodou tohto dekoru je to, že v prípade potreby sa vinylové nálepky odlepia bez stopy.

11. Dekoratívne lišty

Nárazová dekorácia steny s lištami.

Dekoratívne lišty nájdete ľahko v každom železiarstve. Obvyklá verzia ich použitia, ktoré sa často vyskytuje v sovietskych interiéroch - biele lišty na pastelovej stene. Aby bolo možné zvýrazniť stenu, je potrebné maľovať lišty vo farbe stien. Tento dekorovaný dekor je v súlade so súčasnými trendmi.

12. Abstraktná geometria

Dizajn stien s prízvukom.

Na vytvorenie abstraktného vzoru pozostávajúceho z geometrických tvarov je lepšie zapojiť profesionála. Samozrejme v prípade, že chýbajú ich vlastné umelecké zručnosti. A umiestniť obrázok na stenu nie je ťažké. Na obrys obrysov, aby bol obraz čistý, môžete použiť konštrukčnú pásku.

13. Jasné graffiti

Mladá prízvuková stena.

Milovníci mladistvého a dynamického interiéru určite ocenia prízvukovú stenu, ktorej povrch zdobia svetlé graffiti. Táto dekorácia premení aj tie najneutrálnejšie a najodolnejšie nastavenia a naplní ich farbami.

14. Nech je svetlo

Akcentná stena je zvýraznená osvetlením.

Neštandardná schéma osvetlenia vždy priťahuje pozornosť. Prečo teda nepoužiť túto techniku ​​na návrh prízvukovej steny? Takýto dekor je okrem estetickej funkcie funkčný. Nakoniec, ak je to potrebné, je možné zapnúť žiarovky a vytvoriť tak útulný súmrak.

15. Trochu podkrovia

Čiastočná tehlová stena.

Loftové prvky v modernom interiéri vyzerajú štýlovo a výrazne. Stene, plne obloženej tehlami, sa však už trochu nudilo. Existuje východisko zo situácie. Stačí ozdobiť tehla iba časť steny. Maximálna pozornosť na tento povrch je zaručená.