Užitočné nápady

10 overených techník pre tých, ktorí sú posadnutí čistotou

Pin
Send
Share
Send
Send


Novšie neznamená lepšie. Toto pravidlo pomerne často nachádza potvrdenie v živote.

Ako používať nástroje obchodu a drahé metódy čistenia a starostlivosti o veci, si môžete spomenúť na niekoľko dobrých hackerských zásahov, ktoré používali naše babičky.

Koniec koncov, skutočne fungujú a prakticky bez výdavkov na peniaze.

1. Odstraňovanie škvŕn z oblečenia

Citrón sa vyrovná s mnohými znečisteniami.

Citrón - univerzálny liek, ktorý zvláda väčšinu znečistenia. Na odstránenie škvŕn od oblečenia, čalúnenia nábytku alebo autoplachiet je potrebné pripraviť zmes citrónovej šťavy a soli. Výsledná kompozícia sa aplikuje na znečistenie a nechá sa pol hodiny. Keď vyprší čas, látka by sa mala prať v teplej vode a potom sa obvyklým spôsobom prať v práčke. Odstraňovač citrónových škvŕn sa dá použiť aj na jemné tkaniny.

2. Prostriedok na sadze

Jednoduchým nástrojom je možné odstrániť aj neporaziteľné znečistenie.

Ak ste zabudli vypnúť panvicu so zemiakmi včas, môžete na peci vidieť dosť úbohý pohľad. Nagar z spáleného jedla sa dá pomerne ťažko odstrániť konvenčnými prostriedkami a metódami. Ak však hrniec naplníte horúcou vodou a pridáte niekoľko kvapiek saponátu na umývanie riadu a potom uvediete túto zmes do varu, môžete rýchlo odstrániť všetky stopy po incidente. Takáto technika pomerne rýchlo zmäkčuje sadze, ktoré sa potom dajú opatrne vyčistiť drevenou špachtľou.

3. Univerzálny liek v boji za čistotu.

Dokonalá čistota s jedlou sódou na pečenie sa stane dostupnejšou.

Na čistenie všetkého môžete použiť jedlú sódu. Pomocou tejto pomoci sa ľahko odstránia staré znečistenia, odstráni sa nepríjemný zápach a všetko sa aktualizuje v celom dome. Jedlá sóda je jemný abrazívny a prírodný dezodorant, ktorý je ideálny na bielenie tkanín, vracia príjemnú sviežosť do chladničky, na čistenie jedál z nahromadených tukov a oveľa viac.

4. Na obuv čistite olej

Ak používate olivový olej, dostatočne ľahko odstráňte lepivé škvrny.

Ak na vašu obľúbenú obuv alebo inú obuv pripadla živica, mastnota alebo iné lepivé látky, môžete ich odstrániť pomocou olivového oleja. Ak chcete použiť túto techniku, stačí naliať trochu olivového oleja na mäkkú handričku a potom ju trieť topánkami. Lepkavé miesta budú zničené prvýkrát.

5. Vlasy z arašidového masla

Deti budú milovať arašidové maslo nielen pre chuť, ale aj pre prospešné použitie.

S deťmi sa stále vyskytujú najrôznejšie ťažkosti. Jeden z najbežnejších javov, keď sa žuvačka zasekne do detských vlasov. Nožnice okamžite nevezmite a vlasy strihajte lepivou látkou, pretože je možné ich uložiť pomocou arašidového masla. Vďaka tomuto neobvyklému nástroju žuvačka stvrdne rýchlejšie a stáva sa menej lepkavou, čo uľahčuje vybratie rúk.

6. Účinná kontrola buriny

Zabitie vriacou vodou nemožno považovať za skutočnú vraždu.

Čistota a poriadok by mali byť nielen v domácnosti, ale aj na ulici. Pre tých, ktorí žijú v súkromnom dome, budú rady týkajúce sa kontroly buriny veľmi užitočné. Ľahko sa s nimi manipuluje vriacou vodou, ktorá sa musí naliať priamo na nežiadúcu vegetáciu. Táto metóda je vynikajúca pre chodníky aj domové územia.

7. Špongiu nakrájajte na polovicu

Neočakávaný príjem na udržanie čistoty.

Môže sa to zdať zvláštne, ale toto riešenie niekoľkokrát predlžuje životnosť špongie. Okrem toho rozrezaním špongie na polovicu sa môžete vyhnúť problémom s baktériami: pórovitý materiál bude omnoho rýchlejší a úplne suchý, takže nebude reprodukovať žiadne patogénne a nebezpečné mikroorganizmy.

8. Glitterové príbory

Pomocou zubnej pasty vo svojich rukách môžete robiť úžasné veci.

Zubná pasta sa považuje za vynikajúci nástroj na čistenie striebra a bežných príborov. Rýchlo odstraňuje všetky povlaky, znečistenie a stmavené oblasti. Pre tento život hacking stačí utrieť strieborné veci zubnou pastou nanesenou na mäkkú handričku, potom opláchnite predmety vodou, osušte a utrite.

9. Kečup a soľ pre čistotu.

Zaujímavá zmes na leštenie panvíc.

Potrebujete rýchlo trieť kovové kuchynské potreby do dokonalého lesku? To pomôže zmesi kečupu s malým prídavkom soli. Mal by sa dať na handru v malom množstve a potom votrieť do hrnca alebo hrnčeka, kým sa neodstráni všetka kontaminácia. Zvyčajne to trvá trochu času.

10. Čisté dekorácie

Minerálna voda bez citrónu - na šperky.

Minerálna voda je užitočná nielen pre telo. Ak sa zmieša s malým množstvom čistiaceho prostriedku na umývanie riadu a použije sa na čistenie drahých šperkov, výsledok nebude trvať dlho. Odstránenie zubného povlaku, odstránenie zvyškov z výklenkov a poskytnutie šperku žiariacemu lesku bude trvať iba 5 minút.

Pin
Send
Share
Send
Send