Užitočné nápady

Ako správne vyplniť prázdne miesta v dome, keď sa počíta každý meter štvorcový

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď rozmery domu zanechajú veľa želania, počíta sa každý meter štvorcový.

Navyše, každá medzera môže byť užitočná, ak viete, ako ju používať. V tejto správe sa zhromaždilo 17 tipov, ako správne vyplniť prázdne štvorcové metre.

1. Projekcie a výklenky

Výčnelky a výklenky v interiéri.

Je to jedna vec, keď plánujete svoje vlastné výčnelky a výklenky v interiéri, je to celkom druhá vec, keď dostanete byt s hotovým rozložením. V tomto prípade môže vyčnievajúca stena alebo výklenok narušiť plány a predstavovať vážny problém. Najlepším riešením v takejto situácii by bola premena zbytočnej zóny na vesmírny čip. Vyberte materiál, ktorý kontrastuje s farbou celého priestoru. Najlepšie na tento účel sú tapety, dlaždice, imitujúce tehly, originálne maľby alebo veľkolepé vzory.

2. Priestor okolo nábytku

Postele so vstavanými policami a bočnými stolmi.

Pozrite sa na svoju posteľ, určite je medzi rámom a podlahou pomerne veľká medzera. A nakoniec sa tento priestor dá využiť na skladovanie rôznych maličkostí. Na trhu s moderným nábytkom je v dolnej časti obrovské množstvo modelov vybavených bunkami alebo skrinkami. Venujte pozornosť aj dizajnom so vstavanými stolmi a policami.

3. Vstavaný policový regál

Policové výklenky.

Ďalším skvelým spôsobom použitia výčnelkov a výklenkov je vybavenie na regály. Štýlový stojan sa stane skutočnou dekoráciou interiéru a je ideálny na ukladanie a zobrazovanie kníh, jedál, suvenírov, fotografií a najrôznejších dekoratívnych predmetov.

Prázdne miesto za dverami.

Uhol za dverami je ďalšou mŕtvou zónou v byte. Tento priestor sa však dá využiť s výhodou. Napríklad zaveste malú knižnicu, veľký organizátor šperkov alebo niekoľko háčikov na oblečenie.

5. Parapet

Alternatívne parapety.

Parapet - funkčná vec, ale nie nevyhnutná. Nepoužitý kus plastu je možné nahradiť pohodlnou pohovkou s krásnym poťahom alebo širokou doskou, ktorá slúži ako písací alebo jedálenský stôl.

6. Rohové konštrukcie

Výplňové rohy.

Rohové miesto často zostáva prázdne, čo je neodpustiteľné, pokiaľ ide o miestnosti so skromným metrom. Tieto „mŕtve“ zóny však môžu byť vybavené funkčnými a štýlovými úložnými systémami. Úzke rohové regály až po strop, police alebo polkruhové podstavce vám umožnia zmeniť hranice miestnosti, umiestniť veľa vecí a oživiť priestor.

7. Pod schody

Priestor pod schodmi.

Priestor pod schodmi je obrovským poľom pre aktivitu. V závislosti od veľkosti samotného schodiska si môžete usporiadať pohodlný priestor na sedenie so sedadlom a jedinečné osvetlenie alebo funkčný úložný systém s rôznymi skrinkami a policami.

8. Horný priestor

Vertikálny priestor.

V podmienkach obmedzeného priestoru musíte maximálne využívať každý meter štvorcový. V takýchto situáciách sa používajú dokonca steny. Môžu byť vybavené policami od podlahy po samotný strop, čo môže byť vynikajúcou alternatívou k plnému šatníku.

9. Spodná časť skrinky

Spodná časť kuchynských skriniek.

Najčastejšie je spodná časť kuchynských skriniek vybavená zbytočným barom, ktorý nevykonáva žiadne funkcie. Ak ho však nahradíte posuvnými skrinkami, získate ďalší úložný priestor pre kuchynský riad.

10. Jedáleň

Jedálenský kút v rohu.

Vo voľnom rohu kuchyne môžete vybaviť malú jedálenskú časť. Potrebujete iba malú rohovú pohovku a kompaktný okrúhly stôl.

11. Pracovný priestor

Pracovná plocha v rohu.

Elegantný rohový stôl je skvelý spôsob, ako sa napojiť do dutého priestoru v rohu. Takto vybavená pracovná plocha vyzerá veľmi pohodlne, čo prispieva k plodnej práci a tvorivosti.

12. Dvere

Police okolo dverí.

Prázdny priestor okolo dverí môže byť originálny a funkčný. Za týmto účelom ho vybavte svetlými policami v tvare U alebo policami, ktoré sú vhodné na ukladanie kníh, ozdobných predmetov, riadu a akýchkoľvek ďalších vecí.

13. Úzke skrinky

Úzka skrinka medzi sporákom a chladničkou.

Dobrá žena v domácnosti nikdy neumiestňuje ďalšiu skrinku, najmä pokiaľ ide o kuchyňu. A možnosť nákupu nábytku vyrobeného na mieru podľa vašich štandardov vám umožňuje realizovať akékoľvek nápady. Napríklad vo voľnom priestore medzi sporákom a chladničkou, umývadlom alebo stenou môžete umiestniť úzku skrinku na ukladanie panvíc a pekáčov alebo vybaviť vysoko výsuvný stojan na korenie.

14. Strop police

Dlhá polica pod stropom.

Nezabudnite na priestor pod stropom. Upevnite dlhú poličku nad skrinky a výsledný úložný priestor použite na predmety, ktoré zriedka používate. Aj pod stropom môžete skladovať zásoby obilnín a potravín. A aby sa polica nezdala byť preplnená, dajte veci do jasných nádob a škatúľ.

15. Bar

Minibar v rohu.

Rohový nočný stolík s komôrou na fľaše a krásnou doskou stola pomôžu zmeniť prázdny priestor na štýlovú minibaru.

16. Police v kúpeľni

Otvorte police v kúpeľni.

Malé police na oboch stranách zrkadla vo vani budú vynikajúcou alternatívou k objemným podstavcom a nástenným skrinkám. Takéto police zavedú dynamiku do interiéru kúpeľne a sú vhodné na skladovanie gélov, krémov, kozmetiky a ďalších výrobkov, bez ktorých to nedokáže ani jedna kúpeľňa.

17. Priestor pod kúpeľňou

Posuvné skrinky pod kúpeľňou.

Naše kúpeľne majú zriedka veľké záběry, takže je hlúpe zanedbávať možnosť získania ďalších úložných systémov. Napríklad krásna obrazovka pod kúpeľňou s výsuvnými skrinkami pomôže skryť nevzhľadné inštalačné práce a získať ďalší úložný priestor pre uteráky alebo čistiace prostriedky.

Video bonus:

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send