Užitočné nápady

15 neštandardných spôsobov prospešného využívania horčice v dome, v krajine, na zdravie a krásu

Pin
Send
Share
Send
Send


15 neštandardných spôsobov prospešného využívania horčice v dome, v krajine, na zdravie a krásu

V novej recenzii pre pozornosť čitateľov niekoľko užitočných rád, ako využiť miestnosť na zlepšenie zdravia a krásy.

Tieto tipy môžu byť užitočné pre absolútne každého, čo znamená, že by mali byť starostlivo preskúmané a zaznamenané.

1. Umývanie riadu

Prírodný prací prostriedok na umývanie riadu.

Pravidelný horčičný prášok úspešne nahradí aj drahý prací prostriedok na umývanie riadu. S ním bude možné umývať aj veľmi mastné jedlá v studenej vode. Tento nástroj je navyše úplne prírodný, a preto bezpečný a oveľa lacnejší ako chemické detergenty.

2. Na pranie

Bezpečný a účinný čistiaci prostriedok.

Horčičný prášok sa môže používať na umývanie rúk a v práčke. Jednoducho pridajte 50 - 100 gramov prášku do misky s vodou alebo ju nalejte priamo na bielizeň v aute a pokračujte v umývaní obvyklým spôsobom. Horčica dokonale umýva oblečenie z vlny a hodvábu, neumýva farbu a dodáva odevu sviežosť. Okrem toho je to najúčinnejší prírodný prostriedok, ktorý bude prínosom pre odporcov chémie a ľudí trpiacich rôznymi formami alergie.

3. Anti-farbenie

Bojujte proti mastným škvrnám.

Horčica zvláda škvrny, najmä mastné. Stačí ho položiť na kontaminovanú oblasť suchého horčičného prášku, chvíľu počkať, horčica absorbuje tuk, a potom pokryť tú istú oblasť pastou zriedeného horčičného prášku. Po všetkých týchto manipuláciách by sa mala vec ako obvykle umyť a dobre opláchnuť.

4. Od nepríjemných zápachov

Boj proti zápachom.

Horčičný prášok je výborným pomocníkom v boji proti nepríjemným zápachom. Horčičný prášok je možné čistiť riadom a policami chladničky. A ak zabalíte trochu suchej horčice do tenká a zavesíte ju do svojej skrinky, budete sa môcť natrvalo zbaviť nepríjemných zápachov a špinavého prádla.

Prostriedky na ochranu rastlín pred škodcami.

Horčičný prášok sa v záhradníctve aktívne používa na ochranu rastlín pred škodcami. Môžu posypať pôdu, aby zabili škodlivý hmyz. A na ochranu listov rastlín pred húsenicami, voškami, nahými slimákmi, roztočmi pavúkov, kapustami zelnej, ich postriekajte roztokom vody a horčičného prášku v pomere 100 gramov prášku na 10 litrov vody.

6. Pre pôdu

Pestovanie horčice na záhrade.

Pestovanie horčice vo vašej vlastnej záhrade prinesie neoceniteľné výhody pre pôdu a plodiny. Korene tejto rastliny uvoľnia zem, obohatia ju o kyslík, vystrašia drôty a slimáky a kvety pritiahnu včely do záhrady.

Video bonus:

7. Od chladu

Náprava pri bežnom nachladnutí.

Horčica sa bežne používa v tradičnej medicíne. Napríklad, aby ste si rýchlo poradili s prechladnutím, musíte napariť nohy do kúpeľa pomocou 4 polievkových lyžíc horčičného prášku. Takýto kúpeľ okrem liečby nádchy pomôže zmierniť aj únavu nôh po náročnom pracovnom dni.

8. Na dezinfekciu

Pri malých rezoch používajte horčicu.

Horčicu je možné použiť na dezinfekciu malých porcií. Jednoducho posypte ranu a pokožku okolo nej malým množstvom horčičného prášku.

9. Umývanie hlavy

Horčica na umývanie hlavy.

Horčičný prášok, zriedený v malom množstve vody do konzistencie kyslej smotany, sa môže použiť na umývanie vlasov a pokožky hlavy. Ľudia, ktorí uprednostňovali tento prírodný liek, tvrdia, že ich vlasy sa stali silnými, učenlivými, získali zdravý lesk a rástli oveľa rýchlejšie.

10. Na posilnenie vlasov

Maska posilňuje a urýchľuje rast vlasov.

V malej nádobe zamiešajte 2 polievkové lyžice horčičného prášku, 2 polievkové lyžice olivového oleja, 2 čajové lyžičky cukru, vaječný žĺtok a 2 polievkové lyžice vody. Naneste zmes na vlasovú pokožku a vlasové korienky, bez toho, aby to ovplyvnilo ich konce, a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Po čase si masku umyte teplou vodou a vlasy si umyte šampónom. Táto maska ​​zlepší krvný obeh, posilní kutikulu a stimuluje rast vlasov.

Video bonus:

11. Na akné

Horčičná maska ​​na akné.

Majitelia mastnej pokožky by mali vziať na vedomie recept na horčičnú masku, ktorá môže zafarbiť pokožku a zabrániť akné. Horčicový prášok zmiešajte s malým množstvom mlieka, aby sa dosiahla konzistencia kyslej smotany. Výsledná zmes by sa mala naniesť na pokožku po dobu 5 až 7 minút a potom je potrebné dobre ju umyť teplou vodou.

12. Na odľahčenie pihy

Horčičná maska ​​na odľahčenie pihy.

Napriek tomu, že pihy sú možno hlavným trendom krásy tejto sezóny, ich majitelia často snívajú, ako sa ich zbaviť. Rozjasnite pehy a zviditeľnite ich. Pomôže horčičná maska. Zmiešajte lyžicu horčičného prášku s lyžičkou medu a aplikujte zmes na problémové oblasti počas 5-7 minút. Po uplynutí času by sa maska ​​mala umyť veľkým množstvom vody a navlhčiť pokožku.

13. Z celulitídy

Liečba celulitídy.

Maska medu a horčice pomôže vyrovnať sa s celulitídou a obnoviť tón pleti. Aby ste to dosiahli, zmiešajte 2 polievkové lyžice horčičného prášku s 3 polievkovými lyžicami medu. Výsledná zmes by sa mala naniesť na problémové oblasti, pevne ich zabaliť do fólie a jednu hodinu ležať pod teplou prikrývkou. Po tomto postupe by sa maska ​​mala dôkladne umyť a urobiť kontrastnú sprchu.

14. Pre hospodárske zvieratá

Kŕmenie hovädzieho dobytka.

Drvené klíčky horčice sa môžu zmiešať s inou trávou a môžu sa použiť na kŕmenie hospodárskych zvierat. Táto rastlina je bohatá na bielkoviny a môže zabrániť mnohým chorobám.

15. Na uvoľnenie svalov

Relaxačný horčičný kúpeľ.

Po náročnom dni v práci vám pomôže relaxovať kúpeľ s prídavkom horčičného prášku. Do plného kúpeľa pridajte 2 polievkové lyžice horčice, pár kvapiek obľúbeného éterického oleja a trochu morskej soli.

Pin
Send
Share
Send
Send