Užitočné nápady

Aká farba si vybrať do kuchyne: 9 štýlových možností a 25 veľkolepých príkladov

Pin
Send
Share
Send
Send


Aká farba môže spôsobiť alebo potlačiť chuť k jedlu?

Je možné zmeniť vizuálne hranice miestnosti pomocou farieb?

Čo potrebujete vedieť pri výbere konkrétneho odtieňa vašej kuchyne? Odpovede - v našej recenzii!

Sterilná biela

Biela kuchyňa

Biela je jednou z tradičných farieb používaných v kuchyni. Funguje na vizuálnom rozšírení priestoru a je skvelý pre malé priestory. Sterilná biela môže v interiéri vytvoriť chladnú atmosféru, ale ak je zriedená niekoľkými doplnkami, aj keď nie sú jasnými farbami, priestor sa bude hrať inak.

Jeden musí len pridať biele kuchynské doplnky ďalšie odtiene

Biela je dôležitá pre kuchyne v modernom a škandinávskom štýle. Pri výbere tejto farby je potrebné si uvedomiť, že takáto kuchyňa by mala byť v absolútnom poradí. Nakoniec bude najmenšie znečistenie okamžite zrejmé.

V interiéri kuchyne vyzerá biela štýlovo

Tajomná čierna

Čierna v interiéri kuchyne

Biely antipód je čierny. Vyzerá solídne a pri správnom použití je schopná dať hĺbku vesmíru. Aby sa predišlo temným a dramatickým účinkom, kuchyňa by mala byť vybavená doplnkovým osvetlením, pretože čierna absorbuje svetlo. S touto úlohou sa stretnú nástenné svietidlá, lustre, ktoré jemne rozptýlené svetlo.

V čiernej kuchyni by malo byť veľa svetla.

Čierna ide dobre s bielou, žltou a červenou. Tmavú kuchyňu môžete doplniť sklenenými, lesklými a pochrómovanými povrchmi. Bude vhodný v klasických, moderných a priemyselných interiéroch, ako aj v štýle art deco a high-tech.

Loftová kuchyňa

Univerzálna sivá

Gray nevyzerá menej ako čierna. Najmä ak používate kombináciu viacerých odtieňov. V malých kuchyniach je žiaduce používať strieborno-šedú farbu. Hlboká farba vyzerá zaujímavo v kuchyniach, ktoré nie sú obmedzené na štvorcové metre. Môže sa však používať vo fragmentoch av malom priestore.

Sivá v interiéri kuchyne

Elegantná sivá kuchyňa

V skutočnosti používať šedú v high-tech štýle. Tiež nie je zlý v klasických štýloch. Aby to nevyzeralo príliš nudne alebo chladne, je vhodné ho doplniť prírodným kameňom, drevom alebo rozptýleným teplým osvetlením.

Sivá sa dobre spája so svetlým drevom.

Nálada na kávu

Hnedá vám spríjemní kuchyňu. Pôsobí na psychiku upokojujúco, spája sa s teplom, škoricou, drevom, čokoládou. Farba kávy je v poriadku s mätou, meďou, tyrkysovou, oranžovou, žltou a zlatou farbou.

Hnedá v interiéri kuchyne

V priestrannej kuchyni budú vhodné nasýtené farby - horká čokoláda, silná káva. Ale v malých kuchyniach je lepšie používať farbu cappuccina, kávy s mliekom, karamelom a odtieňov béžovej. Okrem toho v hnedom interiéri, rovnako ako v čiernom, je potrebné premyslieť rôzne scenáre osvetlenia.

Hnedá kuchyňa

Hnedá je dobrá pre tradičné kuchyne a často sa vyskytuje aj v moderných loftoch.

Hnedá je dobre s meďou

Čerstvosť mora: modrá, modrá, tyrkysová

Tmavé odtiene modrej dotvárajú atmosféru vznešenej a elegantnej. Obzvlášť ak sú kombinované s drevohnedou alebo bielou. Jediná modrá chuť do jedla potláča, takže je vhodná pre tie interiéry, kde je samostatná jedáleň.

Vo vnútri kuchyne je hlboká modrá

Nebeská modrá osviežuje priestor. Môže byť použitý ako pozadie alebo fragmentárne. Táto farba sa nedrží, nejedná sa príliš veselo, ale je dosť harmonickým odtieňom.

Vo vnútri kuchyne je modrá obloha

Interiér čerstvej kuchyne

To isté sa nedá povedať o aktívnom tyrkysovom alebo nasýtenom blanku. Sú celkom aktívne a je vhodné kombinovať ich s bielou, sivou alebo hnedou. Tieto farby nastavujú optimistický prístup vo vesmíre, oživujú ho.

Tyrkysová v kuchyni

Zelená lúka: žltá, zelená, zelená

Aktívne farby, ktoré sú ideálne pre kuchyňu, sú žltá, zelená a jej odtiene. Zvyšujú chuť do jedla, oživujú a spríjemňujú proces varenia. Obzvlášť sa týkajú kuchyne, ktorých okná smerujú na severnú stranu.

Svetlé zelené farby v interiéri kuchyne

Tieto farby sa často používajú vo forme akcentov - v dekorácii, na kuchynskej zástere, v nábytku alebo na fasádach. Svetlé odtiene žltej, ako aj olivovej a svetlozelenej môžu priestor vizuálne zväčšiť a dať mu perspektívu.

Svetlé odtiene zelene v interiéri kuchyne

Tlmená zelená robí z kuchyne elegantnú a vhodnú v priestranných kuchyniach.

Kuchyňa tmavo zelená

Emocionálna červená

Červená kuchyňa - trend posledných ročných období. Je to skutočné použitie na kuchynských fasádach, na lampách a nábytku. Vyzerá štýlovo z tehlovej steny alebo z lesklej kuchynskej zástery.

Červená kuchyňa

Červená spôsobuje chuť do jedla a je aktívna na psychiku, preto sa odporúča riediť ju inými farbami, napríklad bielou. Nepoužívajte ho ani v interiéroch ľudí, ktorí sú v živote veľmi emotívni a temperamentní. Na nich bude pôsobiť represívne.
Červená vyzerá dobre v modernej kuchyni.

Červená farba v interiéri kuchyne

Pastelové odtiene

Levanduľa, béžová, tlmená oliva a žltá, jemná šedá, dymovo modrá a mäta - tieto odtiene sú univerzálne. Sú schopní zušľachtiť akýkoľvek priestor, urobiť ho ľahším a ľahším, mäkším a elegantnejším.

Kuchyňa v pastelových odtieňoch

Tieto farby sú dokonale kombinované so sivou a bielou a môžu sa tiež riediť striedavo so zelenou, žltou, oranžovou a tyrkysovou farbou. Obzvlášť dobré pastelové odtiene v klasických kuchyniach, ako aj v štýloch provence alebo eklekticizmu. Používa sa často v moderných škandinávskych interiéroch.

V pastelových odtieňoch v kuchyni

Hlboké odtiene: fialová, vínová, slivka

Konkrétne hlboké odtiene sa v interiéri kuchyne nepoužívajú tak často ako všetci ostatní. Najčastejšie sa nepoužívajú ako pozadie, ale ako pomocné, aby sa priestor stal zaujímavejším.

Tento rok je obzvlášť dôležitá farba Marsala. Vyznačuje sa zamatovou hĺbkou a je schopný dať slávnosti vesmíru. Najlepšie sa používa na dekoráciu alebo čalúnenie.

Farba Marsala v interiéri kuchyne

Slivka a purpurová môžu mať farebnú schému kuchynskej zástery. Bude tiež zaujímavé hľadať lampy, príslušenstvo alebo misky takýchto odtieňov.
Hlavným pravidlom pri práci s hlbokými aktívnymi odtieňmi v interiéri kuchyne - nemalo by to byť viac ako 30 percent celého priestoru. Zvyšných 70 percent by malo byť svetlých farieb, ako je biela, šedá alebo béžová.

Fialová farba v interiéri kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send