Užitočné nápady

Skvelé kuchynské tipy, ktoré sa vám vždy hodia.

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer každý deň v kuchyni čelíme určitým problémom.

V tomto prípade si ani nemyslíme, že ich možno vynaliezať vďaka dômyselnosti.

Tento článok predstavuje niekoľko jednoduchých rád, ktoré pomôžu každému vyrovnať sa s náročnými úlohami v kuchyni.

Jedzte prvý kôš

Často vyhodíme rozmaznané alebo vypršané jedlo, ktoré sa stratí v zadnej časti chladničky. Vytvorte košík na produkty, ktorých platnosť vyprší čoskoro.

Perfektný kúsok koláča

Aby ste odrezali dokonalý kúsok koláča, držte nôž pod horúcou vodou. Potom nôž nezasekne a neprilepí sa na koláč.

Ako vyrobiť krištáľovo čistý ľad

Ak nechcete mať zablatené kocky ľadu, pred zamrznutím jednoducho prevarte vodu.

Nechajte ovocie šťavnatejšie

Ak hodíte na stôl citrón a jemne naň zatlačíte, získate omnoho viac šťavy.

Fľaše hore nohami

Fľaše skladujte hore nohami do vaječného kartónu, aby obsah stekal rýchlejšie. Fľaše navyše nekĺznu ani nespadnú na dvere chladničky.

Pohodlné kontajnery na prepravu voľne loženého tovaru

Na skladovanie potravín, ktoré sa dajú ľahko naliať alebo naliať (orechy, čokoládové lupienky, med, kukurica popcorn, múka, cukor), používajte prázdne obaly.

Banánový trik

Pred olúpaním si vytvorte plátky banánov - prekvapte svojich priateľov a deti. Ihlu vložte do banánov, do banánov odbočte doľava a doprava. Odstráňte ihlu a opakujte toľkokrát, koľko je potrebné. Keď váš priateľ olúpa banán, bude prekvapený, keď zistí, že už je nakrájaný na plátky.

Ak miska začne horieť na vrchu a vo vnútri je stále surová, opatrne ju zakryte fóliou a pokračujte vo varení.

Mrazené ovocie a zelenina

Týmto spôsobom môžete zmraziť nielen zeleninu, ale aj ovocie.

Ľahko olúpať paradajky

Na dne paradajky urobte zárez v tvare X a ponorte ho do vriacej vody na 10 sekúnd. Potom, čo zelenina dostatočne vychladne, odstráňte ju a olúpajte.

Pri varení vajec použite soľ

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali mať v kuchyni vždy soľ. Jej možnosti sú nekonečné!
Napríklad je potrebné vopred variť vajcia v slanej vode: koniec koncov, bude oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a príjemnejšie ich vyčistiť od škrupiny. Nie je to však jediný spôsob, ako efektívne používať soľ nie na určený účel.

Zbavte sa nepríjemných zápachov v kuchyni soľou

Soľ dokonale bojuje s rôznymi vôňami. Aby sa v plastových nádobách, ktoré sa dočasne nepoužívajú, nevyskytoval nepríjemný zápach, posypte ich do štipky soli: nebude cítiť žiadny zápach ani reč. Mimochodom, ak zistíte nepríjemný zápach v termoske, jednoducho ho opláchnite slanou horúcou vodou. A možno hlavný hacking: soľ v kombinácii s citrónovou šťavou odstráni akýkoľvek zápach z akéhokoľvek povrchu - či už je to ostrá aróma cesnaku alebo nepríjemný zápach rýb.

Predĺžením trvanlivosti mliečnych výrobkov pridaním soli

Môžete predĺžiť životnosť niektorých mliečnych výrobkov: preto, aby ste si udržali mlieko dlhšie, do otvoreného vrecka pridajte malú štipku soli, aby sa syr nezkazil, zabalte ho do handričky namočenej v slanej vode a uložte do chladničky.

Použitú vodu nevylievame

Voda je hlavným pomocníkom vo všetkých druhoch kuchynskej múdrosti.

Po ochladení vody, ktorá zostane po varení cestovín alebo zemiakov, môžete „nakŕmiť“ črepníkové rastliny, ktoré zdobia vašu kuchyňu. Faktom je, že takáto voda bude obsahovať niektoré minerálne látky, ktoré pôsobia na kvety a priaznivo ovplyvňujú ich rast.

Teplý kandizovaný med

Ak naliehavo potrebujete rozpustiť kandizovaný med, vložte nádobu s medom do misky s veľmi horúcou vodou.

Stanovte čerstvosť vajec

Jedna z najpopulárnejších životných hackerských mileniek: určuje čerstvosť vajec podľa ich polohy vo vode počas procesu varenia. Vajce v chladničke sa dlho kazia a často zabúdame na to, kedy vypršala ich platnosť. Tu je všetko jednoduché: čerstvé vajcia sa uvaria a zostanú v polohe rovnobežnej so spodnou časťou, akoby sa pozerali na svoje konce v stenách panvice, a rozmaznané - aby vyšli tupým koncom (ako na obrázku).

Zmrazte prírodnú omáčku pre všetky príležitosti

Čerstvé zelené rastliny, ktoré nemali v šaláte dostatok miesta, zmrazili vo forme ľadu, naplnené olivovým olejom. Takže v každom okamihu budete mať po ruke úžasnú prírodnú omáčku, ktorá si navyše zachováva všetky svoje vitamíny a prospešné vlastnosti.

Nepoužívajte žiadne kocky ľadu

Jedna z najelegantnejších a zároveň praktických rád: formy na ľad sa používajú na iné účely, ako na ktoré sú určené.

Ak po večeri alebo sviatkoch máte nejaké víno, ktoré sa teraz zbytočne odohráva v chladničke, nájdite na to vhodné využitie. Zmrazte ho vo forme ľadu a potom použite mrazené kocky vína ako prísady do polievok a omáčok.

Vyberáme správnu spoločnosť ovocie a zeleninu

Neskladujte hromadu banánov vedľa iného ovocia. Je lepšie vôbec neskladovať banány vo zväzku, ale oddeľovať ich od seba, aby zostali čerstvé a žlté dlhšie. Faktom je, že emitujú etylénový plyn, ktorý zrýchľuje zrenie iného ovocia a zeleniny.

Neukladáme všetko v chladničke

Pamätajte, že niektoré druhy ovocia sa najlepšie udržiavajú oddelene od seba, ale aj od chladničky.
Chladnička je zlá spoločnosť pre vaše paradajky, citrusové plody a banány: banány jednoducho sčernú a stratia vzhľad ústnej vody, napríklad v prípade paradajok a napríklad pomarančov bude teplota v zime škodlivá a jednoducho zabije všetku chuť a chuť týchto plodov.

Odstráňte tuk z hotového jedla

Nie je vypočítaná a vaša polievka alebo omáčka sú príliš tučné? Nezáleží na tom: hodte do misy, v ktorej sa varí vaše jedlo, kocka ľadu. Pritiahne všetok tuk, ktorý môžete čerpať.

Pin
Send
Share
Send
Send