Užitočné nápady

10 nápadov so zrkadlami, ktoré môžu zmeniť vnímanie interiéru v jednom páde

Pin
Send
Share
Send
Send


Zrkadlá v interiéri môžu vytvárať neuveriteľné efekty, ilúzie, meniť osvetlenie, zvýrazňovať tvar, meniť tvar a veľkosť priestoru.

Dokonca aj bez opráv môžu oživiť dizajn, dať mu ľahkosť alebo extravaganciu.

Aby bola atmosféra vášho domova skutočne zaujímavá a pohodlná, potrebujete dobrú radu a fotografie.

Veľké zrkadlá do spálne.

1. Hra svetla

Účinok staroveku.

Pre tmavé miestnosti sú zrkadlá skutočným nálezom. Aby ste viac osvetľovali, musíte ich mať pred lampami, stojacími lampami, oknami alebo na zachytenie odrazu lustru. Takáto jednoduchá technika zvýši svetlo a oživí situáciu. Funguje to obzvlášť dobre v miestnostiach, ktoré spadajú pod tienistú stranu domu.

Odlišný účinok sa dá dosiahnuť použitím žiaroviek s nízkou spotrebou energie, ako aj zrkadiel amalgámových alebo matných. Svetlo bude tlmené, čo je zvlášť vhodné pre relaxačnú atmosféru, príjemný večerný chat, relaxáciu s rodinou alebo vytvorenie romantického prostredia.

Matné zrkadlo.

Hliníkové, medené alebo strieborné dekoratívne platne alebo panely vytvárajú podobný efekt. Túto techniku ​​odporúčame pre tých, ktorí majú radi moderný štýl, podkrovie alebo krajinu.

2. Tajomné okno

Je to realistické ďalšie okno.

V miestnosti s veľkým počtom okien je v predvolenom nastavení ľahká, vzdušná a útulná. Aj keď rozloženie bolo zbavené tejto výhody, existuje riešenie - vytvoriť okno sami. Na to môžete použiť plné zrkadlo alebo malé kúsky pre jednotlivé sekcie.

"Okno" môže byť inštalované na podlahu.

Ak umiestnite imaginárne okno oproti súčasnosti, môžete miestnosť oveľa ľahší. Dekoratívny vzhľad napodobní dekoratívny parapet a krásne záclony. Pri okne môžete usporiadať útulný kútik na čítanie alebo ranný čaj.

Výber správneho štýlu.

3. Jedinečnosť, dostatok svetla a vizuálna zmena priestoru

Zväčšujeme priestor.

Zrkadlo nie je len špeciálny predmet pre kontrolu obrazu a vzhľadu, je to plnohodnotný prvok dekorácie. Môže sa použiť na vytvorenie neobvyklých a originálnych kompozícií a prízvukov.

Pôvodné rozhodnutie.

Skupina zrkadiel rôznych tvarov a veľkostí umiestnených na stene môže zväčšiť objem miestnosti a zmeniť zmysel pre priestor. Zvislé usporiadanie prvkov zviditeľní steny stenami, ak zrkadlá zavesíte vodorovne, môžete miestnosť trochu predĺžiť.

Výnimočné umiestnenie bude vrcholom interiéru.

Špeciálny efekt vytvárajú rozbité zrkadlá umiestnené v chaotickom poradí. S ich pomocou sa získajú mimoriadne ilúzie, ktoré môžu upútať pozornosť a premieňať odrážané objekty na nepoznanie.

Špeciálny dizajnový efekt.

4. Zrkadlá so svetlom

Zaujímavé rozhodnutie.

Namiesto rámu alebo súčasne s ním môžete použiť biele alebo farebné podsvietenie. Toto riešenie je praktické a pohodlné na večer, ako aj na vytvorenie zvláštnej tajomnej atmosféry. Namiesto obvyklých bodových svetiel na stropných alebo stojacích svietidlách sa môže použiť dodatočné osvetlenie. Dokonca aj malý pruh alebo niekoľko lám odrážaných zrkadlom dá veľa svetla a osvetlí okolie.

Viac svetla.

5. Šírenie priestoru

Podlahové zrkadlo.

Jednou z najpopulárnejších dekoratívnych techník je vizuálna expanzia miestnosti v dôsledku odrazeného priestoru. Aby ste naplno využili tento zaujímavý efekt, umožňujú veľké zrkadlá, ktoré sa dajú umiestniť na stenu alebo položiť na podlahu. Pre krásny dizajn môžete použiť nezvyčajný rám v starom alebo modernom štýle.

Elegantný rám.

6. Maximálne rozšírenie hraníc

Izba sa stala dvakrát väčšou a ľahšou.

Pre malé izby môžete využiť mimoriadnu recepciu - zrkadlovú stenu. Vizuálne zdvojnásobuje vnútorný priestor a vytvára svetlo aj v úzkych miestnostiach. Vedľa takejto steny sa neodporúča umiestňovať svetlé predmety interiéru, ktoré príliš zreteľne priťahujú pozornosť. Starostlivosť o veľké zrkadlo je časovo náročná a musíte si dať pozor, aby ste si nezamenili pomyselný priestor s prítomnosťou, ale stojí za to nevymožiteľný realizmus účinku.

Zrkadlová stena.

7. Art Novelty

Originálne a krásne.

Zaujímavo navrhnuté zrkadlo sa môže stať hlavným zameraním miestnosti, dodať interiéru určitý charakter. Na tento účel môžete použiť zložené zrkadlá, nezvyčajné snímky alebo kompozície zrkadiel.

Inšpiráciou sú zvieratá, obvyklé predmety alebo špeciálne formy. Toto riešenie je obzvlášť dôležité pre detské izby, kde môžete prejaviť svoju fantáziu.

Vlastná a nadčasová váza.

8. Zrkadlový nábytok

Takmer neviditeľný nábytok.

Nejde iba o zvyčajné skrine do spální, ale o skutočne originálny nábytok, ktorý je z pohľadu takmer skrytý. Povrch úplne pokrytý zrkadlami vytvára optický klam a dodáva každému interiéru originalitu a modernitu. Toto riešenie je obzvlášť dôležité pre malé miestnosti, kde sa absolútne neodporúča zaťažovať životné prostredie.

Originálne riešenie pre kúpeľňu.

9. Vzduchový rebrík

Neobvyklý prístup.

Skrinka pod schodmi zvyčajne nevyzerá obzvlášť atraktívne a skrýva priestor. Ak chcete dať originalite a schovať sa pred zvedavými očami, môžete použiť zrkadlá. Vďaka nim bude nepríjemné a tmavšie miesto oveľa ľahšie a priestrannejšie.

10. Uhlové zrkadlá

Krásne a praktické.

Špeciálnym efektom sú aj rohové zrkadlá. Odporúča sa ich inštalácia v stiesnených a tmavých miestnostiach alebo miestnostiach s veľmi obmedzeným priestorom. Špecificky transformujú priestor, takže túto techniku ​​musíte používať múdro. Neobvyklé formy zrkadiel dodajú originalite.

Pin
Send
Share
Send
Send