Užitočné nápady

8 bežných kuchynských chýb, ktoré komplikujú náš život

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj vy pred sekaním cesnaku ho očistíte od šupiek? A pozorne sledujte automatické varenie v pomalom sporáku? Pravda je, že takmer všetci z nás robia rovnaké chyby v kuchyni. A všetko by bolo v poriadku, to je len preto, že nielen pokazíme chuť jedla, ale vo všeobecnosti komplikujeme náš život.

Preto dnes pripravil pre vás zoznam bežných kuchynských potrieb, s ktorými väčšina z nás zaobchádza nesprávne.

1. Riad nesprávne vložíme do umývačky riadu

Posielaním tanierov do umývačky riadu ich jednoducho vyrábame jeden po druhom, ale z tohto dôvodu riady často nevychádzajú dokonale čisté., Vedci sa rozhodli túto záležitosť vyriešiť a vytvorili diagram ideálneho umiestnenia jedál v aute.

  • Dosky by sa mali umiestniť do kruhu, pretože takto cirkuluje voda.
  • V strede je lepšie umiestniť taniere s kontaminantmi z uhľohydrátových potravín (napríklad z ovsenej kaše a cestovín).
  • Po stranách je žiaduce umiestňovať jedlá s kontamináciou bielkovinami (napríklad spod mäsa).

Umývanie tak bude prebiehať čo najefektívnejšie a doštičky nemusíte znova čistiť.

2. Nesprávne predhrievame jedlo v mikrovlnnej rúre

Mnoho ľudí si všimne, že riad a časť jedla, ktoré sa nachádzajú na okrajoch, sa najaktívnejšie ohrievajú v mikrovlnnej rúre. Zároveň v strede misky zostáva spravidla studená, aj keď je doska, na ktorej je umiestnená, už horúca.

Preto je lepšie baliť jedlo vo forme bagelu, pričom centrum zostane voľné., Takže jedlo sa zohrieva rovnomerne.

3. Nesprávne používame nôž s delenou špičkou.

Taký nôž je v každej druhej kuchyni, ale len málokto vie o jeho skutočnom účele. Tento nôž bol pôvodne vytvorený na krájanie syra. V takom prípade by sa mala vidlicová špička použiť na oddelenie tenkých plátkov.

Môže sa používať aj na rezanie ovocia a zeleniny jemnou dužinou a elastickým brúsnym papierom, napríklad na paradajky a zrelé slivky.

4. Krém sme bili nesprávne.

Skúsené ženy v domácnosti varujú, že ak nechcete pripraviť mixér tak, aby pracoval správne, proteínový krém nemusí byť dostatočne svieži. Našťastie príprava zariadenia nie je náročná.

Stačí schladiť šľahače a misku, v ktorej bude produkt šľahaný v mrazničke. Potom bude krém jemnejší a krajší.

5. Nepoužívame nastavenie hriankovača

Mnohí z nás nastavili nastavenie hriankovača iba raz - pred prvým použitím. Tento prístup je vhodný iba vtedy, ak vždy používate iba jeden druh chleba rovnakej hrúbky.

Ak však smažíte iný chlieb, mali by ste ho pred každým použitím upraviť.Pretože kvalita toastov závisí rovnako od druhu chleba, jeho hrúbky a zvoleného režimu pečenia.

6. Riadime automatické varenie

Dôverujúc vareniu pre viac sporákov, dvojitých kotlov, výrobcov chleba a iných „inteligentných“ strojov, často sa nemôžeme uvoľniť a vždy sa pozerať dovnútra, aby sme skontrolovali jedlo. Takže pokazíme konečný výsledok.

Koniec koncov, každé otvorenie veka zrazí dobre vybudovanú teplotu, na ktorom je vypočítaný režim varenia.

7. Nepoužívame všetky vlastnosti lyžice špagety

Lyžica špagiet pomáha pohodlne vyzdvihnúť tenké cestoviny a otvor v tele umožňuje rýchle prepláchnutie vody. Táto diera však má inú funkciu.

Pomáha zmerať priemernú časť cestovín pred ponorením do panvice. Veľmi pohodlné, však?

8. Prácu komplikujeme cesnakovým lisom

Väčšina z nás z nejakého dôvodu ešte strúha strúčiky cesnaku pred ich vložením do tlače. Aj keď plevy a tak nespadajú do misky, aj keď čistenie ignorujeme.

Dúfame, že naša rada bude pre vás užitočná. Povedzte nám v komentároch, koľko popísaných chýb ste urobili a čo chcete napraviť?

Pin
Send
Share
Send
Send