Užitočné nápady

15 neznámych nápadov na čistenie, takže to trvá minimálne čas

Pin
Send
Share
Send
Send


Otázka, ako uľahčiť nepríjemný proces čistenia a čo je najdôležitejšie, skutočne priniesť čistotu, zostáva vždy relevantná. Svoje pôvodné sviežosti môžete vrátiť pomocou zariadení, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s čistením.

My sme zhromaždili nenápadné nápady na upratovanie, ktoré sú niekedy prekvapujúce, ale fungujú.

1. Matrac je možné dezinfikovať sprejom.

Ako osviežiť matrac, na ktorom trávime významnú časť života, ale nedá sa prať? Čistiacej spoločnosti môžete samozrejme dôverovať, ale vrchnú vrstvu môžete čistiť sprejom s alkoholom zriedeným vodou v pomere 1: 2.

Matrac opatrne vysajte a potom z rozprašovača nastriekajte zmesou alkoholu. Nechajte to dobre vyschnúť. Alkohol dezinfikuje vrchné vrstvy a ničí baktérie, ktoré môžu spôsobiť zápach.

2. Výplň mačky pre čerstvý zápach v chladničke

Stelivo pre mačky je vynikajúci absorbčný zápach. Ak ju nalejete do malej nádoby a vložíte ju do chladničky, poskytne sa vám čerstvá vôňa.

Koniec koncov, aj keď sú všetky výrobky v chladničke čerstvé, existuje zmes rôznych zápachov a na výstupe máme pochybnú arómu. Je lepšie používať plnivá zo silikagélu, minerály nedajú taký výsledok a drevo má svoju charakteristickú vôňu.

3. Ako dokonale vyčistiť mixér

Všetko dômyselné je jednoduché: do mixéra pridajte trochu vody a saponátu a chvíľu ho nechajte bežať. Potom stačí misku opláchnuť.

4. Slaný grapefruit vyčistí vodný kameň

Táto neočakávaná kombinácia pomôže zbaviť sa vodného kameňa v kúpeľni. Rozstrihnite grapefruit na polovicu, posypte soľou na polovicu a výsledným kúpeľom alebo fajánsom natrite túto špongiu.

Pozor: aby ste nepoškodili povrch, musíte vziať najlepšiu soľ, štruktúra je bližšie k sódy.

Ak chcete zachovať belosť alebo osviežiť bielizeň, ktorá nie je dokonalá, môžete ju namočiť týmto spôsobom: zmiešajte rovnaké diely pracieho prášku, bieliacich a rozdrvených tabliet do umývačky riadu.

Bielizeň na chvíľu v tejto zmesi namočte a potom ju umyte obvyklým spôsobom. Môžete použiť iba tabletku, ale potom ju rozpustite a bielizeň namočte do veľmi horúcej vody.

6. Na uloženie jasnej farby vecí pomôže bežná soľ.

Ak chcete vrátiť bývalý jas na veci, ktoré stratili farbu, pridajte do práčky oplachovací režim pol šálky obyčajnej jemnej soli pri štandardnom praní 2 kg. Alebo môžete bielizeň vyplachovať ručne.

Farby sa stanú opäť šťavnatými.

7. Tajomstvo rýchleho čistenia dosiek - tvrdá metla a handrička z mikrovlákna

Na umývanie tenkej časti podlahovej dosky blízko steny použite tvrdú metlu. Zabalte ho do handričky z mikrovlákna a rýchlo prechádzate nepohodlnými miestami v celom byte. Trvá to niekoľko minút.

8. Panvica vydrží 2-krát dlhšie, ak nie je nasiaknutá okamžite.

Najjednoduchší spôsob, ako pokaziť poťah na panvici, je namočiť ho. To spôsobí, že jedlo zhorí aj na dobrom povrchu a mastné stopy sa budú omývať ťažšie.

Preto je vhodné počkať, kým panva vychladne, a až potom namočiť.

9. Kocky ľadu pomôžu odstrániť stopy nábytku z koberca

Ak máte koberce s ťažkým nábytkom, môžete na zarovnanie koberca použiť ľad. Kocky rozprestrite po obvode poškodenia a nechajte cez noc. Voda sa postupne hromadí do hromady a narovná sa.

Tajomstvo je v postupnosti, zvlhčenie hromady striekacou pištoľou nefunguje tak efektívne.

10. Vyčistite držiak noža vysávačom a fénom.

Najrýchlejší spôsob, ako vyčistiť drevený držiak nožov, je použitie tenkého vysávača. Táto metóda bude efektívnejšia, ak predtým dôjde k vyčisteniu dier tenkou drôtenou kefou (predávajú sa v kreativite v akýchkoľvek obchodoch). Zvyšky prachu je možné vyfúknuť do sucha aj v najsilnejšom režime, je lepšie to urobiť na umývadle alebo v kúpeľni a stojan odvrátiť.

11. Gril a špajle sa dajú ľahko čistiť pomocou cibule.

Tuk a sadze na grile alebo špajle dokonale odstraňujú obvyklú bielu cibuľu. Nakrájajte cibuľu na polovicu a pichnite na vidličku. Rošt je potrebné vyčistiť, keď je horúci.

Cibuľa rýchlo vyčistí gril a pridá novú chuť do nových jedál.

12. Mastné škvrny z tapiet a oblečenia odstránia obyčajnú kriedu.

Krieda ľahko zvládne vysadené tukové škvrny, či už ide o tapetu alebo látku. Miesto je potrebné trieť kriedou (nie však farbou) a počkať 5 minút. Potom miesto utrite navlhčenou textíliou.

Pri zvlášť žieravých škvrnách môžete postup opakovať niekoľkokrát.

13. Zlaté šperky efektívne čistia pivo.

Ak chcete vyčistiť a vyrobiť šumivé zlaté šperky, musíte ich utrieť obrúskom namočeným do ľahkého piva. Vynikajúce výsledky sa okamžite prejavia na výrobkoch bez nečistôt, je však lepšie túto metódu používať na šperky s kameňmi.

14. Nálepky s novými výrobkami sa dajú ľahko odstrániť pomocou sušiča na vlasy.

Nálepky s novými výrobkami, dokonca prilepené „pevne“, je možné odstrániť aj bez stopy, ak ich najskôr asi minútu zahrejete fénom. Ľahko odídu a nezanechajú stopy papiera ani lepidla.

15. Škrupina vajec z tvrdého varu sa môže použiť na čistenie váz a fliaš.

Nádrže s úzkym hrdlom je možné čistiť drveným plášťom. Vložte ju do fľaše alebo vázy a pridajte tekutinu na umývanie riadu. Pretrepať a nechať zmes chvíľu pôsobiť.

Nalejte zmes a nádobu dôkladne opláchnite.

Máte radi tipy? Alebo možno máte zaujímavé nápady, ktoré ste ochotní zdieľať?

Pin
Send
Share
Send
Send